Seks bez zabezpieczenia? Norma! Większość z nas rezygnuje z antykoncepcji już po...

27 Lutego 2015

Sprawdź, po jakim czasie nabieramy złudnego zaufania do partnera.

couple

W każdym związku przychodzi taki moment, kiedy musimy poważnie porozmawiać o najbardziej intymnych sprawach.  Także o sposobach antykoncepcji, jeśli jeszcze nie planujemy wspólnego potomstwa. W większości przypadków każda ze stron dba o to we własny sposób – my bierzemy pigułki lub korzystamy z takich metod, jak spirala, a partner zabezpiecza się przy pomocy prezerwatywy. To brzmi całkiem rozsądnie, ale tylko do czasu.

Okazuje się, że kilka tygodni od rozpoczęcia współżycia z nowym partnerem, przestajemy się tym aż tak przejmować. Następuje totalne rozprężenie i coraz częściej zdarzają nam się zbliżenia bez jakiejkolwiek ochrony. Dlatego nie powinniśmy się dziwić, że każdego roku na świat przychodzą miliony nieplanowanych dzieci, a choroby przenoszone drogą płciową rozwijają się w zastraszającym tempie.

Z badań przeprowadzonych przez amerykańską organizację Planned Parenthood, która zajmuje się świadomym rodzicielstwem, wynika, że już co trzeci stosunek odbywa się bez prezerwatywy. Kiedy rezygnujemy z tej formy zabezpieczenia?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (49)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz