Gdzie nasza kultura? Ktoś ją widział...?!

07 Października 2009

Kulturalny człowiek. Kto to taki?

Gdzie nasza kultura? Ktoś ją widział...?!

Kulturalny człowiek. Kto to taki? Ktoś, kto podziękuje za ustąpienie miejsca, nie zwyzywa wszystkich napotkanych ludzi tylko za to, że JEGO dzień nie był najlepszy? Niech ktoś mi pomoże odpowiedzieć na pytanie, gdzie podziali się kulturalni ludzie?

Rozumiem, czasami mamy ciężki dzień, coś nam nie poszło, znowu się nie udało. Tylko dlaczego musimy swoje frustracje odbijać na niewinnych, przypadkowych ludziach?

Najbardziej przerażające jest jednak czytanie portali internetowych, gdzie każdy człowiek jest anonimowy i wypisuje komentrze obrażające innych. Nie rozumiem, jak można zachowywać się w taki sposób. To, że ktoś ma odmienne zdanie na jakiś temat, nie upoważnia nas do wyzywania i wytykania braku racji. Oponent ma rację - swoją.

Żyjemy w państwie, w którym kiedyś o wolność słowa ludzie walczyli nie po to, aby teraz wykorzystywać to w drugą stronę, tylko po to, aby dyskutować, wymieniać się poglądami w KULTURALNY sposób. Chociażby z szacunku do ludzi, którzy o to walczyli, popatrzmy, jak z tego korzystamy i ile nam to dało.

Mam wrażenie, że na portalach społecznościwych spotykają się 13-latki przechodzące trudny okres, burzę hormonów. Nie mają jak się wyładować, więc pokazują swoje "najlepsze" strony oratorskie. Anonimowość nam nie służy, daje zbyt dużo swobody, pozwala obrażać innych, jakby faktycznie zrobili coś złego. A oni mają tylko inne zdanie.

Apeluję o kulutrę! ludzie... Szanujmy się.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (17)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-30 23:21:45

Do Dziewczyn - Chce któraś coś na zbicie zbędnych kilogramów? Pisać , śmiało :) MOJE GG 9606438 lub jak kto woli e-mail bijou@poczta.onet.eu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-30 16:08:49

jako osoba zaledwie osiemnastoletnia zgadzam się - kiedy masz naście lat dużo bardziej buzuje wszystko w Tobie i wyżywasz się na ludziach,a anonimowość pozwala na brak konsekwencji. co do "bab" i nie dziękujących- też się zgadzam. mówiąc ogólnie jesteśmy społeczeństwem pełnym prostactwa,ale niestety w tej chwili to młodzi ludzie powinni walczyć o kulturę [również słowa]. w końcu w ich rękach jest przyszłość własna i następnych pokoleń.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-30 17:42:00

nom... mam 13 lat chodzę do klasy z pedałem.. 2 ćpunami 3 dziwkami-dosłownie! 7 osób z naszej klasy nie zdało 4 raz a pozostali 2.. Masakra!! nie mówiąc już o tym że połowa pali nałogowo faje .. o żulach już nawet nie mówię bo łatwo się domyśleć że i tacy się znajdą! :/ I wniosek: Tyle złego można powiedzieć o kimś.. a dobre rzeczy KULTURA? Własnie co z tą kulturą? Wszyscy przeklinają wgl. prostacko się zachowują.. powyższe rzeczy jakie wymieniłam na pewno was choć troszkę zdziwiły ale nie zdziwi was że w mojej i w innych gimnazjach nie ma żadnego gentlemana NIKT nie powie ~dziewczyn się nie bije~ albo ~proszę pani~ .. ~

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-29 12:34:31

Chciałam zaznaczyć,ze nigdzie nie użyłam pogardnych słów w stronę młodzieży, napisałam że odnoszę takie wrażenie,jakbyśmy miały doczynienia ze zbuntowanymi 13nastolatkami, którym hormony buzują. Proszę nie odbierać tego jako atak w tą grupę społeczną,bo tak nie jest. Chodzi mi o sam szacunek do drugiego człowieka. Zgadzam się starszym ludziom również bardzo często go brakuje, rozumiem mamy cięzkie czasy,ale to nie oznacza,że mamy od razu się wyzywać i oceniać na podstawie czyjegoś zdania, przezież mamy prawo wolnowyznaniowe. Jeśli kogoś uraziłam ,przepraszam to nie było w moim zamiarze,co myślę,że można wywnioskować z treści artykułu. Pozdrawiam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-28 10:56:12

Tak. Oczywiście. Nastolatki są najgorsze. Ale o starych BABACH (nie kobietach, a BABACH), które chamsko wciskają się na miejsce w autobusie, to już nikt nie wspomni. One to starsze panie, a osoby do 18 są złe i okrpne...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-28 10:33:32

nie zwalaj od razu wszystkiego na nastolatki, bo to głównie osoby pełnoletnie wyzywają się od kurw, twoje poglądy dotyczące młodzieży są żałosne i bezpodstawne

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-27 15:23:27

swietny artykuł! i nie tylko dzieci sa niekulturalne;/ dorosli czesto nie dziekuja za ustapienie miajsca w autobusie lub nie pytaja czy jest wolne tylko chamsko siadaja na czyjejs tobrie;|

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-24 23:29:54

zgadzam sie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-24 18:53:01

bardzo dobry artykuł! cieszę się, że ktoś poruszył ten temat! absolutnie się z nim zgadzam! pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-24 16:01:37

w zupełności zgadzam się z autorką artykułu. osobiście, mając te szesnaście wiosen i obserwując otaczający mnie świat, szarą codzienność, z przykrością muszę stwierdzić, iż brak szacunku, nietolerancja i wulgaryzmy dominują w nastoletnim świecie. już nawet te precyzyjne "za dwa miesiące.." świadczące o kompletnej niedojrzałości emocjonalnej mojej przedmówczyni wydają się bawić, niestety do łez. uważam, że jeśli ktoś nie dorósł do tematu, może lepiej, gdyby zamilkł.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-23 22:02:51

A ja już 15 i również nie jestem wulgarna ;] Wydaje mi się że to nie jest kwestia wieku ale wychowania;P Ale... powiem szczerze że niestety tak to jest, że co niektórzy po prostu pracują na opinię młodzieży "rozwydrzonych, niewychowanych, niewyrośniętych bachorów" cóż... zdarza się xD I to za często. Autorkę artykułu rzecz jasna popieram i jako osoba należąca do młodzieży mówię żeby jednak nie oceniać jej stereotypami... znam sporą grupę moich rówieśników którzy są w porządku jednak zdaję sobie sprawę że to wciąż za mało... ;/ W mojej szkole są osoby które chyba nesłowa "tolerancja"... ;/ pr przykre;/ Pozdro ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz