Szkodliwe soki ze świeżych owoców

Eksperci polecają cytrusy. Ale one nie zawsze pomagają. Szczególnie świeżo wyciskane.
Szkodliwe soki ze świeżych owoców
23.08.2008

Od dawna w mediach mówi się o sokach z cytrusów. Nic dziwnego, zawierają one dużo witaminy C, zbawiennej dla naszego zdrowia. Wzmacnia ona nie tylko odporność, poprawia również elastyczność skóry i pomaga w uniknięciu zmarszczek. Cera jest natomiast bardziej świetlista i jednolita.

Soki z cytrusów dają nam zatem dużo zdrowia i korzyści. Przy tym wszystkim są bardzo pyszne. Szczególnie poleca się te świeżo wyciskane. Pomarańczowy dla wszystkich, grejpfrutowy szczególnie dla tych na diecie. Jest jednak coś, o czym konsumenci nie wiedzą, a delektując się świeżo wyciskanymi sokami z cytrusów, wiedzieć powinni...

Okazuje się bowiem, że świeżo wyciskane soki z cytrusów mają fatalny wpływ na szkliwo naszych zębów. Uszkadzają je, prowadząc do kruszenia się, przebarwień i ubytków. Dodatkowo, soki te powodują często nadkwasotę, co automatycznie nie wpływa dobrze na funkcjonowanie i stan naszego żołądka oraz przełyku.

Oczywiście nie zniechęcamy do picia soków. Sami je uwielbiamy. Warto jednak wiedzieć, że istnieją dwie strony medalu. Pragniemy, by nasze Czytelniczki znały je obie.

Polecane wideo

Komentarze (76)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.01.2019 11:15
Wszystko z umiarem, z sokami też, a na pewno nie zaszkodzą. Od lat wspomagam swoją dietę sokami wg. zasad terapiasokami.pl/dlaczego-warto-pic-soki i zdrowie mi się polepszyło oraz wygląd. Soki piję przeważnie z warzyw z dodatkiem owoców i przypraw. Polecam każdemu soki samodzielnie wyciskane w wyciskarce, bo w sklepie takich nie kupimy.
odpowiedz
Kasia (Ocena: 5) 28.09.2016 12:00
Ja ostatenio przekonałam się do super naturalnych soków z oleofarmu, bezpośrednio wsyciskane uwielbiam granata aronię, maline na rawdę są mega pyszne. Polecam każdemu.
odpowiedz
Barney (Ocena: 5) 05.06.2015 08:46
"Dodatkowo, soki te powodują często nadkwasotę, co automatycznie nie wpływa dobrze na funkcjonowanie i stan naszego żołądka oraz przełyku. " Ciekawe jakim cudem skoro te owoce maja zasadowe ph....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.02.2015 18:28
Dlatego trzeba pić soki z cytrusów przez słomkę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.06.2014 22:53
soki nie są szkodliwe jeśli się do nich nie dodaje cukru i są wyciskane z owoców. a takie właśnie są te, które piję z oleofarm. i czasem można je kupić taniej ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie