Sposoby na zimową apatię

16 Stycznia 2009

Osłabienie, znużenie, apatia. Ciebie też to dopadło? Bez obaw, nie jesteś sama i niekoniecznie jesteś chora.

Sposoby na zimową apatię

Zima to okres, kiedy dosłownie odechciewa się wszystkiego. Jesteśmy podenerwowane, wiecznie niewyspane, choć śpimy tyle samo, co wcześniej. Wiele kobiet myśli w takich momentach, że to pierwsze symptomy choroby. Uspokajamy, to zapewne tylko przesilenie zimowe, choć warto się zbadać, tak na wszelki wypadek.

Przede wszystkim - sen. Jeśli zarywasz noce na odrabianie zaległej pracy, to, niestety, ale twój stan zdrowia się nie poprawi. Minimum 8 godzin dziennie, tyle nam potrzeba, aby wstać wypoczętą i przygotowaną do całego dnia. Ale uwaga, niektóre z nas sypiają tyle, ile potrzeba, jednak i to nie wystarcza. Bo nie tylko ilość, ale i jakość jest ważna. Dobry sen to przede wszystkim dobry materac i świeże powietrze. Nie jest wskazane, aby spać przy rozkręconym na piątkę kaloryferze. W nocy organizm potrzebuje dużo tlenu. Dlatego warto wtedy zakręcić ogrzewanie i otworzyć okno. Jeśli jesteś zmarzluchem, wystarczy rozszczelnienie okna, tak aby choć odrobina świeżego powietrza dostała się do środka.

Podstawowym błędem, jaki popełniają kobiety przy aranżacji sypialni, jest ustawianie w niej roślin. Warto pamiętać, że każdy kwiat zabiera potrzebny nam tlen, a wydziela dwutlenek węgla. Dlatego często skarżymy się na niewyspanie, choć spałyśmy 8 godzin. (ODDYCHANIE ROŚLIN potoczne określenie procesu pobierania przez rośliny tlenu z atmosfery i wydalania do niej dwutlenku węgla; zachodzi gł. w ciemności, gdy niemożliwa jest fotosynteza, źródło encyklopedia.interia.pl ).

W zimie ważną rolę odgrywa dieta. Zapomnijcie o odchudzaniu, w tym okresie wasz organizm potrzebuje energii. Każdy dzień zacznijcie od śniadania. Gdy o tym zapominacie, jesteście bardzo łatwym celem dla zimy. Ona robi z wami, co chce. Zamiast wigoru, jesteście przemarznięte i zdyszane docieracie do pracy. A uwierzcie, że pół bułki z miodem robi wielką różnicę, niż jakbyście miały nie zjeść niczego.

Zamiast soku, jak to mamy w zwyczaju, zjedzcie bułkę, popijając kawą. Po pierwsze, sok ma bardzo dużo kalorii, po drugie - nie dostarczy tyle energii, co chociażby tost z serem.

Jeśli zachowanie linii jest dla was priorytetową sprawą, do kawy użyjcie mleka beztłuszczowego, a zamiast białego pieczywa polecamy muffiny z konfiturą. To całe 220 kalorii, czyli 1,5 grama tłuszczu!

Aby prawidłowo funkcjonować w zimie, trzeba jeść nie tylko śniadanie, ale i cztery inne posiłki. Ważna jest pora, najlepiej, gdyby była ta sama, regularna, wtedy nasz organizm funkcjonuje prawidłowo.

Przy właściwym odżywianiu w zimie warto zwracać uwagę na witaminy. Niedobór witaminy A powoduje zmęczenie, co przekłada się na nasz nastrój. Zaś deficyt witaminy C wspomaga osłabienie i podatność na choroby, o które zimą nietrudno.

Aby skutecznie poprawić sobie nastrój w szare, chłodne dni, warto się poruszać. To dobry sposób na nabranie energii. Dzięki regularnym ćwiczeniom, wykonywanym co najmniej trzy razy w tygodniu, poprawisz krążenie krwi, co wpłynie korzystnie na dotlenienie mózgu. Będzie wówczas zwarty i gotowy do kreatywnej pracy każdego dnia.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (90)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-23 23:57:00

a wiec : ide spac o 2...budze sie o 7 ... i tak codziennie :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-20 19:30:00

1 roku? spoko spoko, zdaza cie jeszcze odsiac, poczekaj do sesji :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-19 18:53:00

[quote="Gosc"]"jeszcze jakies waty?! studentka 1 roku medycyny tepaki, slucham ;]" I czym ty sie szcycisz dziewucho? chyba nie jestes taka "wykształcona"bo brakuje ci szacunku do ludzi i ogłady..!! [/quote] pff, sory, ale nie da sie spokojnie tego czytac.. kiedy czlowiek 100 raz tlumaczy ze rosliny faze swietlna fotosyntezy przeprowadzaja jedynie w dzien a w nocy przeprowadzaja proces oddychania i jeszcze popiera sie to linkiem a ludzie i tak swoje to jak mozna nie stracic panowania nad soba?! wybacz, ale jesli sie nie wie kompletnie nic o procesach zyciowych roslin to sie kurde nie wypowiada.. nie wiem jak inni, ale ja takie podstawy czy w podstawowce to nie pamietam, ale w gimnazjum juz na pewno mialam.. co sie dzieje z tym portalem? :| czy tu juz tylko pokemony zyja?..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-19 15:08:00

Posadźcie sobiee krzaki w drzewa w sypialni,to napewno wam pomoze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-19 14:36:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] angina zal mi Ciebie. Kwiaty biorą tlen i wydalają dwutlenek węgla -.- i to Ty jestes niedouczona, więc lepiej nie komentuj. To drzewa zabierają dwutlenek, a produkują tlen. No ale cóż. Pozdrawiam ciepło.[/quote] To w takim razie co robią krzaki?:D[/quote] No, niektórzy myślą widocznie że tylko drzewa przeprowadzają fotosyntezę:D A kwiaty już nie:D:D hahahaaaaaa[/quote] Co to znaczy że ktoś jest "nieudoczny"? i ogólnie ROŚLNINy przeprowadzają fotosyntezę, więc i kwiaty, krzaki i drzewa:D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-19 14:34:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] angina zal mi Ciebie. Kwiaty biorą tlen i wydalają dwutlenek węgla -.- i to Ty jestes niedouczona, więc lepiej nie komentuj. To drzewa zabierają dwutlenek, a produkują tlen. No ale cóż. Pozdrawiam ciepło.[/quote] To w takim razie co robią krzaki?:D[/quote] No, niektórzy myślą widocznie że tylko drzewa przeprowadzają fotosyntezę:D A kwiaty już nie:D:D hahahaaaaaa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-18 23:37:00

srutututu tu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-18 21:50:00

ehhh 8h snu przydałoby sie tyle teraz..tylko niestety (wiem że to jest błąd) nie ma czasu..;/ albo nauka albo praca a doba ma tylko 24h ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-18 19:39:00

[quote="Gosc"]angina zal mi Ciebie. Kwiaty biorą tlen i wydalają dwutlenek węgla -.- i to Ty jestes niedouczona, więc lepiej nie komentuj. To drzewa zabierają dwutlenek, a produkują tlen. No ale cóż. Pozdrawiam ciepło.[/quote] To w takim razie co robią krzaki?:D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-18 16:07:00

maslo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz