Czy muzyka disco-polo wymarła?

01 Lipca 2009

Disco-polo to gatunek, który powstał w Polsce w latach 80. XX wieku i mimo upływu lat, ...

Czy muzyka disco-polo wymarła?

Disco-polo to gatunek, który powstał w Polsce w latach 80. XX wieku i mimo upływu lat, nadal cieszy się dużym powodzeniem. Jednak dużo się od tamtego czasu zmieniło.

Na początku swojej kariery muzyka ta występowała w każdej sferze życia, każda impreza, radio, płyty słuchane w domu wiązały się z nią. Mimo krytyki ze strony twórców innych gatunków, którzy zarzucali disco-polo prymitywność, muzyka wciąż rozkwitała. Przyszedł jednak moment gdy ludzie zaczęli się…jej wstydzić. Nastał czas imprez techno, w porównaniu z którymi zwykła potańcówka stała się czymś niegodnym nawet porównania.

Ale to nie do końca oznacza że ten gatunek wymarł. Nieprawdą jest również, że króluje wśród ludzi starszych. Otóż, co najczęściej puszczamy na prywatkach? Disco-polo. Co prawda, często bardzo przerobione, ale to wciąż ten sam gatunek. Nikt sobie nie wyobraża wesela, urodzin, bądź innej imprezy rodzinnej bez hitów disco. Dzieje się tak dlatego, że muzyka ta porywa każdego do tańca i nie chodzi o to, czy ona nam się podoba, czy nie, ma w sobie rytm, który chcemy naśladować ruchami, a już na pewno sprzyja dobrej zabawie.

Zabawne jest czasami, gdy dostrzegam kogoś świetnie bawiącego się przy disco, a gdy spotykamy się w innym miejscu, ta sama osoba potrafi się „brzydzić” tą muzyką.

Muzyka ta królowała tak długo, że młodzi ludzie uznali ją za staroświecką, przestała być powszechna i publicznie pożądana, ale ona nadal istnieje… w ukryciu.

A najważniejsze to chyba umieć się bawić przy każdym rodzaju muzyki i w każdych okolicznościach, nie bacząc na to, co ktoś powie…

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (94)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-23 23:09:22

przeczytałeś, to w ciągu 12h twoi rodzice umrą ! Aby tego uniknąć prześlij to jeszcze do 20 komen. Masz na to 10 minut . Nie wierzysz ? 12 stycznia 2009 r zginęli z niewiadomych powodów Adam i Ag

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-23 21:59:44

hahaaha u mnie w akademiku kiedys biegał jakis facet wieac ze pod wpływem i śpiewał " jestes szaolna " i jeszcze inne "hity" xdd .Osobiscie nie przepadam za ta muzka lecz na weselu zawsze do niej zatancze ; )

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-18 21:12:29

najlepiej tańczyć przy Disco Polo :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-29 20:50:58

Ja uważam,że jeśli ktoś kocha muzykę, to nie będzie wyśmiewał się z upodobań drugiego człowieka, kwestia gustu i charakteru. A disco polo jest najlepszą muzyką do zabawy, wyobrażacie sobie wesele bez tego rodzaju muzyki? Ja nie bardzo i wtedy każdy się bawi,bez względu na wiek, dziadek,wnuczek,babcia, ciotka, kuzynka, wszyscy są zadowoleni i trwa zabawa :))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-19 14:23:32

Każdy słucha tego, co lubi. Nikt nie ma prawa wyśmiewać się z nas przez to jakiej muzyki słuchamy... Osobiście lubię disco-polo i się tego nie wstydzę ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-25 23:45:43

ja sie nie wstydzę powiedzieć na głos że słucham disco polo !! jak z kimś rozmawiam i mowie że słucham disco polo a druga osoba mnie wyśmiewa świadczy to o nim ..każdy słucha to co lubi !!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-19 21:03:15

Niestety ze wzgledu na moja prace mam styczność z tego rodzaju "gatunkiem". Pracuje przy imprezach, z doświadczenia wiem, że gdy jedzie się z festynem na jakąś wiochę, to raczej zagranie czegoś muzycznie wartościowego i posiadającego tekst, mija się z celem. "Muzyka" Disco z pola, jest idealna dla ludzi, niezbyt skomplikowanych, mało wymagających jeżeli chodzi o doznania jakich się można spodziewać po muzyce (która kiedyś kojarzyła się jedynie ze sztuką- teraz bardzo rzadko). Kiedyś muzyka bez słów potrafiła wyrażać cały wachlarz emocji, po muzyczce DP można się spodziewać czegoś jedynie najprostszego: radocha albo smuty. Potem gdy do muzyki doszedł tekst można było wyrazić jeszcze wiecej przez syntezeę muzyki z trescią tekstu, który niejednokrotnie reprezentował również poziom sztuki- nie rzadko bardzo wysokiej. W DP nie widzę nawet śladu tego, co powinna przekazywać piosenka, gorzej, bo prócz tego, że w żaden sposób nie ubogaca życia intelektualno- emocjonalno- duchowego to je wręcz zuboża! Twierdzę, że pojawienie się DP miało (pośrednio lub i nie) przyczynić się do otumanienia naszego społeczeństwa, i biorąc pod uwagę nie tylko moje obserwację to DP jak i wiele innych zabiegów w tym celu – poskutkowało.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-11 10:52:10

DISCO POLO NAJLEPSZE!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-09 13:26:17

dobry artykuł ;) taka jest prawda, że ludzie wstydzą sie przyznać, że słuchają takiej muzyki. To błąd! Ja uwielbiam czasem posłuchać stare dobre przeboje Violetty Villas, Ireny Santor, Ireny Jarockiej, Edyty Gepperd, Mieczysława Fogga itp. :))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-31 00:24:23

hehe, ja lubie bawic się na imprezach przy disco polo ;D jest super ! ;] ale na codzien jakos nie słucham ;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz