Jak zamaskować to i owo:) Lekcja używania podkładu

26 Lipca 2009

Niedoskonałości maskuje się beżowym korektorem w odcieniu niemal identycznym z podkładem...

Jak zamaskować to i owo:)  Lekcja używania podkładu

Niedoskonałości

Maskuje się je beżowym korektorem w odcieniu niemal identycznym z podkładem. Nakładaj go punktowo już po rozprowadzeniu podkładu i delikatnie rozetrzyj. Korektory kryjące wypryski mają formę kredki lub sztyftu wzbogaconego substancjami antybakteryjnymi, wysuszającymi, złuszczającymi i gojącymi (np. cynkiem, kwasem salicylowym, alantoiną).

Korektor pod oczy

Kosmetyk nakłada się punktowo na powieki, przed lub po aplikacji podkładu. Potem należy go delikatnie rozetrzeć - nie rozciągając skóry, by nie tworzył grudek i stopił się kolorystycznie z podkładem. Korektor ten maskuje zasinienia, drobne zmarszczki, oznaki zmęczenia. Może być płynny - w pojemniczku lub tubce, gęsty w sztyfcie lub woskowy, jak podkład korygujący.

Kolorowa baza

Nakłada się ją cienką warstwą pod podkład, by ujednolicić kolor skóry. Baza zielona tuszuje zaczerwienienia spowodowane płytko położonymi naczynkami krwionośnymi. Lawendowa znakomicie niweluje przebarwienia. Bananowa ożywia zmęczoną, ziemistą cerę, nadaje się też do krycia sińców pod oczami. Bazy rozświetlające - bezbarwne lub białe można nakładać, mieszając je z podkładem.

Rozjaśnianie zmarszczek

Bruzdy i zagłębienia wydają się płytsze, gdy są optycznie rozjaśnione. Dlatego warto nałożyć na nie odrobinę korektora o ton jaśniejszego od podkładu i następnie dokładnie rozetrzeć smugi. Korektory rozświetlające w postaci fluidu nakłada się z tubki albo z pojemniczka, za pomocą gąbkowego aplikatora. Mogą też mieć formę pasty w sztyfcie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-03 21:16:49

Po pierwsze to miała być lekcja używania podkładu, a tymczasem jest tu o wszystkim, tylko nie o podkładzie. Po drugie korektor nakłada się TYLKO NA podkład. Damn, kto to pisał...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-02 14:01:42

normalnie takie nowości że szOk

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-03 10:41:51

zgadzam się

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-03 10:42:09

zgadzam się

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-29 16:45:33

Nie należy rozcierać, nawet delikatnie nałożonego korektora pod oczami. Skóra jest tam 4 razy cieńsza niż na reszcie twarzy, więc jest bardziej podatna na wszelkie rozciąganie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1