10 zachowań, które ZAWSZE kończą się rozstaniem

06 Maja 2018

W związku może układać się pięknie, lecz może on być także… piękną katastrofą. Żeby uniknąć tego drugiego, trzeba wiedzieć, jakich błędów nie popełnić.

błędy związkowe

Gdy związek się rozpada, myślimy, że na początku było tak dobrze – dlaczego więc nie wyszło? Z dużym prawdopodobieństwem dlatego, że zostały popełnione typowe błędy. A skoro są one typowe, to znaczy, że można ich uniknąć.

Mój facet ciągle mnie zdradza...

Kontrolowanie partnera
Ta chęć omamia – to dobre słowo – niemal wszystkich w początkowej fazie związku. Chodzi o pragnienie nieustannego spędzania czasu z partnerem, a nawet kontrolowania jego spraw i sprawowania nadzoru nad sposobem, w jaki żyje. Im szybciej jednak zdacie sobie sprawę, że związek tworzy dwoje odrębnych (!) ludzi, tym większa szansa, że się wam ułoży. Pamiętaj, że nie jesteś w stanie kontrolować nikogo, tak jak i sama nie chciałabyś być kontrolowana. Relacja partnerska w dużej mierze opiera się na zaufaniu – nie wolno o tym zapominać.

Pewność, że wszystko samo się ułoży
To błąd popełniany zwłaszcza przez osoby niedoświadczone albo dopiero budujące swój związek. Początki zawsze są przyjemne, ale co potem? To nie jest kwestia szczęścia, daru od losu, tylko waszej pracy i zaangażowania. Wszyscy powinni o tym pamiętać. Każdy wysiłek, który włożycie w relację, zaprocentuje. Tymczasem wiele par w ogóle się nie stara, nie rozwiązuje konfliktów na bieżąco i liczy, że „jakoś to będzie”. Tylko dlaczego miałoby być, skoro w związku nie ma dobrej energii? To wy ją wytwarzacie.

Nierealne oczekiwania
Zarówno względem partnera, jak i związku. Nierealne oczekiwania dobiły już niejedną parę. Ogromnym błędem jest patrzenie na partnera przez pryzmat własnych tęsknot i pragnień, bez skonfrontowania ich z rzeczywistością. Pamiętaj, że wiążesz się z człowiekiem, a nie ze swoimi wyobrażeniami na jego temat. To samo dotyczy związku. Na pewno macie jakieś założenia dotyczące relacji (np. partner będzie miał zawsze dla mnie czas, wkrótce razem zamieszkamy, nigdy nie będziemy się kłócić) – upewnijcie się tylko, że są to założenia, które mają szansę się zrealizować.

Brak świadomości, że związek się zmienia
Relacja podlega ewolucji, jak wszystko w przyrodzie. Powtarzając za Heraklitem z Efezu, jedyną stałą rzeczą jest zmiana. Dobrze być na to przygotowanym. Pamiętać, że początkowa euforia w końcu zaniknie (to normalne!), pojawią się problemy i trudności. Związek nie będzie bez końca miesiącem miodowym. Dlatego gdy mija okres tzw. motyli w brzuchu, wiele par zaczyna odczuwać pustkę i znudzenie. Tymczasem rozsądne i dorosłe podejście do tematu pozwoli romantycznym początkom przemienić się w końcu w związek dojrzały.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
1/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2018-05-06 05:52:37

"... wpadki się pojawią ..." Jak "wpadka" pojawi się po 9 m-cach to dopiero wpadka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1