Co Polacy jedzą w pracy?

Zamiast zjeść choćby kanapkę, pijemy kawę. Żeby nie czuć głodu, wlewamy w siebie hektolitry wody. Ewentualnie idziemy na papierosa. Na nic nie ma czasu!
Co Polacy jedzą w pracy?
01.11.2010

Instytut Badanie Opinii Publicznej Homo Homini przebadał 1000 osób pracujących w dużych miastach Polski – Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Krakowie. Okazuje się, że mimo iż powszechna jest wiedza o spadku wydajności umysłowej przypadku nieregularnego żywienia, mało kto wprowadza zdrowe zasady w życie.

Aż 68 % z nas nie ma czasu na jedzenie czegokolwiek w godzinach pracy. Trudno im wygospodarować choćby chwilę na zjedzenie kanapki przyniesionej z domu, a co tu dopiero mówić o wyjściu na lunch.

Socjologowie tłumaczą zjawisko zgłodzenia się w pracy poczuciem obowiązku wobec szefa oraz wstydem. Przed kim? Przed kolegami i koleżankami, którzy nie jedzą, a burczenie w brzuchu maskują hektolitrami wypijanej wody, piątą kawą albo… papierosem.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Jak czekolada wpływa na sylwetkę?

Kulinarne nowości października

Komentarze (16)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.11.2010 13:08
Tutaj wiele zalezy od pracodawcy, niektorzy rygorystycznie trzymaja sie zasad, czasem tempo pracy nie pozwala na jedzenie, jest wiele czynnikow. No, ale jesli ktos siedzi sobie za biurkiem i ma czas na rzewne rozmowy zamiast na posilek to juz jego wybor. Picie wody jest wazne, tu sie czepiac nie bede bo trzeba uzupelniac,a jestesmy juz dorosli, nie malutkimi bobaskami, kazdy dba sam o siebie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.11.2010 21:08
na kanapkę w pracy czy choćby na jakąś drożdżówkę zawsze jest czas, a jeśli do tego wybierze się ulubioną herbatę, która pobudzi i ożywi umysł, to niemal pełnia szczęścia; cóż, w pracy przegryzam kanapki, popijając Irvingiem o smaku owoców cytrusowych z nutą imbiru. Pomaga.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.11.2010 12:01
ja całymi dniami pije herbate. Nie wyobrażam sobie nie mieć na biurku goracej dilmah tradycyjnej czarnej lub aromatyzowanej. jak pije herbate to nie musze juz nic jesc.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.11.2010 19:26
Ja w pracy nie mam żadnej przerwy, więc też nie mam czasu na śniadanie czy lunch. Czasem coś zjem, ale to tylko coś na szybko, w biegu. Niestety, ale Polacy wykorzystują swoich pracowników ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.11.2010 17:46
ja pracuje na kasie, w ciągu 8h pracy nie jem nic ;/ mam 15 min. przerwy, zdążę pójść do łazienki i szybciutko na sklep kupić duży jogurt który popijam dopiero jak usiądę do kasy ;/ czasem jestem taka głodna, że mam ochote podpierniczyć klientowi bułke z taśmy zanim skasuje xD
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo