Czym jest modny ruch antydietetyczny i dlaczego warto się nim zainspirować?

Czas na jedzenie bez wyrzutów sumienia.
Czym jest modny ruch antydietetyczny i dlaczego warto się nim zainspirować?
Fot. Unsplash
19.05.2024

Diety to niewątpliwie temat rzeka. W sieci raz po raz pojawiają się kolejne sposoby na błyskawiczną utratę wagi. Popularni dietetycy i influencerzy podejmujący w swojej działalności temat odżywiania prześcigają się w zdradzaniu swoim fankom rozmaitych trików. Mnóstwo kobiet myśli i mówi wyłącznie o nich. W pogoni za perfekcyjną sylwetką nierzadko tracą radość życia. Jedzenie przestaje być dla nich przyjemnością. Traktują je raczej jak powód do niepokoju. To dlatego coraz większa liczba osób przeżywa zafascynowanie ruchem antydietetycznym. Na czym polewa i dlaczego warto się nim zainspirować? 

Zobacz także: ZapytAI: Sztuczna inteligencja zdradza, w jaki dzień najlepiej zacząć dietę

Na czym polega ruch antydietetyczny?

Niemało osób dochodzi ostatnimi czasy do wniosku, że mają już tematu diet po przysłowiowe dziurki w nosie. Męczą je nienaturalne standardy estetyczne, które dominują w mediach. Czują, że nigdy w pełni się do nich nie dostosują. Nie mają już najmniejszej ochoty spełniać społecznych oczekiwań. Chcą przede wszystkim kłaść nacisk na dbanie o swoje zdrowie, a nie tylko o wygląd. Uważają po prostu, że kultura diet jest czymś toksycznym i koncentrują się na przesłaniu związanym z ciałopozytywnością. Wielką inspiracją jest dla nich ruch antydietetyczny.  

Modne podejście antydietowe to innymi słowy kierowanie się potrzebami swojego ciała. Utrata wagi nie jest w tym przypadku kluczową rzeczą. Miarą sukcesu jest natomiast osiągnięcie jak największego poziomu witalności i świetne samopoczucie. To jedzenie intuicyjne. Jak określa je Paulina Małek, autorka książki „Koniec diety. Jak odczepić się od swojego ciała i naprawić relację z jedzeniem?”, „To struktura myślowa, która sprawi, że możesz zadbać o siebie i swoje zdrowie kompleksowo. Bez restrykcji, deprywacji czy nielubienia samej siebie.” Dla wszystkich, którzy postanowili zainspirować się owym ruchem, jedzenie przestało wiązać się z nieustannymi wyrzutami sumienia. Pozwolenie sobie od czasu do czasu na pączka, na którego od dawna miało się ogromną chęć, nie kojarzy się im już z dietetycznym grzechem. Nareszcie mogą w pełni napawać się jego smakiem. Potem bez wyrzutów sumienia można powrócić do zajadania się sałatkami. 

Zobacz także: Przez co przybieramy na wadze najbardziej? Ekspertka nie ma wątpliwości

Polecane wideo

Kendall Jenner świętuje dekadę kariery w modelingu. Oto jej najpiękniejsze sesje zdjęciowe
Kendall Jenner świętuje dekadę kariery w modelingu. Oto jej najpiękniejsze sesje zdjęciowe - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.05.2024 08:36
Ruch antydiuretyczny….czyli zostań świniakiem i żryj ile wlezie. Winą obarczaj innych za swój wygląd i zbyt małe siedzenia w samolotach. Grubasom mówimy nie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.05.2024 21:55
Dla każdej kobiety wygląd jest ważny, ale fakt, czasami to się robi chore, dla mnie zdrowie jest ważne dlatego piję dwa litry cisowianki dziennie minimum i unikam słodkich napojów a jem kolorowo i bez fast foodów
odpowiedz

Polecane dla Ciebie