Detektyw radzi, jak wytropić zdradę! (część 2. porad)

15 Kwietnia 2010

Marcin Popowski i Iwona L. Konieczna, autorzy książki „Porady na zdrady”, odpowiadają na kolejne pytania naszych Czytelniczek.

Detektyw radzi, jak wytropić zdradę! (część 2. porad)
>

Marcin Popowski i Iwona L. Konieczna, autorzy głośnej książki „Porady na zdrady”, odpowiadają na pytania naszych Czytelniczek, podejrzewających partnerów o nieuczciwość.

Marcin Popowski, absolwent Wydziału Administracji i Nauk Politycznych WSH im. A. Gieysztora, doktorant kryminalistyki na Wydziale Prawa UW. Od piętnastu lat w branży, na koncie ma kilkaset spraw rozwodowych. W latach 1998 – 2006 był sekretarzem i rzecznikiem prasowym Stowarzyszenia Detektywów Polskich. Jest renomowanym ekspertem do spraw bezpieczeństwa, współpracuje z dziennikarzami śledczymi przy rozwiązywaniu największych polskich afer i wykłada detektywistykę na kilku wyższych uczelniach.    

Iwona L. Konieczna, absolwentka Wydziału Dziennikarstwa UW. Reporterka wcieleniowa („Sztandar Młodych”, „Naj”), twórca i redaktor naczelna tygodnika „Superskandale bez kurtyny”, współtwórca i z-ca redaktora naczelnego tygodnika „Angora”, scenarzystka, pisarka. Współautorka powieści pt. „Szarlotka z ogryzków” oraz poradnika „Jak być zawsze piękną, młodą i bogatą”.  

Co zrobić, jak się zachować w sytuacji, kiedy odkrywa się pikantnego SMS'a w telefonie swojego narzeczonego od jego "koleżanki"? W dodatku kiedy pokazuje się tego SMS'a narzeczonemu, a on twierdzi że to nie do niego, bo w końcu nie ma zapisanego tego numeru w swoim telefonie… Dodam także, że w skrzynce nadawczej znajdowały się SMS'y do tego niby nieznajomego numeru telefonu. Proszę o odpowiedź ,T.

ODPOWIEDŹ:

Moja droga T., a co zrobić gdy doskonale wiesz, co Twój narzeczony wyprawia, a tracisz czas na konsultacje ze mną w tej sprawie? Ile razy w życiu otrzymałaś omyłkowo pikantnego sms-a od nieznanej osoby, do której sama nadawałaś takie sms-y?! Dasz sobie zrobić wodę z mózgu?! Uwierzysz, że sprawy nie są tam daleko zaawansowane, bo ja nie. Emocjonalnie rzecz biorąc, sprawa już zgęstniała, państwo są na etapie fascynacji erotycznej, a niewykluczone iż doszło do konsumpcji.

Rozpatrywałbym rozstanie z partnerem, który zdradza JUŻ PRZED ślubem i jeszcze w żywe oczy wciska kit poniżej inteligencji… Ale jak macie dziecko sprawa może nie być taka prosta. A Ty nie podałaś podstawowych informacji: ile macie oboje lat, jak długo jesteście razem, czy razem mieszkacie, czy macie dziecko, kto zarabia i płaci rachunki, czy Tobie – chociaż jest podłym oszustem – naprawdę na nim zależy?

Iwona sugeruje, żebyś spróbowała ten numer telefonu sprawdzić w sieci. Dokładny opis czynności znajdziesz w książce „Porady na zdrady”: może się okazać, że tożsamość osoby, z którą sms-uje Twój narzeczony jest Ci doskonale znana…

Zamierzam rozwieść się z mężem. Wiem, że jestem zdradzana. Mam w związku z tym dość praktyczne pytanie – jaki materiał dowodowy najłatwiej zdobyć (zależy mi na czymś, co mogę zdobyć sama bez angażowania detektywa itp.)? Chciałabym, żeby to było coś, czego sąd nie zakwestionuje… Alicja

ODPOWIEDŹ:

Temat-rzeka, droga Alicjo. Ćwierć naszej książki jest właśnie na ten temat – i nie bardzo wiem, jak tę setkę stron maszynopisu streścić do kilku akapitów. To raczej nie wyjdzie dobrze… Podczas sprawy o rozwód sąd bada, czy ustało trwale i nieodwracalnie pożycie małżonków, ich więzi gospodarcze… I wszystkie inne. Jeżeli mowa o dowodach zdrady – mowa też zapewne o rozwodzie z winy męża. W tym układzie potrzebujesz dowodów na to, że Wasze pożycie oraz więzy rozpadły się właśnie wskutek zdrad męża. Co wcale nie jest proste, jeżeli jesteś zdradzana od dawna – bo wtedy niestety zachodzi podejrzenie, że przymykałaś na to oko, wybaczałaś lub tolerowałaś.

Za dowód zdrady może posłużyć wszystko. Ale w moim mniemaniu najlepsze są, prawidłowo opracowane, tzn. opisane i zestawione: zdjęcia, sms-y, listy elektroniczne, wyciągi z kont (np. zapłata za hotel czy prezenty dla kochanki)  – które w zestawieniu z zeznaniami świadków pokażą, co i jak.

Na Twoim miejscu przeczytałbym mój poradnik od deski do deski. Następnie zbierz taki pakiet dowodów zdrady, aby Twój adwokat mógł zmusić Twojego męża do przyznania się do zdrady w zamian za brak długotrwałej przepierki brudów oraz pewne Twoje ustępstwa podczas sporządzania umowy o podziale majątku. Najważniejsze jednak, żebyś nie zdradziła się mężowi ze swoimi zamiarami. Całą akcję przeprowadź dyskretnie.

Do tej pory nie mieliśmy z moim chłopakiem problemu z tym, żeby korzystać ze swoich telefonów, poczty mailowej, itp. Ja znałam jego hasła, on moje - nie mieliśmy przecież nic do ukrycia! Niedawno jednak Mirek (imię zmieniam, aby się przypadkiem nie domyślił, że to ja...) zmienił wszystkie zabezpieczenia i chowa przede mną telefon. Gdy próbuję z nim o tym rozmawiać, to on tłumaczy, że chciałby mieć trochę prywatności i to nienormalne, żebyśmy się tak sprawdzali... Nie wiem, co o tym myśleć. Czy on mnie zdradza? Marlena

ODPOWIEDŹ:

Wiesz, co o tym myśleć, jeżeli do tej pory rzeczywiście oboje znaliście nawzajem swoje hasła i mieliście swobodny dostęp do swoich poczt i telefonów – i oboje korzystaliście z tych uprawnień w rozsądny sposób oraz w zrozumiałych granicach. Jeżeli dotychczas, znając hasła chłopaka, dawałaś mu normalnie pożyć to sprawa jest oczywista. On ma na sumieniu coś, co chce przed Tobą ukryć, usiłuje Tobą manipulować, twierdząc że to czy owo (co wcześniej go nie raziło) jest nienormalne. Ale czy to jest inna dziewczyna czy np. działalność przestępcza… tego już nie wiem. Pamiętaj, że on może się szykować do odlotu od Ciebie… Niekoniecznie w ramiona innej. Ot, po prostu ma dość, chce odmiany. Tak też bywa.

Gdzie zaczyna się zdrada, a gdzie jest to tylko niewinny flirt, na który można przymknąć oko. Mówią, że zdrada to dla każdego coś odmiennego, lecz gdzie można upatrywać jej początku? Moni18

ODPOWIEDZ:

Wybacz, ale ja nie mogę decydować, gdzie kończy się niewinny flirt, na który Ty możesz przymknąć oko, a gdzie zaczyna się coś grubszego. Coś takiego, co Ciebie zrani, na co przymknąć oko byłoby głupotą. Definicję zdrady powinni ustalić zawczasu sami zainteresowani, bo zdrada to sprawa bardzo indywidualna – każdy człowiek ma własne pojęcie czym ona jest i własne granice wytrzymałości. Odsyłam na stronę z blogiem Iwony L. Koniecznej, współautorki naszej książki „Porady na zdrady”, gdzie temat jest bardzo dokładnie wyłożony. W przypadku, gdy nie macie swojej definicji – o tym, czy doszło do zdrady, decyduje osoba poszkodowana.

Od jakiegoś czasu miałam niejasne przeczucie, że jestem zdradzana. Samodzielnie przeprowadziłam krótkie śledztwo i moje podejrzenia niestety się sprawdziły. Najgorsze jest to, że ta dziewczyna ewidentnie poluje na mojego męża ze względów finansowych, a mi rozwód się nie opłaca, bo podpisaliśmy intercyzę przed ślubem. Nie chcę zostać z niczym przez jakąś siksę… Co ja mam zrobić? Bardzo proszę o poradę, Agnieszka

Nic nie wspominasz o uczuciach, więc nie będę sobie nimi zaprzątał uwagi. Martwisz się o pieniądze. Czy ta intercyza nie zawiera żadnego punktu na temat zdrady męża? Jeżeli tak, najprawdopodobniej sprawę regulują przepisy ogólne. Nie przejmuj się intercyzą: szanse na to, że znalazł się tam zapis, iż twojemu mężowi wolno cię zdradzać na prawo i lewo bez konsekwencji finansowych są nikłe. W tym układzie najlepiej, żebyś nie czekając na rozwój sytuacji skorzystała z pomocy detektywa, a potem adwokata. Z dowodami zdrady męża (jeżeli będziesz mądra i sama się w nic głupiego nie wplączesz) będzie można spróbować nie dopuścić do rozwodu. Gdy mowa o dużym majątku nie próbuj grać sama, bo przeciwko Tobie gra sztab prawników.

Autorki opublikowanych pytań otrzymają od nas po jednym egzemplarzu książki „Porady na zdrady”. Prosimy o przesłanie adresu na redakcja(at)papilot.pl (w tytula maila: PORADY NA ZDRADY).

KOLEJNA CZĘŚĆ PYTAŃ I ODPOWIEDZI JESZCZE W TYM TYGODNIU!

Zobacz także:

SONDA: Czy umiałabyś wybaczyć zdradę?

Porady na zdrady: Detektywistyczne triki, które pomogą ci odkryć zdradę

 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (15)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Miśka
(Ocena: 5)
2017-04-12 23:02:05

Mi przy sprawie rozwodowej, szukaniu dowodów itd. pomagała detektyw Skrzypek - i prawda jest taka, zjezeli sami nie jesteśmy w stanie zdobyć mocnych dowodów, to polecam taką pomoc. potem sprawa rozwodowa to czysta formalność!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Pelona
(Ocena: 5)
2016-10-19 12:55:20

Warto skorzystać w takiej sprawie z pomocy detektywa, ja tak zrobiłam - gdyby nie to maż może zdradzał by mnie do tej pory, a to już pół roku po rozwodzie. Pomogła Pani Skrzypek z Wrocławia. Krył się bardzo dobrze. Dzieci zostały ze mną, coraz lepiej układam sobie życie na nowo - jezeli macie podejrzenia, to, moje drogie, zróbcie coś z tym, tak się nie da żyć...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ala
(Ocena: 5)
2016-12-22 23:57:03

Bardzo dobra detektyw! Jestem z okolic Wrocławia, też pomagała mi w sprawie rozwodowej, chociaż u mnie to była jednak (chyba) dosć prosta spraw. Ale ja, jak się dowiedziałam, nie miałam do takich rzeczy głowy, wiec lepiej, zeby dyskretnie ktoś to zrobił za mnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-01-09 19:19:10

re: Detektyw radzi, jak wytropić zdradę! (część 2. porad)

Jesteśmy po ślubie 7 lat a mój mąż powiedział ze sypial z moją matką opisał to ze szczegółami wiec zazadalam dowodów wziął telefon i zadzwonił powiedział ze ją kocha ale nie daje mu spokoju to ze razem spali a ona powiedziała żeby nie przesadzal wtedy ja się odezwałam niepotrzebnie a ona mówi niewiez mu to jest psychol alkoholik jestem załamana ponieważ mamy dziecko i kredyt do spłaty ja jeszcze pracuje u matki co mam zrobić proszę o poradę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Specjalistka od Zdrad - Kobieta Detektyw Warszawa
(Ocena: 1)
2015-11-10 10:04:54

re: Detektyw radzi, jak wytropić zdradę! (część 2. porad)

Zdrada może zdarzyć się na każdym etapie związku. Lepiej wiedzieć o niej niż żyć w nieświadomości. W przypadku szukania dowodów zapraszam do skorzystania z naszych usług detektywistycznych w zakresie zdobywania dowodów na zdradę, Femina Kobieca Agencja Detektywistyczna

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-25 04:02:43

:( jestem młoda, niedawno minęło dwa lata odkąd jestem z K. na początku była sielanka tak jak w wielu przypadkach dawaliśmy sprawdzac sobie sms mayla czy jakieś inne "społeczności" od jakiegoś czasu nie mogę dotykac jego telefonu sprawszac mayla itp. wiem że źle zrobiłam mianowicie ostatnio niewiem co mnie naszło sprawdzic jego telefon i znalazłm (jak dla mnie) przerażające żeczy smsy nie od jednej nie od dwóch ale aż od czterech panienek z którymi smsował w dodatku miał jednej zdjęcie na komurce wysłane przez sms nie wiem czy doszło do czegoś ale jestem rozdrózgotana co mam robic zdażył mus się to kiedyś ale wybaczyłam , co mam robic nawet gdybym chciała odejśc to on mi nie pozwoli WIeWiurKa;(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-30 12:54:01

bylem z dziewczyna 2 lata i wszystkie hasła sobie zmieniła a przed tem nie było zadnego ale wszystko było wspolne i było super... i poznała kolege który zamieszał jej w głowie i wszystko sie rozwalilo..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-15 15:20:33

moj chlopak odkad kupil nowy tel gdzies w styczniu ustawil sobie haslo wogole mi go nie pozwala dotykac co ja mam o tym myslec???? jestesmy razem juz rok jak pytam o co mu to haslo to wymawia sie tym ze jak ktosby mu ukradl tel to zeby nie mial dostepu do karty blabla bla tylko ze jak on ma na abonament to wystarczy jeden tel mi mu blokuja karte......... moze on z kims smsuje i nie chce zebym sie dowiedziala :(:(:(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-15 15:46:05

też bylam z facetem, ponad rok. i od tego się zaczęło. praca z dziewczyną taką jedną przez 12 h, potem esy, gadanie o niej PRZEZ SEN! no a teraz mija ich półtora roku.. chociaz ni e są ze soba szczesliwi, sam mi sie do tego przyznał :|6

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-20 15:16:40

to zupełnie jak mój. po jakimś czasie napisał mi ze nie wie czy cos jeszcze do mnie czuje

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-15 13:41:56

co do tego sprawdzaniu swoich emaili itp. to tez bym sie zloscila. z swoim chlopakiem od roku znamy swoje hasla i patrzymy na telefony, ale to jest juz dla mnie drazniace wiec tylko on mi patrzy...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-15 11:09:14

"Od jakiegoś czasu miałam niejasne przeczucie, że jestem zdradzana. Samodzielnie przeprowadziłam krótkie śledztwo i moje podejrzenia niestety się sprawdziły. Najgorsze jest to, że ta dziewczyna ewidentnie poluje na mojego męża ze względów finansowych, a mi rozwód się nie opłaca, bo podpisaliśmy intercyzę przed ślubem. Nie chcę zostać z niczym przez jakąś siksę… Co ja mam zrobić? Bardzo proszę o poradę, Agnieszka" - BRAWO! OBYDWIE POWINNYŚCIE BYĆ Z NIM W ZWIĄZKU! obydwie jesteście takie same i liczycie tylko na kase. żal Cie dziewczyno, jakbym byla tym twoim mężem i gdybym sie dowiedziaiala to wywalilabym cie na zbity pysk.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-15 13:49:29

weź się dziewczyno ogarnij! kobieta pracowała powiedzmy wiele lat na to, co ma dziś i przez wzięcie rozwodu ma stracić to, na co harowała? bzdura! ma być wilk syty i owca cała. powinna wziąć rozwód, ale zrobić to tak, by nie stracić tego na co sama zapracowała. poza tym chba TY nigdy nei zostalaś zdradzona, skoro nie wiesz jak to BOLI ! być może kobieta kocha go jeszcze, a to nie takie latwe wszystko zaprzepaścić, wywalić na zbity py.sk i jeszcze stracić swój dorobek! ile ty masz lat dziecko?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-15 16:29:47

Wiesz co to intercyza wogóle?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-09-23 22:14:27

Jest taki Detektyw w Poznaniu ma darmowe porady.Można też telefonicznie.Polecam.Nie podam adresu czy też nazwiska w celu uniknięcia krypto reklamy ale numer tel był taki jeszcze rok temu661 299 538

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz