Jak zwiększyć ochotę na seks?

08 Sierpnia 2014

Twoje libido spada z przeraźliwą prędkością, a ty nie wiesz, jak odwrócić ten proces? Spokojnie. Oto sposoby, dzięki którym twoja ochota na seks wzrośnie.

deutzen kroes

Popęd seksualny może zmaleć z różnych przyczyn. Przemęczenie, stres, nadmiar obowiązków, problemy zdrowotne, osłabienie, brak satysfakcji ze zbliżeń mogą skutecznie zabić pożądanie. Jeśli problem trwa od dawna i przybiera na sile, bez pomocy seksuologa może się nie obejść. Zazwyczaj jednak wystarczają drobne zmiany, które możesz wprowadzić w życie sama.

Zrób remanent w związku

Gdy w grę wchodzi ochota na seks – a raczej jej brak – kluczowe znaczenie mają twoje relacje z partnerem. Potwierdza to Kamila, lat 27. „Do niedawna przeżywaliśmy kryzys, oboje straciliśmy ochotę na zbliżenia. Byłam zrozpaczona, próbowałam o tym rozmawiać, ale bezskutecznie. Czytałam wszystko na ten temat, co wpadło mi w ręce. I odkryłam, że chęć do zbliżeń jest lustrem naszego związku. Faktycznie byliśmy wtedy chyba sobą znudzeni, spędzaliśmy każdą sekundę razem (nawet w pracy), żarliśmy się o drobiazgi. Co się więc dziwić, że w łóżku chciało nam się tylko spać”.

Właśnie. Jeśli między tobą a twoim partnerem nie układa się najlepiej, nie ma co liczyć, że po dniu pełnym wzajemnych przykrości, oskarżeń i niedomówień ochoczo wyskoczycie ze swoich ubrań, by spleść się pod kołdrą. Najpierw musicie uporządkować sprawy między wami. Co jeszcze? „Wprowadź nieco zagadkowości do swojego związku, by stworzyć tajemniczą atmosferę. Miej różne niewinne tajemnice, aby wzbudzić zainteresowanie partnera” – radzi Mabel Iam w książce „Szczęście. Jak kochać i być kochanym” (G+J 2005).

Śmiałość jest ważna

W przypadku przedłużającego się braku ochoty na seks nieodzowne są zmiany. Gdybyś przez miesiąc jadła wciąż ten sam deser, przejadłby ci się, prawda? Oglądanie w kółko tego samego filmu albo odwiedzanie tego samego miejsca też nie są sposobem na interesujące życie. Ze sprawami intymnymi jest identycznie. Żeby ochota na seks wróciła, a twoje libido wzrosło, potrzebujecie zmian. „Wykazuj czasem nieco większą śmiałość w odpowiednich momentach, a osiągniesz wspaniałe rezultaty” – podpowiada Mabel Iam. Nie zastanawiaj się, co wolno i co wypada, tylko spróbuj czegoś nowego.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (9)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

helenita
(Ocena: 5)
2016-04-15 12:54:43

re: Jak zwiększyć ochotę na seks?

U nas problemy w sypialni przełożyły się niestety na życie codzienne. Częściej się kłóciliśmy i mieliśmy do siebie ciągle o coś pretensje. A zaczęło się od tego, że u męża pojawiły się problemy z erekcją i on się tym stresował, a jak się zaczęłam bać, że może już go nie pociągam. Ale jak szczerze pogadaliśmy i wszystko sobie wyjaśniliśmy, to potem mąż po prostu poszedł do lekarza i dostał receptę na maxigrę go na pobudzenie wzwodu. I teraz jak bierze ten lek, to wszystko jest super, jak za dawnych czasów. Kochamy się regularnie i długo, bez żadnych zaburzeń.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Waldziaaa
(Ocena: 5)
2015-06-18 12:51:24

re: Jak zwiększyć ochotę na seks?

My jak w związku przechodziliśmy kryzys, z przyczyn "łóżkowych" staraliśmy się o tym rozmawiać i jakoś rozwiązać nasz problem. Próbowaliśmy różnych rzeczy, które jednak poskutkowały. Zaczęliśmy na początku od zabawek erotycznych i różnych suplementów z erozkosz.pl.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-08-09 11:05:34

re: Jak zwiększyć ochotę na seks?

ale pier*olenie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-08-08 13:50:36

re: Jak zwiększyć ochotę na seks?

U mnie gra wstępna to lipa! Zawsze jest tak samo! Zamiast mnie zachęcać do dalszej zabawy, to przynosi odwrotny skutek.. I już nie podnieca mnie samo mizianie ręką. Potrzebuję czegoś więcej!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-08-08 16:14:55

Może mu o tym powiedz?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-08-08 08:07:50

re: Jak zwiększyć ochotę na seks?

ja nigdy nie miałam z tym problemu, u mnie problem polegał na tym, że po wielu stresach, kłótniach i próbach ratowania związku nie odczuwałam żadnej przyjemności :( facet dwoił się i troił, a ja nic...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 5)
2014-08-08 11:33:25

ja miałam to samo. Również przeszliśmy tyle prób, ale za każdym razem mnie zostawiał. W końcu po 1,5 roku czasu udało nam się być ze sobą tak normalnie jak para. Dodam że przez krótki czas. Podczas jakiś zbliżeń również nie odczuwałam ŻADNEJ przyjemności. Zastanawiałam się dlaczego, co się dzieje. Kiedyś przecież było tak cudownie, magicznie a teraz kompletna klapa. Szukałam problemu w sobie ale to była jego wina, przez to jak mnie traktował przez cąły ten czas , jak mnie zostawiał. W końcu czar prysł, coś się wypaliło , moja tolerancja dobiegła końca co się przejawiło choćby w bliskości. Na dodatek po pewnym czasie od odpuścił sobie sobie już naszą intymność ( nie wiedział o tym że mi to nie sprawia przyjemności) i wtedy już wszystko we mnie pękło, bo ja chciałam jeszcze nad tym pracować aby się dotrzeć. W końcu już nie jesteśmy razem, nie był dla mnie , teraz to wiem chodzi o całokształt. Chciałam tyllko podkreślić że takie rzeczy się przytrafiąją nawet młodym osobom, ale pewne sytuacje i zachowania, traktowanie nas wpływa na bliskość. NIestety. A może nawet na korzyść ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
AAAA
(Ocena: 3)
2014-08-11 09:06:16

Miałam bardzo podobna sytuację... Ciągłe rozstania i powroty... W końcu się na to uodporniłam i już dałam sobie spokój bo ile można? Dalej Go kocham, ale już bardziej platonicznie, bardzo chce żeby był szczęśliwy bo najwidoczniej ja tego szczęścia dać mu nie mogłam..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1