Jak nie popaść w wakacyjną gorączkę?

01 Lipca 2009

W ciągu dni pracy nie możemy doczekać się wakacji. Planujemy wyjazdy, zajęcia. Chcemy, aby ...

Jak nie popaść w wakacyjną gorączkę?

W ciągu dni pracy nie możemy doczekać się wakacji. Planujemy wyjazdy, zajęcia. Chcemy, aby wszystko było idealnie, byśmy zapamiętali te wakacje na długo. Często stresujemy się gdy coś idzie nie po naszej myśli zarówno przed jak i w czasie wakacji i wyjazdów. Oto kilka sposobów, by nie dać się zwariować i nie popaść w tzw. "letnią gorączkę".

1. Sprecyzuj co będziesz chiała robić w te wakacje.  Przemyśl sprawę. Zdecyduj czy chcesz zostać w domu, czy gdzieś jechać (jeśli tak to gdzie). Wyjazdy, o których decyzje podejmujemy w ostatniej chwili nie zawsze są miłe. Lepiej sprawe przemyśleć. Czasem lepiej posiedzieć w domu, niż wyjechać w miejsce w którym nam się nie spodoba i zapłacić za to mnóstwo pieniędzy.

2. Nie planuj wszystkiego na raz.  Wszytko po koleji. Planując całe wakacje od razu kładziesz na siebie za dużo spraw. W czasie wyjazdu nie myśl co będziesz robić jak wrócisz do domu. Po prostu - wypoczywaj. Na wszystko przyjdzie czas, a ty poczujesz się lekko bez problemów. Po co całe wakacje się stresować?

3. Nie szukaj wrogów. Często ludzie są złośliwi. Nie daj im tej satysfakcji, nie daj się sprowokować. Może się okazać, że osoba, która tak cię denerwowała, będzie twoim przyjacielem na długo. Sama też nie szukaj zaczepki. Staraj się wszystko wyjaśniac na spokojnie. Wtedy na pewno zarówno ty jak i osoby w twoim otoczeniu poczują się miło i poznasz wielu sympatycznych znajomych.

4. Wyślij kartki znajomym. Jak jesteś w innym miejscy niż w swojej dzielnicy, warto pamiętać że widokówka z pięknymi zdjeciami i pozdrowieniami jest jak bardziej na miejscu. Twoi przyjaciele i rodzina poczują, że chociaż jesteś daleko, to pamiętasz o nich. Jeśli zostajesz w domu - zrób to samo, nawet jeśli twoja przyjaciołka mieszka w domu obok. Poczuje się zaskoczona i na pewno umiechnie się.

5. Przed wyjazdem zrób sobie listę. Oczywiście potzrebnych Ci rzeczy. Napewno nie będzie Ci milo jak nie zabierzesz ze sobą olejku do opalania, albo nawet bikini. Warto zrobić też spis rzeczy jakie chciałabyś zrobić w danym miejscu i jakie okolice zobaczyć. 

6. Pamiętaj o znajomych! Nie musisz kupować im drogich prezentów, ani dzwonić kilkarazy dziennie do niech. Po prostu jak wrócisz zorganizuj małe potkanie w gronie najbliższych. Poopowiadajcie sobie o spędzonym dotąt czasie, co planujecie dalej. 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (9)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-13 22:05:46

zenujace bledy. kup sobie slownik!!!! a rada o wrogach jest chyba nie do tego artykulu:]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-12 21:49:33

Ale skoro za coś się wzieła to mogła chociaż ortografie podszkolić...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-12 01:07:03

kurde ale sranie w banie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-11 23:46:31

O rany... A może ktokolwiek zwróciłby uwagę na treść, a nie tylko oprawkę? Moim zdaniem artykuł całkiem niezły, chociaż o sprawach oczywistych i wszystkim znanych. Dobry początek. Dziewczyna się odważyła, a wy oczywiście już na nią jedziecie. Chociaż... cóż, w końcu to Papilot. Nie ma czemu się dziwić... przecież na tej stronie wasze niemiłe komentarze to standard... Pozdrawiam Cię, Pilko, nie zrażaj się! Te "najmądrzejsze" krytykują nawet autorki profesjonalnych postów, więc nie było szansy, że to się zmieni w stosunku do Ciebie. Jak na pierwszy raz, wyszło nieźle. See ya! ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-11 19:06:17

"... o spędzonym dotąT czasie..." (6) o matkoo! dzieci nie robią takich błędów !!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-10 22:00:46

Fajnie tylko wkurza mnie brak polskich znaków, w komentarzach to ok ale jak piszesz artykuł rób to porządnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-04 19:43:37

"wszystko po koleji" nie moge... ;DD oj papilocie jakie ja tu widze błędy... najpierw zajrzyj w słownik a potem pisz...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-04 11:36:01

xDD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-03 12:06:33

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1