Czy jesteś narzeczoną idealną?

29 Marca 2010

Co decyduje o udanym związku? Jaka powinna być kobieta, by mężczyzna czerpał radość z narzeczeństwa?

zakochana para, masaż stóp

Jak donosi portal KopalniaWiedzy.pl, naukowcy z Genewskiej Szkoły Biznesu opracowali wzór na idealną żonę. Stwierdzili, że narzeczona powinna być o 5 lat młodsza oraz inteligentniejsza od swego wybranka oraz pochodzić z tej samej grupy kulturowej. Spełnienie wszystkich wymogów aż o jedną piątą zwiększa szanse na długie i szczęśliwe pożycie!

Poszukując czynników najważniejszych dla udanego związku autorzy badań przeanalizowali 1074 pary w wieku od 19 do 75 lat. To dzięki temu stwierdzili, że kobieta powinna być o co najmniej 27% bardziej inteligentna od mężczyzny. Powinna ukończyć studia, a on niekoniecznie. UWAGA! Poślubienie osoby po rozwodzie zmniejszało szanse na małżeński błogostan.

Jeśli ludzie zastosują się do tych wytycznych wyboru partnera, mogą o 20% zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe i udane małżeństwo – zaznacza szef ekipy badawczej Nguyen Vi Cao.

Psycholog kliniczny Linda Blair uważa, że istnieją powody ewolucyjne, dla których inteligentne kobiety stanowią gwarancję szczęśliwego związku. Cofając się do czasów prehistorycznych, kobiety musiały więcej zainwestować w związek niż mężczyźni, ponieważ panowie są biologicznie zaprogramowani na rozsiewanie swoich genów. Chcąc nie chcąc, panie skupiały więc swoje zdolności intelektualne na podtrzymywaniu więzi.

Inni specjaliści nie zgadzają się z tą opinią i podkreślają, że związek jest przede wszystkim partnerstwem z podobnym układem i nakładem sił, cech oraz obowiązków, a wyniki Genewskiej Szkoły Biznesu to wyłącznie statystyka.

Nina Drzewiecki na podstawie KopalniaWiedzy.pl

Zobacz także:

Ile razy dziennie mężczyźni myślą o seksie?

Przeciętny mężczyzna marzy o podbojach seksualnych około...

Czy każda kobieta jest po trosze lesbijką?

Nasze fantazje nie pozostawiają wątpliwości...

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (109)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-05 17:16:17

re: Czy jesteś narzeczoną idealną?

Nie ma nic tragiczniejszego niż to że mężczyzna którego kochasz mówi Ci po 4 latach wspólnego mieszkania że już nie chce z Tobą być. I to wszystko z dnia na dzień. A robiłam dla niego wszystko, sprzątałam, gotowałam i wspierałam go jak tylko mogłam. Świat mi się zawalił. Mimo wszystko czułam że muszę go mieć. Zamówiłam rytuał ze strony urok-milosny.pl i na całe szczęscie udało się. Znowu mieszkamy razem a ja jestem przeszczęśliwa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-01 14:28:34

myślę że nie ma ideału dobrej narzeczonej . powinno na niej sie polegac zeby szanowala poglądy swoje i jego. nie powinna krytykować jesli nie poszło po jej mysli. jesli on nie sprostal oczekiwaniom powinna mu szanse i tez powinna ustapic . dziewczyny tez powinny ufac maja prawo byc zazdrosne ale tez pochwalać sukcesy. przede wszytskim narzeczona powinna pokazac ze nie zalezy jej na kasie jego tylko na jego uczuciu zeby odwzajemnila.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-13 08:31:15

Najważniejsze jest to, jaki wzorzec wyniosło się z domu. Nie ma znaczenia różnica wieku 5 lat, czy poziom inteligencji. Choć ja uważam, że to mężczyzna powinien być mądrzejrzy. Mówię na swoim przykładzie. Jestem mądra, rozsądna, ale większą wiedzę ogólną, inteligenję(cokolwiek ona dosłownie oznacza) ma mój mężczyzna. Jestem od niego starsza o 1,5 roku i jesteśmy najbardziej dobraną, wręcz idealną parą jaką znam. To samo słyszymy o sobie wkoło.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-01 20:56:12

torebki mizensa kod rabatowy 5%: ca091103 ze strony: w w w eTorebki. p l

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-01 16:31:31

co za bzdety... moj chlopak studiuje a ja nie i jestesmy szczesliwi, pozatym co maja studia do tego... chyba liczy sie to ze dwoje ludzie potafia sie ze sooba porozumiec a nie kto ukonczyl studia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-01 00:00:37

Nalezec do tej samej grupy kulturowej, ja akurat z moim chlopakiem nalezymy do calkowicie innych grup, ale moge byc dla niego idealna narzeczona i na odwrot. nie deycyduja o tym takie rzeczy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-31 16:47:28

Artykuł jest dosyć osobliwy. Jestem młodsza o 3 lata od mojego chłopaka, w przeciwieństwie do niego studiuję. Według niektórych komentarzy umieszczanych poniżej nie znaczy on nic. Mimo to całkiem nieźle zarabia, jest przedsiębiorczy. Dziwi mnie, że spora część Was jest nastawiona na pieniądz i że wykształcenie oraz grubość portfela stanowią kryterium...Tak naprawdę mnóstwo osób z wyższym nie pracuje w swoim zawodzie, więc czy nie lepiej postarać się o jakiś konkretny fach? Ze swojej strony zalecam, by w całej tej trosce o własną przyszłość znaleźć jeszcze miejsce na miłość. To ona powinna być fundamentem związku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-31 21:02:10

Za młoda jesteś, żeby to zrozumieć, pogadamy za jakieś 5 lat jak już skończysz studia i zobaczysz ta przepaść, która powstała między wami (jeżeli oczywiście studiujesz coś konkretnego na lepszej uczelni, a nie byle co na byle jakiej prywatnej uczelni). Nie chodzi o pieniądze (przynajmniej w moim przypadku), ale o równość intelektualną, o tym, żeby w ogóle było o czym rozmawiać, poza przyziemnym rzeczami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-31 09:56:47

A ja jestem kobietą 26 lat, nie mam studiów ( zrezygnowałam ), pracowałam trochę w budżetówce, prowadziłam własną działalność, pracowałam u prywaciarza byłam w Anglii i mam narzeczonego 29 lat po studiach mgr inż i jesteśmy szczęsliwi. Studia , studia tak wszyscy o tym trąbią... ja jak o tym pomyśle to wiem, że raczej już nie wróce na żaden kierunek

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-30 21:25:21

kiepskie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-30 20:56:02

Mój narzeczony jest ode mnie 6 lat starszy... Ja skończyłam studia, on nie... Nie chwaląc się to faktycznie jestem od niego mądrzejsza ;) Czy to oznacza, że jesteśmy parą idealną??? To i tak nieistotne, bo i tak go kocham :* :* :*

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-31 22:05:34

Mój Narzeczony też jest ode mnie 6 lat starszy, też skończyłam studia a on ma tylko wykształcenie średnie i na tym koniec podobieństw;) ale ma własną firmę i zarabia przez miesiąc więcej niż przeciętny Polak przez rok. Zanim tak było jeździł starym poldkiem i nie było kolorowo z kasą, ale NIGDY- naprawdę NIGDY nie pomyślałam, że mogłabym Go skreślić ze względu na stan portfela. Jest najlepszym człowiekiem jakiego znam i do wszystkiego doszedł swoją ciężką pracą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-01 20:44:05

szczęścia dziewczyny :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-01 20:44:55

szczęścia dziewczyny:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz