Tłusto nie znaczy niezdrowo!

Bycie grubym wbrew pozorom nie oznacza podwyższonego ciśnienia, poziomu cholesterolu i kłopotów z sercem.
Tłusto nie znaczy niezdrowo!
23.08.2008

Niestety, z otyłością sprawa nie jest taka prosta, jak się wszystkim wydaje. Posiadanie zbędnych kilogramów wcale nie musi oznaczać problemów ze zdrowiem. Badania przeprowadzone wśród Amerykanów wykazały, że pomimo otyłości bądź nadwagi można mieć cholesterol w normie, ciśnienie krwi na zwykłym poziomie i zdrowe serce.

Badaczka, Judith Wylie-Rosett, sprawdziła zdrowie grupy 5440 kobiet i mężczyzn, kryterium ich dobru było nieprowadzenie aktywnego trybu życia. Ponad 52% osób z nadwagą i 32% otyłych miało wszystkie wyniki w normie (poziom cukru, cholesterolu).

Podczas badań sprawdzono też, jaki na zdrowie ma wpływ miejsce, w którym gromadzi się tłuszcz. Sytuacja wygląda gorzej, gdy ma się otłuszczone organy, niż gdy nadmiar tłuszczu zbiera się na biodrach czy pośladkach. 36 % osób, mimo szerokiej talii, miało bardzo dobre wyniki badań.

Badania wpływu tłuszczu na zdrowie przeprowadzono także w Europie. Doktor Norbert Stefan wykazał, że najniebezpieczniejszy jest tłuszcz zgromadzony wokół wątroby.

Oczywiście wpływ na nasze zdrowie ma nie tylko ilość tłuszczu, ale też rodzaj diety, jaki powoduje gromadzenie zbędnych kilogramów. Mimo że nie zawsze nadwaga wpływa na nasze zdrowie, to zawsze wiadomo, że sport to zdrowie.

Polecane wideo

Komentarze (52)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.02.2009 17:18
[quote="Gosc"]czy to duzo 164 i 58,5 kg ...mi z ta waga jest niedobrze wszysko zbiera mi sie na udach brzuchu ...hmm moze ktoras z was podałabymi jakies cwiczenia zeby szybko wysmuklic te czesci ciala ..[/quote] waga jest dobra mi sie wydaje. ale nikt nie będzie Ci podawał ćwiczeń w komentarzach, mało to jest stron z takimi rzeczami ? Papilot choćby ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.02.2009 17:16
niezdrowo nie, ale brzydko tak :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.01.2009 23:29
[quote="Gosc"]hehe jakie grube babsko na tej fotce <lol2> hehe.... wg mnie kazdy ma pawo wygladac jak chce ( ma to tez dobre strony bo sie posmiac mozna) hehe...[/quote] "hehe". szczyt glupoty. "hehe" ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.09.2008 17:21
To po co czytasz? XD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.09.2008 07:31
papilot- miejsce dla głupkow ,ktorzy nie maja nic do roboty jak pisywac głupie artykuly i jeszcze wiekszych- piszacych głupie komentarze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!jak czytam to wszystko to mi wstyd ,ze sa tacy ludzie jak wy!!!!!!!!!!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie