Seks oralny powoduje nowotwory?

27 Października 2008

Po wieloletnich badaniach, postawiono wnioski. Wirus brodawczaka ludzkiego, czyli HPV, może doprowadzić do powstania groźnego, a zarazem śmiertelnego nowotworu.

Seks oralny powoduje nowotwory?

Seks oralny może się jawić jako jedna z najbezpieczniejszych i najprzyjemniejszych czynności seksualnych. Do niedawna mało wiarygodne wydawały się tezy, że rak może być przenoszony drogą płciową. Dzisiejsze badania są dość zaskakujące, ale i bardzo wstrząsające. Otóż, nagromadzenie się wirusa HPV (podczas seksu oralnego) prowadzi do powstania nowotworów złośliwych jamy ustnej, gardła czy języka.

Istnieje ponad 100 typów wirusa HPV, z których większość jest nieszkodliwa, a zakażenie przebiega bezobjawowo i ustępuje samoistnie. Około 30 typów wirusa HPV jest odpowiedzialnych za infekcje różnych wewnętrznych i zewnętrznych narządów.

Na całym świecie około 630 milionów ludzi jest zakażonych wirusem HPV - w tym prawie połowa aktywnych seksualnie kobiet i mężczyzn. Statystycznie, większość kobiet – 80% - zostaje zakażona przed ukończeniem 50. roku życia.

Zakażenie wirusem HPV najbardziej rozpowszechnione jest wśród młodych osób, w przedziale wiekowym 18 - 28 lat. Większość zakażeń przebiega bezobjawowo, a do przeniesienia wirusa może dojść nawet, gdy nie występują objawy zakażenia.

Zagrożenie tą ciężką chorobą jest bardzo wysokie. Nawet wyższe niż przy paleniu papierosów czy piciu alkoholu. Z badań wynika, że osoby uprawiające „oral" z więcej niż pięcioma partnerami, są o 250 proc. bardziej narażone na raka gardła.

Kobiety, które mają w swoim organizmie nagromadzone komórki wirusa HPV, są narażone na uszkodzenie śluzówki szyjki macicy i gardła. A to dobra droga do powstania nowotworu. Badania pokazują, że zainfekowane kobiety są 32 razy bardziej narażone na wystąpienie choroby nowotworowej.

Dodatkowo, w ślinie może być przenoszony wirus HHV – 8 odpowiedzialny za powstanie mięsaka Kaposiego. Charakteryzuje się licznymi guzkami na skórze i błonach śluzowych. Zainfekowanymi miejscami są m.in. węzły chłonne i narządy wewnętrzne.

Na nowotwory najbardziej narażone są kobiety, które nie dbają o higienę jamy ustnej. Te z nas, które nieregularnie myją zęby, są tak samo narażone na chorobę wieńcową, jak palacze papierosów.

Co gorsze, nie wynaleziono jednego skutecznego sposobu leczenia. Za to jest wiele sposobów leczenia objawowego zmian powodowanych przez wirusy HPV – brodawek narządów moczowo-płciowych, zmian przedrakowych i raka szyjki macicy, zmian w jamie ustnej.

W ramach zapobiegania, konieczna jest wstrzemięźliwość seksualna, jak i unikanie kontaktów oralnych. Panie powinny regularnie wykonywać cytologię, czyli test Pap. Daje on pełny obraz zdrowia kobiety.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (137)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ANTYGEN
(Ocena: 5)
2016-06-19 14:52:35

re: Seks oralny powoduje nowotwory?

KAZDY KONTAKT Z WYDZIELINAMI DRUGIEGO CZŁOWIEKA TO ZAKAŻENIE KILKUSET CHOROBAMI WENERYCZNYMI ŁĄCZNIE Z GRUŹLICĄ I GRYPĄ! MIŁOŚĆ TO ŚMIERĆ ICHOROBY!VALE JEST TAKA PRZYJEMNA..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-06 14:30:00

Z tego powodu zacząłem pszeszukiwać internet na temat raka przełyku i zadając pytanie w języku angielskim "oesophagus cancer" znalazłem strony medyczne na których była informacja, że przyczyną raka przełyku a także gardła i płuc może być wirus brodawczaka ludzkiego HPV (Human Papilloma Virus) ten sam, który jest przyczyną raka szyjki macicy u kobiet, a przenoszony jest drogą kontaktów oralnych. Po wprowadzeniu do wyszukiwarkiGoogle hasła: (oral sex and cancer) zgłasza się 2 560 000 tak tak ! stron na ten temat! Tak że radzę wszystkim którzy chcą uprawiać ten rodzaj "seksu" z przypadkowymi partnerami zapoznać się z tymi informacjami. Po wprowadzeniu hasła: "seks oralny i nowotwory" zgłasza się 2 140 stron w języku poskim! No comments!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-29 20:50:00

Nie ma żadnych dowodów!,oral to zdrowie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-29 20:40:00

Ten news jest śmieszny,okrutne kłamstwo,seks to zdrowie,przedłuża życie!j jeszcze troche to bedzie informacja o tym że bieganie grozi połamaniem sie nóg hahahaha.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-29 20:28:00

CO ZA TOTALNA BZDURA!!!co ludzie jeszcze wymyslą?NIE MA ŻADNYCH DOWODÓW,seks to ZDROWIE,rozwalił mnie poprostu ten news.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-23 21:34:00

robiac cglopakowi przypadkowemu mozna zlapac rozne choroby trybla w mordzie np...a jak masz stalego partnera to czemu nie?? poza tym nowotwor mozna miec od wsyztskiego starczy go obudzic

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-29 18:07:00

ejjj przeczytajcie moze jeszcze raz ten artykul tu nik tnikomu nie ubliza poprostu piszeze mozemy sie zarazic jakims swinstwem od uprawiania oralu,,...badzmy szczerzy wszystko co przyjemne tez ma swoje ukryte wady a oni nams tylko uswiadamiaja co i jak a wy przekrecacie itp!!! No właśnie o to chodzi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Paragon07
(Ocena: 5)
2014-12-23 23:33:43

To całowanie już na 200 % szkodzi!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-09 15:07:00

bez przesady, jakby się ktoś uparł to od wszystkiego można mieć nowotwór.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-09 11:13:00

robiąc chłopakowi loda można umrzeć na raka? pfff

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-05 13:13:00

proszę autora o podanie konkretnego instytutu, w którym prowadzono badanie, na podstawie którego wysnuwa się takie wnioski, bo artykuł jest mało wiarygodny. Seks przedłuża życie a nie skraca!!! Pamiętajcie!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz