Walka z trądzikiem - czy rzeczywiście dobrze zaplanowana?

03 Lipca 2009

Jak wiemy, trądzik jest dość uciążliwym skutkiem hormonalnej burzy. Walczymy z nim wszelkimi ...

Walka z trądzikiem - czy rzeczywiście dobrze zaplanowana?

Jak wiemy, trądzik jest dość uciążliwym skutkiem hormonalnej burzy. Walczymy z nim wszelkimi sposobami. Czy zawsze dobrymi?

Często popełniamy wielki błąd - stosujemy  wiele kosmetyków, nierzadko drogich, ale nie przestrzegamy zaleceń zdrowego żywienia. Po pierwsze spożywamy zbyt dużo soli, która "zatruwa" nasz organizm i szkodliwie działa na skórę ( o chorobach serca, nadciśnieniu i odkładaniu cholesterolu nie mówiąc). Zamiast zwykłej soli kuchennej powinnismy używać soli ziołowych. Ważne jest także ograniczenie tłuszczów zwierzęcych - zmieniamy więc smalec na olej rzepakowy, słonecznikowy czy oliwę z oliwek. 

 Warto wspomnieć o naturalnych sposobach walki z trądzikiem. Czasami naprawdę nie potrzebujemy masy kosmetyków  za horrendalne pieniądze, a warto "poprosić" matkę naturę!  Warto pić herbatkę z ziela fiołka trójbarwnego. Powstałe zmiany trądzikowe można posmarować sokiem z aloesu - to popularna roślina w naszych domach. Prawdziwym skarbem są algi morskie - wodą, kótrą codziennie u nich wymieniamy możemy przemywać sobie twarz - jak dobrym tonikiem! 

Oczywiście są to rady dla osób mających niewielkie nasilenie trądziku. Nie mozna zapominać o tym, że czasami najlepszym rozwiązaniem jest po prostu lekarz dermatolog. 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  • Strona 1 z 1