BHP randki z chłopakiem poznanym przez Internet

27 Grudnia 2009

Wirtualny świat otacza nas na co dzień i wkracza w coraz więcej dziedzin naszego życia. Czy poznawanie partnera przez Internet może być lekarstwem na samotność lub brak czasu?

BHP randki z chłopakiem poznanym przez Internet

Współcześni ludzie zmuszeni są żyć coraz szybciej i pod presja czasu. Śpieszymy się niemalże zawsze i wszędzie. Zwariowany tryb życia utrudnia poznawanie nowych znajomych, o potencjalnym partnerze nie wspominając. Niekiedy, trudno jest nam się otworzyć przed nowo poznanym mężczyzną i mu zaufać. Sytuacja jest trudna, ponieważ na szczere rozmowy budujące pełnowartościowy związek często nie ma po prostu czasu. Tu właśnie z pomocą ( być może pozorną) przychodzi nam wirtualny świat.  

Siedząc wygodnie przed monitorem, o dowolnej porze dnia i nocy możemy nawiązać nową znajomość. Portale oferujące randki przez Internet, zdobywają coraz to nowsze rzesze fanów. Zakładając konto na takim portalu opisujemy siebie (swoje zainteresowania, cechy charakteru, wygląd) i… czekamy na odpowiedzi potencjalnych zainteresowanych, bądź sami szukamy interesujących nas osób. Co się stanie później? To już zależy od nas samych.

Początkowe scenariusze zazwyczaj jednak są podobne- najpierw długie, mailowe rozmowy, kontakt telefoniczny, a następnie spotkania w realnym świecie. Te, niestety, bardzo często zamiast wielkiej miłości przynoszą wielkie rozczarowanie. Dlaczego? Ponieważ w wirtualnej przestrzeni każdy może wykreować swoją osobowość w dowolny sposób. Najczęściej dotyczy to kwestii wyglądu. Większość panów zakładających swoje konta na portalach randkowych opisuje się jako „ przystojny, wysoki mężczyzna z  poczuciem humoru”. Oczywiście, o gustach się nie dyskutuje, ale ile  w tym może być prawdy, oceńcie same.  

Szukając nowych znajomości w wirtualnym świecie należy zachować szczególną ostrożność. Przede wszystkim powinnyśmy zabezpieczyć się przed ewentualnymi niepożądanymi konsekwencjami. Nie należy podawać żadnych swoich prawdziwych danych osobowych, takich jak nazwisko, adres czy numer telefonu (na to możemy sobie pozwolić, dopiero gdy będziemy pewne, że dana osoba zasługuje na nasze zaufanie). Jeśli dopiero co poznany użytkownik sieci prosi o przesłanie naszego zdjęcia, powinno to wzbudzić naszą ostrożność. Oczywiście, nie zawsze kryje się za tym jakiś podtekst, jednak pamiętajmy, że Internet jest miejscem, gdzie nietrudno o znajomość z ludźmi szukającymi mocnych wrażeń.

Jeśli będziemy gotowe na rozmowę telefoniczną z potencjalnym znajomym, warto poprosić, aby to on podał nam swój numer. Wówczas, dzwoniąc do niego po raz pierwszy, możemy ukryć własny numer i ustrzec się przed ewentualnymi niepożądanymi kontaktami w przyszłości. Na pierwsze spotkanie w realnym świecie wybierajmy miejsca, w których nie zostaniemy same z nowopoznaną osobą ( np. kawiarnie, restauracje). Umawiajmy się w ciągu dnia i przed randką poinformujmy znajomych bądź rodzinę gdzie się wybieramy. 

Poszukiwanie partnera w Internecie ma swoje plusy. Największym chyba jest możliwość długich, szczerych rozmów. Bez wstydu czy lęku, wewnętrznych zahamowań możemy napisać o tym, czego się boimy, co nas smuci i bawi. Mamy możliwość poznania kilku potencjalnych kandydatów bez zbytniego angażowania się i ewentualnego rozczarowania. Zawsze jednak istnieje jakieś „ale”. Intencje osób, które nawiązują z nami kontakt, nie muszą być wcale prawdziwe i jednoznaczne. Na portalach randkowych zdarza się spotkać tych, którym zależy bardziej na seksualnym aspekcie znajomości niż na duchowej więzi. Bez względu na to. czy jesteśmy łatwowierne czy też nie, taką sytuacje trudno rozpoznać. Wówczas spotkanie w realnym świecie wiąże się ze sporym ryzykiem.  

Czy poznawanie partnerów przez Internet może być dobrym  lekarstwem na samotność lub brak czasu, pozostawiam Wam do oceny. Jedno jest pewne, żeby właściwie funkcjonować w społeczeństwie należy zachować równowagę pomiędzy czasem spędzanym w wirtualnym świecie, a tym poświęcanym rzeczywistości.  

Anna Kruszewska 

Zobacz także: 

Abecadło randkowiczki 

Jak przygotować się do idealnej randki.

Jak pokonać stres przed randką?

Sposoby na zdenerwowanie przed randką. 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (119)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Paula
(Ocena: 1)
2016-04-01 15:37:22

Do bani

myślisz że to jest fajne, to jest okropne

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-03-28 22:21:54

re: BHP randki z chłopakiem poznanym przez Internet

szukam chłopaka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-03-28 22:17:01

tak

czy macie dziewczyny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-03 00:54:40

Ja znalazłam kogoś wyjątkowego na necie;)))jesteśmy razem cztery miesiące;)))poznałam jego rodzinę spotykamy sie regularnie;)))wyszło to całkiem przypadkowo nikogo nie szukałam,a tu taka niespodzianka;))) kocham cię T;)))))))))))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-14 11:59:43

Kurcze ja także poznałam fajnego faceta przez internet. Wydaje mi się, że mu się podobam ( z charakteru bo mojego zdjęcia nie widział ) Na samym początku ustaliliśmy, że to nie będzie nic na poważnie i bardzo się z tego ciesze bo chyba go trochę oszukałam... powiedziałam, że mam trochę więcej lat niż mam naprawdę a właściwie to trochę to 10 lat różnicy a on myśli, że jesteśmy w tym samym wieku.. Chyba nie powiem mu nigdy prawdy bo nie chcę go zranić, ale też z właśnej woli nie przestanę z nim korespondować - to by było dla mnie zbyt trudne. I co ja mam teraz zrobić...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-14 00:40:05

PRZECZYTAJECIE! DLA MNIE POZNANIE CHLOPAKA 2 LATA TEMU PRZEZ INTERNET ( A GLOWNIE PRZEZ FOTKE) STALO SIE PRZEKLENSTWEM. PISALISMY 8 MIESIECY ZANIM SIE SPOTKALISMY !! TO BYLO LAT- SPOTKLISMY SIE, JA SIE ZAKOCHALAM,BYL JESZCZE PIEKNIESZY CZY NA ZDJECIACH. ON CHYBA TEZ SIE ZAKOCHAL. TYLE SIE PRZEZ NIEGO NARYCZLAM. SPOTKALISMY SIE 3 RAZY I NAGLE WSZYSTKO PRYSŁO. POKLOCILSMY SIE LEKKO NA GG, JA PO PROSTU BYLAM O NIEGO ZAZDROSNA. I PRZEZ TAKI BLAHY POWOD URWAL ZE MNA KONTAKT. TAK SIE NARYCZLAM, NO PO PROSTU CIERPIENIE MAX. WIEM Z PEWNYCH ZRDEL ZE ON TEZ CIERPIAL. NO TO SKORO OBOJE TESKNILISMY TO DLACZEGO NIKT SIE NIE MOGL ODEZWAC?? ;( ZNOWU MI SIE CHCE PLAKAC JAK O TYM MYSLE.TERAZ MAMY PO 20 LAT.MINAL JUZ ROK....JUZ MI PRZESZLO. ON MA DZIEWCZYNE. JA NIE MAM CHLOPAKA......

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-10 23:05:12

mam 16lat jestem z Płocka :) i szukam też kogoś z Płockaaa tak do 19latek :) mój r gg 28667718 :) czekam :*

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-03-28 22:25:21

chentnie sie z toboł umuwie jutro w kawiarni o 12:00 czekam na odpowieć ma17lat

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-06 22:41:03

mam 16 lat i szukam fajnego chlopaka nr tel.664852434

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-08 18:12:40

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-02-18 15:45:53

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-23 18:11:51

jak masz naimie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz