ŚLUB JAK Z BAJKI: Czym przyjechać do kościoła?

03 Kwietnia 2010

Ile kosztuje wynajem zabytkowej, imponującej bryczki i czy jest ona warta pieniędzy, które trzeba za nią zapłacić?

czerwony pojazd ślubny
>

Kiedy młoda para pobiera się w piękny, słoneczny dzień, a kościół jest położony nieopodal ich miejsca zamieszkania, wtedy samochód wydaje się zbędny. Spokojny spacer tuż przed ceremonią pozwoli młodej parze się zrelaksować, a świadkowie mogą w tym czasie zrobić zakochanym zdjęcia. 

Jednak z kościoła do sali weselnej lub restauracji zazwyczaj nie jest już tak blisko i trzeba mieć  spore szczęście, aby móc dotrzeć spacerkiem na własny ślub. Dlatego warto pomyśleć o odpowiednim pojeździe, który zawiezie młodych do kościoła, a potem na wesele. Coraz częściej nowożeńcy rezygnują ze zwykłego samochodu, zastępując go naprawdę imponującym pojazdem, do którego wsiada się zwykle raz w życiu. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się trzy typy pojazdów - bryczki, limuzyny i zabytkowe samochody. Wszystkie prezentują się świetnie, zwłaszcza gdy tuż pod kościołem wysiadają z niego państwo młodzi i ich świadkowie. Takiego przeżycia się nie zapomina. Wy, Papilotki, również macie swoje ślubne typy na kółkachzapraszamy na forum

Zanim zdecydujesz się na jakiś konkretny wóz, warto wcześniej zorientować się, czy w naszym rejonie znajduje się firma wypożyczająca auta. Poszukiwań nie można zostawiać na ostatnią chwilę. Przyjmuje się, że rozsądny termin rezerwacji konkretnego pojazdu na ślub to 3-4 miesiące wstecz, zwłaszcza gdy planujesz wyjść za mąż w popularnym, wiosenno-letnim terminie. To również wystarczająca ilość czasu, aby poznać oferty w różnych punktach, porównać je, sprawdzić ceny i wybrać najlepszą opcję.  

Aby nie zostać na lodzie, dobrze jest wcześniej obejrzeć wybrany pojazd i zapoznać się z cenami. Te, niestety, nie są małe. Koszt wynajmu limuzyny czy zabytkowego auta to średnio 200-300 zł za godzinę. Bryczka to już nawet 400 zł/godz. Trochę taniej zapłacimy za wynajem nowego samochodu – przeciętnie jest to około 100 zł/godz. Ale uwaga! Większość wypożyczalni nie zgadza się udostępnić samochodu na mniej niż trzy godziny, dlatego w przypadku wynajmu pojazdu ślubnego musisz niestety liczyć się z większym wydatkiem, szczególnie gdy masz jakiś niecodzienny pomysł w tym zakresie. 

Na szczęście, wiele firm w cenie wynajmu auta świadczy wiele dodatkowych usług. W koszt najczęściej wliczona jest pensja kierowcy. Warto się na niego zdecydować, bo bryczką  czy długą limuzyną nie każdy potrafi kierować. Kierowca ma odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, dzięki którym szczęśliwie dowiezie was na miejsce. A gdy samochód się popsuje, od razu będzie wiedział, co robić, co z pewnością w takim przypadku zaoszczędzi wam sporo nerwów. Jeśli jednak uprzecie się, że kierowcą ma być wasz przyjaciel, bliski lub świadek, poinformujcie o tym wypożyczalnię. Warto umówić się wcześniej na jazdę próbną, żeby obyło się bez niespodzianek. 

Pamiętaj również, że  gdy kierowcą jest ktoś z twojego otoczenia, w razie wypadku cała odpowiedzialność spoczywa na nim, czyli po prostu na was, a nie na człowieku z konkretnej firmy. Gdyby doszło do jakiejś nieplanowanej stłuczki, sprawdź, co wtedy zrobić. Czasem jednak nie ma mowy o żadnym dodatkowym kierowcy, gdy wybieracie np. bryczkę dwuosobową. Wtedy to pan młody będzie nią kierował, więc musi wcześniej umówić się na jazdę próbną. I jeszcze jedna dobra wiadomość dla osób, które będą płaciły dużo pieniędzy za ślubny wóz – w przypadku ekskluzywnej limuzyny bardzo często w cenie wynajmu jest szampan i owoce, najczęściej truskawki.

Jeśli jednak jesteś tradycjonalistką, a do ślubu chciałabyś pojechać zwyczajnym autem, pomyśl o przyozdobieniu go. Profesjonalna firma zrobi to chętnie za ciebie, ale będziesz musiała zapłacić za to około 500 zł. Warto jednak poświęcić trochę czasu i samemu udekorować ślubny pojazd. Najczęściej do klamek czy zderzaka przyczepia się malutkie bukieciki kwiatów i szarfy, które oplatają samochód. Dobrze, gdy są takie same jak bukiet panny młodej. Modne są także tablice rejestracyjne (np. z napisem „Nowożeńcy”) albo z imionami pary młodej (np. „Ania i Paweł”). Ich wypożyczenie wraz z zamontowaniem kosztuje przeciętnie 50-100 zł. Można oczywiście zażyczyć sobie jeszcze innych atrakcji, jednak warto kierować się rozsądkiem i mieć na uwadze... głębokość portfela. 

Podczas zaślubin warto również  pomyśleć o wozie dla gości, zwłaszcza dla tych z daleka. Najlepiej, gdy dobierają się w większe grupy i razem, jeden za drugim, jadą na miejsce, gdzie odbędzie się wesele. Gościom, którzy nie mają czym dojechać (dotyczy to najbliższej rodziny, bo trudno jest zapewnić dojazd na wesele wszystkim) powinniście zamówić taksówki. W przeciętnym, dużym, polskim mieście płaci się średnio 5zł/1 km w dzień i 7 zł/1 km w nocy (najczęściej po godz. 23). Gdy jednak zamawiasz taryfę hurtem, możesz dogadać się firmą, która udzieli ci rabatu. Wtedy płaci się na miejscu, a nie taksówkarzom. 

Dojazd na ślub to jeden ze składników udanej ceremonii i wesela. Często jest to kosztowna zachcianka, ale warta rozważenia. Bo ślub ma się tylko raz w życiu, dlatego powinien być jak z bajki

Ewa Podsiadły 

Zobacz także: 

ŚLUB JAK Z BAJKI: Jak przystroić weselną salę? 

Kokardki, szarfy, kwiaty – kościół i sala weselna muszą tego dnia być olśniewające. 

ŚLUB JAK Z BAJKI: Weselne menu – tradycyjne czy wyszukane? 

Sprawdź, co powinno znajdować  się na weselnym stole i ile za to zapłacisz.   

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (55)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-28 12:30:43

Jeśli chodzi o niezawodny przewóz to mam dużo doświadczeń. Mam 4 siostry, każda brała ślub i już po pierwszym okazało się, że trzeba szukać innego kierowcy i inne wypożyczalni. Tak właśnie metodą prób i błędów znalazłyśmy firmę Dyniewicz i polecamy serdecznie. Nie tylko na ślub można u nich wypożyczyć samochody. Na moim ślubie też na pewno będą:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Marlena
(Ocena: 5)
2014-04-22 11:07:08

ślub jak z bajki

żeby zorganizować ślub jak z bajki to trzeba mieć śliczną karetę jak w kopciuszku, niestety to dość trudne do znalezienia w Polsce, dlatego innym dobrym rozwiązaniem jest też klasyczna, biała limuzyna. polecam coś takiego jak na zdjęciu w linku: www.max-limo.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonimka
(Ocena: 5)
2014-04-10 13:53:37

re: ŚLUB JAK Z BAJKI: Czym przyjechać do kościoła?

jak myślicie wypada jechać takim autem? www.max-limo.pl/#!prettyPhoto[catgallery_7]/1/ mamy ode mnie z domu do kościoła jakieś 30 km ? Nie będzie to zbyt bogato wyglądało??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-06 19:11:11

większość to tzw jamniki,ja bym chciała starodawną wersję cadillaka,ale nie małego,nie wiem czy jest to możliwe..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-06 10:09:58

My planujemy jechać do kościoła 2 ferrari bądź czymś tego rodzaju i zrobić show :) Oboje lubimy ekstremalną jazdę, więc dla nas to super:) Tylko jest problem z wypożyczeniem 2 identycznych samochodów:(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-05 21:12:35

Polska wersja Lockerz! Chcesz wygrać nagrody?www.takeagift.pl/polecam:49870

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-04 17:05:18

Ja jestem w OSP i razem z moim obecnym mężem jechaliśmy do ślubu wozem strażackim( na szczęście w gminie mam 3 wozy więc nie było problemu). A że Szymon jest policjantem mieliśmy eskortę :) Było cudownie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-04 18:46:22

super !!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-04 17:04:48

Rowerem. Albo wozem strażackim.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-04 11:43:30

na ośle, albo bicyklu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-04 11:36:21

My z mężem na masz ślub jechaliśmy na motorach. Myśle, że jest to dobry pomysł dla każdej pary, która chce zaskoczyć swoich znajomych ;) ... Naprawdę było warto! :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz