Koniec świata w 2012 roku? Co o tym sądzić?

03 Października 2009

Naukowcy z Ameryki biją na alarm, a wszystko przez naszą mateczkę Ziemię. Coś dziwnego dzieje się bowiem z polem magnetycznym naszej planety.

Koniec świata w 2012 roku? Co o tym sądzić?

Naukowcy z Ameryki biją na alarm, a wszystko przez naszą mateczkę Ziemię. Coś dziwnego dzieje się bowiem z polem magnetycznym naszej planety. Bieguny zaczęły gwałtownie zmieniać swoje położenie. To z kolei może prowadzić do globalnej katastrofy.

Amerykanie, chcąc zbadać, jak zachodzą zmiany natężenia ziemskiego pola magnetycznego i jaki ma ono wpływ na fale radiowe górnych warstw atmosfer, umieścili na orbicie pięć sond badających naszą atmosferę i pole magnetyczne. Sondy zarejestrowały duże zmiany w zachowaniu zorz polarnych. Do tej pory z uporządkowanych i wolno zmieniających się barw przeistoczyły się w błyskającego szaleńczo giganta pełną paletą barw. Czy możliwe, że ziemia zmieni swoje bieguny?

Okazuje się, że taki efekt zachodzi na ziemi co kilka tysięcy lat. Można to sprawdzić, badając zastygniętą lawę. Według teorii przebiegunowanie ma nastąpić to w 2012 roku i ma być związane z serią gwałtownych zaburzeń pola magnetycznego. Naukowcy stwierdzają, że zmiana biegunów jest możliwa a ziemia już coś takiego przechodziła. Nie wiadomo jednak, co może się stać, kiedy bieguny gwałtownie zamienią się miejscami. Zakładając najgorszy scenariusz, że takie zjawisko będzie trwać kilka dni, może się to zakończyć kataklizmem. Potężne tsunami zalewające całe kontynenty, a za oknami rosnące palmy kokosowe w Warszawie? Taki przebieg zdarzeń może mieć miejsce.

Aktywność Słońca jest badana od blisko 300 lat. Obserwowano już jego wzmożoną czasową aktywność, jednak nigdy nie odbiegała ona od normy, co budzi dodatkowy niepokój. Według badań, ruch biegunów nabrał rozpędu w przeciągu 150 lat.

Orion 2012 21 grudnia 2012 - ostatni dzień, miesiąc i rok podany w kalendarzu Majów. Według nich, właśnie 21 grudnia 2012 ma być datą końca świata czy też aktualnej cywilizacji i początkiem nowej. Fakt ten stał się podstawą do katastroficznych przepowiedni.

Ci, którzy uznają 2012 rok za datę zakończenia naszej cywilizacji, zauważyli potwierdzenie swoich teorii w innych zabytkach, m.in. w Zodiaku z Dendery i wyciągnęli zaskakujące wnioski. Wg ich relacji, starożytni kapłani głosili, że co ok. 11 500 lat powtarza się specyficzny układ planet i gwiazd (Wenus, Mars, Orion i in.). Podobno powoduje on poważne perturbacje w skali co najmniej Układu Słonecznego, np. zniszczenie niektórych planet, przemieszczenie biegunów magnetycznych Ziemi, ogromne nasilenie aktywności Słońca (szczególnie jego magnetyzmu), a nawet odwrócenie kierunku ruchu Ziemi.

Ostatnie takie zdarzenie miało mieć miejsce w roku 9792 p.n.e., a kolejne ma przypaść na 21 grudnia 2012 r. Według zwolenników ruchu New Age w tym czasie ma nastąpić nowa Era Wodnika. Wszystko ma się zmienić na lepsze. Od roku 2012, ludzie mają między innymi: pobierać pokarm przez skórę, inaczej postrzegać wiele rzeczy (na przykład czas), szybko zdrowieć w razie choroby oraz spotkać się z istotami pozaziemskimi.

Czy jesteśmy skazani na zagładę? Część naukowców uspokaja - zmiana biegunów jest możliwa, jednak nie nastąpi w przeciągu kilku dni. Z punktu widzenia fizyki jest to po prostu niemożliwe. Według uczonych ziemia na zmianę potrzebuje nie kilku dni, a raczej setki, a nawet tysięcy lat. Jak to się wszystko odbędzie? Pole magnetyczne ziemi najpierw zacznie słabnąć później zaniknie, a następnie odrodzi się, tyle że odwrotnie. Jaki wpływ tak naprawdę zjawisko to będzie miało na ludzkość, nikt nie wie. Możemy tylko obserwować.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (168)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-24 23:07:29

Majowie nie mówili nic o końcu świata. Proroctwa mówią, że na ziemię zejdzie opierzony wąż i zaprowadzi potomków Majów do nowego królestwa, gdzie będą mieli władzę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-30 00:05:17

Ta . Chyba w dupie .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-18 15:33:51

O matko... Jakby się te wszystkie końce świata sprawdziły, to wasze babcie nie zdążyłyby się urodzić! A skoro take "przebiegunowanie" jest co kilkanaście tysięcy lat, to nie sądzę, by ludzie wyginęli, skoro istniejemy od 2 mln lat.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-29 13:50:21

Akurat Majowie przewidzieli że nastąpi nowa era... (chodzi o to że oni żyli daaawno przed naszą erą. Nie mogli przewidzieć, że później będzie to zmienione)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-12 11:12:35

to gówno prawda, wes ... nie wierz w to ;) tez moge wziasc grupe ludzi i kazac im muwic ze umrzemy jutro, w 2000 mial byc koniec swiata i co ;) .... ? nic .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-23 15:09:43

weź ty się dziewczyno ogarnij z tym ślubem.. jesteś nawiedzona czy co !! h..u..j to kogo obchodzi !!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-20 13:30:57

Nikt z Nas nie może powiedzieć bzdura jak również nikt z Nas nie może powiedzieć , że tak się stanie . To prawda , nikt tego nie wie . Przyjdzie w odpowiednim momencie . I żaden człowiek może gdybać tylko , ale tak naprawdę istnieje bardzo dużo zagrożeń na naszej planecie , głównym jesteśmy My sami .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-02-08 00:41:36

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-01-20 23:40:05

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-01-20 23:38:46

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz