Polki + Papierosy = Wieczna Nieskończona Miłość

25 Grudnia 2008

Coraz więcej kobiet na świecie sięga po papierosy, jednak w Polsce skala problemu jest większa niż gdziekolwiek.

Polki + Papierosy = Wieczna Nieskończona Miłość

Wśród powodów wzrostu liczby kobiet uzależnionych od tytoniu specjaliści wymieniają poczucie wyzwolenia i swobody pań w tym, co robią, nie wstydzą się one sięgać po papierosy, a poza tym, spece od reklam wzięli je sobie na celownik.

"Dlatego opakowania papierosów są coraz bardziej wyszukane, kuszą kolorami, nietypowym kształtem" – wyjaśnił „Dziennikowi" Sławomir Wojtkowski, dyrektor Warszawskiej Szkoły Reklamy.

Te opakowania, wbrew pozorom, nie są tylko dodatkiem, a wabikiem na kobiety, który działa. Paczki papierosów są jak przynęty wędkarskie, kuszą swoim wyglądem i nie można się oprzeć chęci ich kupienia. Są fajne, więc zdają się nie być szkodliwe i dobrze wyglądają w torebce.

Statystycznie, inicjacja nikotynowa u chłopców odbywa się w wieku 11 lat, a u dziewczynek - zaledwie rok później. Z badań wynika, że w województwach małopolskim i zachodniopomorskim regularnie pali 6 procent nastolatek w wieku 13 - 15 lat - to liczba równa chłopcom, podczas gdy jeszcze kilka lat temu młodych panów z papierosem w ręku było dwa razy więcej.

Z najnowszego raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że choć liczba palaczy z roku na rok spada, to wzrasta liczba kobiet uzależnionych od nikotyny. Według lekarzy, ta moda na papierosa może spowodować, że rak płuc wkrótce stanie się główną przyczyną śmierci pań. Do tej pory, na 4 chorych przypadała 1 kobieta, jednak różnica z roku na rok maleje.

W Polsce liczba mężczyzn - palaczy spadła z 40 procent (w 2000 roku) do 34 procent, przy jednoczesnym wzroście liczby kobiet - palaczek. Dziwi to lekkomyślne zachowanie, które w dłuższej bądź krótszej przyszłości prowadzi do choroby lub śmierci. Papieros, za sprawą reklamy i zrzucenia dotychczasowych kajdanów obyczajowości, stał się symbolem wyzwolonej kobiety, która wie, czego chce.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (266)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-05 08:50:07

ja zaczelam palic kiedy po nieudanych probach zmuszenia do rzucenia mojego chlopaka sie poddalam wczesniej popalalam na imprezach paskudny nalog, ale nie zaluje relaksuje, zajmuje rece... no i na przerwe w robocie wyjsc mozna ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-15 16:43:21

Nie pali się z wyboru,z przywyczajenia czy z ochoty tylko z uzależnienia!! Zrozumcie to w końcu. W sumie dziwi mnie to,że niektóre dziewczyny palą dla towarzystwa. Ale po co? odp mi na to pytanie, po co? Bo jesteście tak samo wkręcone jak te stare pomarszczone babki co mają 40lat i papierocha w gębie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-03 18:12:27

mam 22 lat nie pale i to powod do dumy, palaczom smierdzi z buzi i rece tez smierdza

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-22 15:39:00

poziom tej dyskusji mnie po prostu rozpierda.la! jestem pierwszy raz na papilocie i już rzygam waszą inteligencją. może zamiast za plotkarskie portale weźmiecie się za coś bardziej rozwijającego? pozdrawiam wszystkie palące panie, które osiągnęły dojrzałość umysłową ;) idę zapalić : )- Kasia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-08 21:04:00

[quote="Gosc"]Jeden buch z fajki wodnej otula :D więc zaprzestań papierosy palić :D[/quote] nie otula tylko odmula

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-21 12:11:00

Jeden buch z fajki wodnej otula :D więc zaprzestań papierosy palić :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-04 19:46:00

paliłam przez 5 lat i rzuciłam 2 miesiące temu :) czuje się Świetnie:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-28 21:17:00

[quote="Gosc"]Ja mam 13 lat i pale ale nie regularnie i co z tego ?? nie uzależniłam się tylko pale dla towarzystwa:P[/quote] to masz ładnie nasrane!palić dla towarzystwa-phi! lepeij zmień to towarzystwo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-19 12:54:00

byłąm przeciwniczką papierosów aż do 3 klasy gim. Wyjechałam na wymianę do Francji i zaczęło sie;D postanowiłam, ze jak szaleć to szaleć. teraz jestem w 2 klasie lo i pale od czasu do czasu, na imprezie, do piwa czy na babskim wieczorze. Nałogowo palic nie moge, bo biore tablrtki antykoncepcyjne a niestety papierosy zmiejszają ich skuteczność.. Wole nie mieć dzieci niż palić, ale w sumie papieros jest w jakis sposób symbolem wyzwolonej kobiet;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-18 18:33:00

GANJA 4 EVER ! :DDD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz