Czekolada jak narkotyk

Mało kto wie, że w składzie czekolady jest kilka substancji uzależniających. To pewnie dlatego tak kochamy ją jeść… Dla nas są one nieszkodliwe, ale potrafią zabić psa!
Czekolada jak narkotyk
04.06.2008
Wszystkie uwielbiamy od czasu do czasu (szczególnie gdy nam źle) sięgnąć po kawałek czekoladki... albo dwa... no, może trzy, a w porywach, gdy depresja jest naprawdę silna, po całą tabliczkę. Ale pewnie niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że w składzie czekolady jest cała masa substancji powszechnie uznawanych za uzależniające. Jaki płynie z tego wniosek? Po świecie chodzą tabuny narkotyzujących się miłośników batoników.

Co jest takiego w tej pysznej czekoladzie?

Po pierwsze kofeina. W tabliczce jest jej około 10 mg - to na szczęście niewielka dawka w porównaniu z filiżanką kawy, ale zawsze coś. Dużo gorzej brzmi nazwa teobromina, która pobudza czynność serca i działa moczopędnie. Wyobraźcie sobie, że jest tak szkodliwa dla zwierząt, że dwie tabliczki czekolady mogą zabić ważącego 25 kilogramów pieska. Kolejny narkotyk to psychoaktywny anandamid. W dużych ilościach może spowodować nawet poronienie u ciężarnej kobiety!

Ostatnia na liście skazańców jest fenyloetyloamina - psychoaktywny środek, na bazie którego otrzymuje się np. amfetaminę. Czasem nazywana jest „hormonem miłości”, bo odgrywa ważną rolę w stanie zakochania.

Nie martwcie się, mimo obecności tych wszystkich substancji, w USA panuje moda na czekoladowe kuracje, które leczą apatię i wyczerpanie nerwowe. Poza tym czekolada to niezastąpiony afrodyzjak, który docenił sam Casanova.

Poczęstuj kuferkiem pełnym czekoladowych ciasteczek swojego faceta. To będzie niezapomniana noc. Kupisz go na www.chocolate.com. Kosztuje $16.

Polecane wideo

Komentarze (144)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.07.2015 23:10
Właśnie zjadłem całego królika z czekolady. Czuje się jak narkoman :D
odpowiedz
77 (Ocena: 5) 26.12.2012 14:03
seks to narkotyk :(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.07.2011 13:04
tak tak i to zupelnie ciagnie a potem trudno sie od niej odizolowac chociaz bd silna juz wytrzymalam 1 dzien no to teraz 2 modle sie zeby sie jutro nie zucic xDD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.05.2010 12:52
mniam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.03.2009 16:22
odpowiedz

Polecane dla Ciebie