Gdzie ci mężczyźni...?

11 Listopada 2009

Są jeszcze prawdziwi faceci na tym świecie?

Gdzie ci mężczyźni...?
Ostatnio bardzo modne są hasła „równouprawnienie”, „emancypacja”, „feminizm”. Wszystkie kojarzą się z wyzwoleniem kobiet, osiągnięciem przez nie należnej pozycji w społeczeństwie. Świat zmierza do tego by na równi stawiało się kobietę i mężczyznę. I dobrze.

Ale czy przypadkiem drogie panie same nie wbijamy sobie przysłowiowego gwoździa do trumny? Z moich obserwacji wynika, że prawdziwych facetów na tym świecie jest coraz mniej...towar deficytowy powiedziałabym nawet. Mnóstwo jest za to nażelowanych i wysolarowanych (jest takie słowo? :-)) chłopców, którzy spędzają w łazience więcej czasu niż my dbając nadgorliwie o swój wygląd. Żeby nie było, nie mam nic do tego, że facet o siebie dba...Ale jeśli ma więcej kosmetyków ode mnie to już patologia :-)

Inny przykład to mężczyźni bojący się wydorośleć. Kończy taki pięć kierunków studiów, jest inteligentny, oczytany, może trochę nieśmiały ale w wieku 30-kilku lat okazuje się że właściwie to jeszcze na poważnie nigdy nie pracował.

Mieszkał u mamy i było mu dobrze a sama myśl o samodzielności po prostu go paraliżuje.

O klasycznych leniach i pasożytach już nie wspomnę bo szkoda słów...

Mimo wszystko uważam że faceci mają dzisiaj trudniej. Kiedyś życie było prostsze: samiec musiał upolować mamuta, przytachać go do jaskini a samica miała rodzić potomstwo i się nim opiekować.

Dziś już nie jest tak łatwo...

W czasach, w których kobieta sama potrafi sobie upolować mamuta i rozpalić ogień, ba, nawet potrafi zrobić sobie futro z tego mamuta wartość mężczyzny jako żywiciela rodziny znacznie spadła. No i tu pojawia się problem. Jak kobieta jest prezesem, ma władzę, kasę, mieszkania, samochody i generalnie stać ją na waciki to mężczyzna chcąc ją zdobyć musi zaimponować jej czymś innym. Tylko czym? :-)

I docieramy do sedna sprawy. Jak facet ma być męski przy zaradnej kobiecie? A no po prostu, musi mieć większe „jaja” od niej. A o to dziś niełatwo. Jedni się wycofują i w ogóle nie podchodzą do takich kobiet. Inni na nich pasożytują. Jeszcze inni po prostu długo z nimi nie wytrzymują. Ale są i tacy, którzy starają się z nimi stworzyć poważny związek. No i im współczuję najbardziej. Bo muszą się szczególnie starać. Wiadomo, kobieta zawsze chce mieć to co najlepsze:)

Warto się zastanowić przez chwilę czy to nie my same wmówiłyśmy mężczyznom że są do niczego. Jak się ciągle słyszy o swojej beznadziejności to się w końcu zaczyna w to wierzyć. No i panowie uwierzyli że teraz stadem rządzą samice alfa a nie oni. Żeby zachować resztki godności najprościej jest się wycofać. Bo co to będzie jak ona faktycznie okaże się mądrzejsza, sprawniejsza, słowem lepsza?

Tak sobie myślę, że ten brak decyzyjności u facetów, to wszechobecne zniewieścienie i przyjmowanie biernej postawy są jednym ze skutków emancypacji kobiet.

A Wy jak myślicie? Są jeszcze prawdziwi faceci na tym świecie? ;-)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (32)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-05 03:44:54

Większość facetów przesadnie o siebie dba,to dobrze że są zadbani no ale bez przesady.To że jest tyle facetów metroseksualnych utwierdza nas tylko w przekonaniu ze prawdziwych mężczyzn już nie ma. Ja na przykład lubię jak facet wygląda i zachowuje się jak facet,a nie jak męska lalka barbie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-05 03:39:27

nie ma!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-29 10:58:09

Większość facetow posiada niestety syndrom Piotrusia Pana. ! :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-28 16:03:55

Chłopy są tylko jest też więcej zniewieściałych facetów

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-24 23:12:02

moim zdaniem trudno znalezc faceta ktory dba o siebie bardziej niz kobieta

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-24 21:06:21

Czas na odwrócenie ról po tysiącach lat poniżania! Towanda!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-24 20:10:13

Haha z twojego artykułu wynika, że mężczyźni nie powinni się wiązac z kobietami bogatymi i niezależnymi. Najlepiej, żeby one wogole nie miały faceta, albo zrezygnowały i dały mężczyznom zarabiac na siebie, aby dowartościowac męskie ego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-24 17:49:23

ja mam:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-23 21:04:55

Drogie Panie, wybaczcie za te słowa krytyki ale juz tego czytać dłużej nie moge- "gdzie ci faceci?" "zniewieściałe chłopy" i różne inne epitety facetów przyprawiają mnie ścisk w kiszkach- no przecież ludzie są różni. Mężczyzna może być męski, uroczy, inteligentny, odważny i poczciwy jak i może być zwykłym pospolitym burakiem, bez szkoły rzucającym ciągłymi *******, czy też cichym, skrytym, szarym chłopczykiem mogącym wyglądać nawet na "zniewieściałego", lecz wierzcie mi, że natura mężczyzny jest waleczna i uparta. Dajcie tylko nam szanse i nie kierujcie się wylansowanym przez prymitywne magazyny wizerunkiem pięknego pizdusia (wybaczcie, ale to słowo pasuje najlepiej) a same nie pożałujecie drogie Panie. Jakoś się tak poczułem w obowiązku obrony mojej płci :D I jeszcze jedno, nie zrażajcie się tymi wypowiedziami o wibratorkach poprzednich reprezentantów meskości. Z resztą same wiecie "każdy kowalem swego losu"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-23 17:22:08

Nie, w dzisiejszych czasach są tylko Ci którzy stosują się do poradników z Hantera :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz