ŚLUB JAK Z BAJKI: Jak zorganizować zaręczyny?

01 Maja 2010

Zanim staniesz na ślubnym kobiercu, czekają cię oficjalne zaręczyny w gronie waszych najbliższych. Podpowiadamy, jak je przygotować.

ŚLUB JAK Z BAJKI: Jak zorganizować zaręczyny?
>

Moment oświadczyn jest zawsze bardzo wzruszający, zwłaszcza jeśli przebiega w starym, dobrym stylu. Zazwyczaj wszystko owiane jest nutką tajemnicy. Mężczyzna wybiera odpowiednie miejsce, szukuje je, by w końcu klęknąć przed ukochaną kobietą i zapytać ją, czy zostanie jego żoną. Wiele dziewcząt z utęsknieniem czeka na ten dzień, kiedy szczęśliwe odpowiedzą swojej drugiej połowie „tak”. Niektóre dziewczyny wręcz niepokoi fakt, że ich partner zwleka z tą deklaracją. Bo moment, gdy na palcu serdecznym pojawia się przepiękny pierścionek zaręczynowy, będący informacją dla całego świata, że niedługo zostaniesz czyjąś żoną, zawsze jest bardzo wzruszający i zostaje w pamięci na całe życie.

Jednakże deklaracja dwojga zakochanych osób to jedno, a oficjalne zaręczyny w obecności najbliższych to zupełnie inna kwestia. W dawnych czasach kandydat do ręki dziewczyny musiał przyjść, uklęknąć przed jej rodzicami i poprosić swoich przyszłych teściów o zgodę na poślubienie ich córki. Dodatkowo, mężczyzna nie mógł zrobić tego byle jak – odmowa, czyli tzw. czarna polewka, była kiedyś bardzo popularna i rodzice w gruncie rzeczy bez konkretnego powodu mieli prawo odrzucić kandydaturę mężczyzny. Dziś jest już znacznie inaczej. Wiele par w ogóle nie organizuje oświadczyn dla rodziców, po prostu oznajmiając im o tym, że postanowili się pobrać.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (15)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-13 16:49:26

DOŁADOWANIA ZA OGLĄDANIE REKLAM! Wejdz na strone www.otineo.pl i zarejestruj się (trzeba zadzwonic, jest to polaczenie trwające 5 sekund wiec kosztuje tylko 5 gr, istotne jest żeby dzwonic z tego nr na który założyło się konto!! Aby potwierdzic, prawidłowośc numeru ). Oglądasz krotkie reklamy (nawet ciekawe) i już po około 15 minutach możesz doładować tel za 5zł!!! Za darmo!!! Podczas rejestracji jako nr osoby polecającej podaj: 48 726847938 (warunkiem otrzymywania doladowań jest POPRAWNE wpisanie nr, inaczej nie uzyskamy pelnego dostępu do serwisu) PIENIĄDZE ZBIERA SIĘ LATWO JAK JUZ MOWIŁEM TEN SERWIS DZIAŁA NA 100% SPRAWDZONY! NAJLEPSZY NA ZARABIANIE ZA FREE

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-02 18:30:12

"Ludzie starsi (więc również wasi rodzice) są bardzo wyczuleni na takie niuanse." - jedyną znaną mi starszą osobą wyczuloną na coś takiego jest babcia mojego chłopaka. Reszta rodziny (z obu stron) najwyraźniej młoda :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-01 20:52:26

ten pierścionek jest koszmarny...w ogóle pierścionki są bleee, a zaręczyny to jakaś paranoja...czekać aż mości hrabia się zdecyduje i okaże łaskę....chore...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-01 15:29:15

www.aranciaa.mondozoo.com jeśli ktoś chce adrmowe eurogąbki, to proszę się zarejestrować. za granie dostaje się euros, które wymienia się na eurogąbki. polecam ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-01 15:11:45

photoblog.pl/outchill jeśli komuś się nudzi to serdecznie zapraszam ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-01 14:35:19

Witam kochane Papilotki! Jestem studentą III roku Pedagogiki i poszukuję chętnych dziewcząt do wywiadu do mojej pracy licencjackiej. Konkretnie szukam nieletnich matek, tj dziewcząt, które zaszły w ciążę i urodziły przed ukończeniem 18. roku życia. Chcę w pracy wykazać, że takie wydarzenie zmienia bardzo życie dziewczyny. Liczę na Was, dziewczęta, już niedługo musze się bronić a mam problem ze znalezieniem odpowiednich osób do wywiadu Więc pomocy! Proszę Was o kontakt: kamila0607@wp.pl. Będę wdzięczna, bardzo  Pozdrawiam i udanej majówki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-01 14:32:14

tiny.pl/hthqm DLA PIERWSZYCH 5000 OSÓB KOSMETYKI NIVEA ZA DARMO - JA JUŻ WYGRAŁAM !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-01 13:47:53

mojej mamy pierścionek zaręczynowy wygląda identycznie jak ten na zdjęciu w artukule :DD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-01 11:46:34

CHCECIE DOSTAWAĆ DARMOWE KOSMETYKI ? MIEĆ SZANSE NA WYJAZD DO NOWEGO JORKU ? Wygrać laptopa ? biżuterie ? mnóstwo kosmetyków marki MAYBELLINE NEW JORK ? ja zalogowalam sie na ich stronie i dostalam juz 4 paczki z kosmetykami m.in maskare, blyszczyk, lakier do paznokci, eyeliner, tusz do rzęs FALSIES i wiele wiele próbek ;) wystarczy że wyślecie mi meila a w temacie wpiszecie MAYBELLINE a ja was zaprosze i.... już ;) mój meil : mny.czarna@interia.eu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-01 08:17:19

Jaki tytuł Hahaha.. "Ślub jak z bajki". Czemu wciskacie młodym dziewczynom takie kity, a potem się rozczarowują tylko bo przecież miało być jak w bajce "i żyli długo i szczęśliwie. Może i ślub wyglądać jak z bajki ale małżeństwo to już nie jest bajka. Najczęściej coś zgoła przeciwnego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-01 08:58:37

Przykro mi, że masz złe doświadczenia. Ale nie każdy jest tobą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-01 09:17:22

A kto tu przepraszam pisze, że to jest cykl reportaży o MAŁŻEŃSTWIE JAK Z BAJKI?! Chodzi tu o ten jeden jedyny dzień, w życiu kobiety, kiedy naprawdę wszystko może być jak z bajki. Wiem o tym, bo moja kuzynka nie tak dawno wychodziła za mąż. Wszystko planowała precyzyjnie, bo uznała, że taki drugi dzień się nie powtórzy i możecie mi uwierzyć lub nie była naprawdę zadowolona z tego, jak dany dzień się odbył. Do tej pory wspomina go ze łzami w oczach. Więc czasami warto pomarzyć i swoje plany zrealizować, aby móc później co wspominać i opowiadać innym:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz