Mężowie, do garów!

10 Kwietnia 2010

Jak zmienić nastawienie mężów, unikających domowych obowiązków? Oto kilka praktycznych wskazówek!

Mężowie, do garów!
>

W Polsce aż 59% żonatych mężczyzn uważa, że najważniejszym zadaniem kobiety jest prowadzenie domu oraz wychowywanie dzieci - tak wynika z badań opracowanych przez psychologów społecznych w ramach Projektu „Elastyczny Pracownik - Partnerska Rodzina". Te same badania wskazują jednak, że podejście młodych mężczyzn zmienia się, 30% z nich deklaruje, że chciałoby zajmować się domem i rodziną dłużej. Jak możemy im w tym pomóc? Jak zmienić nastawienie mężów, którzy wychowali się w bardziej tradycyjnym modelu rodzinnym, w którym panowało przekonanie, że prawdziwy mężczyzna zarabia i nie zajmuje się domowymi pracami? Oto kilka praktycznych wskazówek.

W kobiecych pochwałach siła!

Każda kobieta potrafi zmienić swojego mężczyznę. Trzeba tylko wiedzieć jak. Mężczyźni nie cierpią krytyki. Podobnie jak my, potrzebują zachęty, poparcia i umocnienia ducha. Nic lepiej nie motywuje do działania jak komplementy. Jeśli podbudujemy ich ego, będą czuli się wspaniale i z pewnością chętniej wykonają polecone im zadanie. Nie oszczędzaj miłych słów. „Tobie się to nie może nie udać”, „jesteś naprawdę wspaniały”- wypróbuj jak to działa przy najbliższej okazji.  

Nie matkuj! 

Najczęściej popełnianym przez nas błędem jest przekonanie, że zrobimy coś lepiej i szybciej niż nasz partner. Zdania typu "zostaw te naczynia, już sama lepiej pozmywam" albo "nawet koszuli nie umiesz wyprasować, daj ja to zrobię” są tragiczną w skutkach formą komunikacji.  Według prof. Rebecca Meisenbach, wykładowcy psychologii społecznej jednego z amerykańskich uniwersytetów, taki komunikat umacnia tylko naszą tożsamość matki, opiekunki domu, zwalniając tym samym z obowiązków domowych naszego partnera. Dobrze tą sytuację ilustruje wypowiedz internauty na jednym z portali: Ja nie potrafię tak dobrze prasować jak moja partnerka, więc ona z własnej woli sie tym zajmuje.  Tego problemu nie nie ma jednak kolejny z forumowiczy: Prasuję, myję okna, ścieram kurze z mebli, ona robi resztę prac. Jak na razie, sprawdza nam się taki podział i jest ok. Wiadomo, zawsze pomóc trzeba – wszystko zależy od chęci.  

Dobry grafik to połowa sukcesu!

Bardzo dobrym sposobem zaangażowania naszego mężczyznę w prace domowe jest ustalenie grafika. Wtedy wymówka w postaci spotkania z kolegami nie wchodzi w rachubę. Zaplanujmy i rozpiszmy obowiązki dostosowując je do czasu, jakim dysponujemy oraz swoich osobistych preferencji. Jeśli w środy, po pracy chodzisz na fitness, niech mąż przygotuje obiad. Ty pozmywasz naczynia. Jeśli szczególnie nie lubisz myć okien, poproś o to męża, a ty zajmiesz się w tym czasie umyciem lodówki. Dzielenie się obowiązkami domowymi według własnych upodobań chwali jedna z forumowiczek - Gotujemy na zmianę, ale mąż zazwyczaj pakuje zmywarkę. Ogródek oporządzam ja, bo bardzo to lubię, on tylko kosi trawę. Zakupy robimy razem raz w tygodniu. ·Czyli generalnie dzielimy sie wszystkim, co mamy do zrobienia w domu.

Deleguj! 

Najlepszą metodą  do osiągnięcia zamierzonego efektu jest regularne delegowanie. Jeśli czegoś jasno nie powiemy, nasz partner nie będzie wiedział, że ma coś zrobić. Nie wymagajmy od swoich mężczyzn jasnowidztwa! Jeśli Twój partner miga się brakiem czasu, warto podsunąć mu rozwiązanie, które pomoże mu połączyć czynności. Przykładowo, mało kto z nas wie, że istnieje możliwość uregulowania rachunków w kasie sklepu przy okazji codziennych zakupów. W każdym sklepie oznaczonym pomarańczowym logo Moje Rachunki możemy zapłacić rachunek za prąd, gaz czy telefon, a przy okazji kupić wszystkie potrzebne produkty. Zrób swojemu mężczyźnie listę zakupów. Argument, że może nie zdążyć uregulować opłat po pracy obalisz mówiąc, że w porównaniu do banków czy poczty nie musi się nigdzie spieszyć - większość sklepów otwartych jest do późnych godzin wieczornych. Co więcej, logo Moje Rachunki znajdzie także na stacjach benzynowych, więc tankując swoje auto, może cię wesprzeć i wyręczyć w jednej z codziennych czynności! Takie łączenie obowiązków może pomóc w przemianie fana domowego lenistwa w równorzędnego partnera w związku.   

Zmiana postaw naszych mężczyzn nie następuje natychmiastowo, ale jest osiągalna. Od nas wymaga przede wszystkim systematyczności i konsekwencji w podejmowanych działaniach. To tylko część ze sprawdzonych sposobów. Możliwości i metod na zaangażowanie mężczyzny w „obowiązki kobiece” może być więcej – każda z nas może wypracować własne! 

Zobacz także:  

Faceci blondynek zarabiają więcej niż mężowie brunetek!

Debata – blondynki czy brunetki - nadal trwa!  

Rzucam cię! Jak zareagowałabyś na te słowa? POZNAJ 7 TYPÓW KOBIET!

Odnajdź swój typ reakcji na potencjalne porzucenie! 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (44)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 23:04:32

Polska nie wybaczy Rosjanom Katynia. nigdy!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-11 11:15:32

należę już do zupełnie wolnego pokolenia Polaków i nie rozumiem takich sformułowań jak te, które Ty zaprezentowałaś. Katyń jest miejscem ludobójstwa na polskich oficerach, ale jest to zbrodnia systemu totalitarnego, a nie współczesnych Rosjan, więc nie można ich teraz obwiniać za to co się stało kiedyś... to tak jakby oni mieli do nas pretensję za np. zajęcie Moskwy w 1610. i uważam, że to właśnie Rosjanie i władze rosyjskie po wczorajszej katastrofie zachowali się najlepiej, ich gesty w stronę Polaków i Polski były bardzo szczerze, pokrzepiające i ciepłe, a zwłaszcza bardzo pozytywnie odebrałam zachowanie premiera Putina kiedy razem z premierem Tuskiem składał kwiaty przy wraku samolotu, jego gest był bardzo wymowny. czego nie można powiedzieć o zachowaniu Baracka Obamy, nie pofatygował się nawet o zwołanie konferencji, wystosował jedynie notkę z kondolencjami, której pewnie nawet sam nie napisał. ale cóż jak zwykle nasz „najlepszy” sojusznik ma nas w dupie…

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 22:16:36

Wezcie wreszcie przestancie pisac ze załoba... -pewnie nie jedna z was sie z niego smiała a teraz wielce załamani jestescie?? wezcie sie zastanówcie .. pisza tylko o kaczynskich a o reszcie zalodze nic.. co oni mni9ej wazni?? tragedia jak kazda stało sie beda pewnie o tym trabic przez miesiac ale jak jest tragedia ze zwykłymi ludzmi to nikt nie powie ze wielka zaloba co? a moze tez tam leciał wtedy ktos wazny dla Ciebie ale o tym nikt nie wspomni

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 23:07:18

zeslabilo mnie po tej wypowiedzi, szary czlowiek to szary czlowiek, a prezydent to prezydent. fakt, nie wiele mowia o reszcie zalogi, o wspanialych ludziach, ale wypowiadanie sie w taki sposob j/w jest nie na miejscu, cala Polska sie z niego smiala, ale nikt mu takiej smierci nie zyczyl, i wlasnie dlatego wszyscy sie tak podłamali- RUSZYŁO SUMIENIE. glupie dziewczynki, jak macie sie wypowiadac w durny sposob to sie lepiej przymknijcie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 18:47:42

NIE ŻYJE 96 OSOB, W TYM PREZYDENT POLSKI I WIĘKSZOŚĆ NAJWAŻNIEJSZYCH DOWÓDCÓW ARMII A PAPILOT NIE DAŁ NAWET CZARNEJ WSTĄŻECZKI. ARTYKUŁY O TEJ TRAGEDII SĄ NAWET NA PUDELKU! CZY STRONIE M-JAK-MILOSC !! A TUTAJ- NIC. JESTEM ZNIESMACZONA I DOTYKA TO WRĘCZ POCZUCIA MORALNOŚCI.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 19:50:43

Zgadzam sie wszedzie zaczynajac od naszej klasy po fotka.pl pudelka i inne plotkarskie strony sa artykuly o tej tragedii i zawieszone na tydzien "plotkowanie" a tu co? Nic bo wazniejsze jest w co sie dzis ubrac czy jak urzadzic idealny slub...:/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 19:52:07

Zgadzam sie wszedzie zaczynajac od naszej klasy po fotka.pl pudelka i inne plotkarskie strony sa artykuly o tej tragedii i zawieszone na tydzien \"plotkowanie\" a tu co? Nic bo wazniejsze jest w co sie dzis ubrac czy jak urzadzic idealny slub...:/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 19:52:46

Zgadzam sie wszedzie zaczynajac od naszej klasy po fotka.pl pudelka i inne plotkarskie strony sa artykuly o tej tragedii i zawieszone na tydzien \\\"plotkowanie\\\" a tu co? Nic bo wazniejsze jest w co sie dzis ubrac czy jak urzadzic idealny slub...:/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 19:55:11

Mogliby jeszcze na tydzień zawiesić chodzenie do pracy i szkół, bo przecież w takim momencie nie można o niczym innym myśleć poza żałobą!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 20:49:23

Taaaaak dodajmy jeszcze porno strony " zakaz trzepania sie przez tydzien na kamerkach " i wszystkie sklepy on line .I w ogóle pozamykajmy szkoły, sklepy, OTWÓRZMY TYLKO KOSCIOŁY .Papilot zmienił barwy bo żeście go szkalowały w wypowiedziach .To co może nastepne artykułu ma pisac o smierci, wypadkach katastrofach?.Ludzie mimo żałoby poszli do pracy ,zrobili makijaż , wystroili sie .A niektórzy wzieli slub .Strasznie ich moralność została zachwiana !!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 18:46:40

NIE ŻYJE 96 OSOB, W TYM PREZYDENT POLSKI I WIĘKSZOŚĆ NAJWAŻNIEJSZYCH DOWÓDCÓW ARMII A PAPILOT NIE DAŁ NAWET CZARNEJ WSTĄŻECZKI. ARTYKUŁY O TEJ TRAGEDII SĄ NAWET NA PUDELKU! A TUTAJ- NIC. JESTEM ZNIESMACZONA I DOTYKA TO WRĘCZ POCZUCIA MORALNOŚCI.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 17:24:43

Niektórzy sa niedorozwinięci emocjonalnie i to widać. To nie jest kwestia wchodzenia, czy nie wchodzenia na portal, poniewaz nasze życie idzie do przodu, więc każdy robi co uważa za słuszne, to na co ma ochotę, ale jeśli każdy inny portal mógł zmienić szatę graficzną na szarą, to papilot też może. Tu nie chodzi o patriotyzm czy inne patetyczne sprawy, tylko zwykłą przyzwoitość. Ale cóż...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 17:15:26

Wszyscy chcą teraz pokazać jakmi są patriotami. A jeżeli chcecie być nimi naprawdę, to usiadźcie, pomyślcie nad swoim życiem, nad tym co byście mogli w nim zmienić na lepsze a potem pomódlcie się za prezydenta i za to żeby jego następcy byli równie dobrzy jak on. Wchodzę na papilota chce sobie poczytać i widzę te komentarze- az mnie mdli, bo wszyscy sobie przypomnieli że istnieje taki ktos jak prezydent Kaczynski. Wczesniej zajmowali sie takimi glupotami jak np. seksafera. A do pamieci o czlowieku nie potrzebna jest inna szata graficzna i setka jednotematycznych artykolow na tym samym portalu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 15:24:18

to moze poczekajcie na ten artykuł i wtedy tam, pakujcie te swoje komentarze do woli... ja tu czytam o czyms innym i chyba zwykły tołk nakazuje pisać na temat... przykro bo przykro ale napewno jest wiele innych artykułów własnie na temat...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 15:23:07

Papilocie jest żałoba narodowa,więc zmieńcie szatę graficzną, tak jak wszystkie inne portale.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 16:34:05

O co to k.... zmieni? Czas się cofnie, czy co? Skoro chcecie przeżywać żałobę, to zapraszam do Kościołów albo przed telewizor, gdzie non stop podawane są wiadomości na temat tej tragedii...!! NIKT WAM NIE KAŻE TUTAJ WCHODZIĆ!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 20:09:22

e. może dla tego iż to jest ŻAŁOBA NARODOWA I TAK WYPADA?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 20:15:32

Na czas trwania żałoby narodowej odwołuje się imprezy masowe , zaleca się powściągliwość w zachowaniu i zmianę programów telewizyjnych, a nie jakieś szopki ze zmianą szaty graficznej, co i tak nic nie da, bo żałobę nosi się w sercu (szczególnie przez najbliższych).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 21:05:41

no właśnie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 14:17:30

[*][*][*][*] -Lech Kaczyński -Maria Kaczyńska -Ryszard Kaczorowski -Jerzy Szmajdziński -Aleksander Szczygło -Paweł Wypych -Mariusz Handzlik -Andrzej Kremer -Franciszek Gągor -Andrzej Przewoźnik -Grzegorz Dolniak -Przemysław Gosiewski -Zbigniew Wassermann -Janusz Kochanowski -Sławomir Skrzypek -Janusz Kurtyka -Krzysztof Putra -Ks. bp. gen. dyw. Tadeusz Płoski -Krystyna Bochenek -Tomasz Merta -Maciej Płażyński -Mariusz Kazana -Leszek Deptuła -Grażyna Gęsicka -Sebastian Karpiniuk -Izabela Jaruga-Nowacka -Aleksandra Natalli-Świat -Arkadiusz Rybicki -Jolanta Szymanek-Deresz -Wiesław Woda -Edward Wojtas -Janina Fetlińska -Stanisław Zając -Janusz Krupski -Abp gen. bryg. Miron Chodakowski -Ks. płk Adam Pilch -Edward Duchnowski -Ks. prałat Bronisław Gostomski -Ks. Józef Joniec -Ks. Zdzisław Król -Andrzej Kwaśnik -Tadeusz Lutoborski -Stefan Melak -Pan Stanisław Mikke -Bronisława Orawiec-Loffler -Katarzyna Piskorska -Andrzej Sariusz-Skąpski -Wojciech Seweryn -Leszek Solski -Teresa Walewska-Przyjałowska -Gabriela Zych -Ewa Bąkowska -Maria Borowska -Bartosz Borowski -Gen. broni Bronisław Kwiatkowski -Gen. broni pil. Andrzej Błąsik -Gen. dyw. Tadeusz Buk -Gen. dyw. Włodzimierz Potasiński -Wiceadmirał Andrzej Karweta -Gen. bryg. Kazimierz Gilarski -Anna Walentynowicz -Joanna Agacka-Indecka -Czesław Cywiński -Zbigniew Dębski -Katarzyna Doraczyńska -Aleksander Fedorowicz -Jarosław Florczak -Artur Francuz -Roman Indrzejczyk -Paweł Janeczek -Dariusz Jankowski -Stanisław Komornicki -Stanisław Jerzy Komornicki -Paweł Krajewski -Wojciech Lubiński -Barbara Mamińska -Zenona Mamontowicz-Łojek -Janina Natusiewicz-Mirer -Piotr Nosek -Piotr Nurowski -Jan Osiński -Ryszard Rumianek [*]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 13:54:19

i co da wklejanie wstążeczek, pisanie '[*]' itp.? to się nazywa żałoba? można zrobić coś pożytecznego, zamiast siedzieć na papilocie, skoro wszyscy są tacy przejęci

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 16:36:09

Dokładnie. Wszyscy chcą przez to pokazać jakmi są patriotami. A jeżeli chcecie być nimi naprawdę, to usiadźcie, pomyślcie nad swoim życiem, nad tym co byście mogli w nim zmienić na lepsze a potem pomódlcie się za prezydenta i za to żeby jego następcy byli równie dobrzy jak on. Wchodzę na papilota chce sobie poczytać i widzę te komentarze- az mnie mdli, bo wszyscy sobie przypomnieli że istnieje taki ktos jak prezydent Kaczynski. Wczesniej zajmowali sie takimi glupotami jak np. seksafera. A do pamieci o czlowieku nie potrzebna jest inna szata graficzna i setka jednotematycznych artykolow na tym samym portalu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 18:05:55

i po to tu siedzę-nie chcę już oglądać w tv jaka to tragedia polski naród spotkała. stało się-tak miało być najwyrazniej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 18:48:08

taaaak a nasz los jest z góry przesądzony. Stało się tak bo ludzie popełnili błąd. I bynajmniej nie pilot

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz