5 pysznych przekąsek, które poprawią Twoją pamięć i koncentrację

Warto jeść je nie tylko przy wzmożonej pracy umysłowej.
5 pysznych przekąsek, które poprawią Twoją pamięć i koncentrację
fot. Pexels/ cottonbro studio
14.05.2024

Jedzenie ma niesamowitą moc – to fakt. I nie chodzi wyłącznie o odżywianie naszego organizmu i utrzymanie go w zdrowiu. Warto bowiem mieć świadomość, że niektóre produkty spożywcze potrafią poprawić pracę naszego mózgu. Po jakie przekąski warto więc sięgać? Oto 5 zdrowych propozycji.

Przeczytaj też: Metoda dłoni: jak mierzyć właściwą porcję posiłku?

Przekąski, które poprawiają pamięć i koncentrację

Są smaczne, zdrowe i polepsza twoją pamięć oraz koncentrację. Pamiętaj jednak, że część z nich, mimo że bogata w witaminy i minerały, zawiera dużo kalorii i tłuszczy. W związku z tym, jak we wszystkim, należy zachować umiar. 

Orzechy

Te produkty spożywcze zawierają w sobie kwasy tłuszczowe oraz witaminę E. Mowa tutaj o składnikach, które nie tylko usprawniają pracę mózgu, lecz także chronią go przed przedwczesnym starzeniem oraz uszkodzeniami.

Gorzka czekolada

A teraz coś słodkiego… a raczej słodko-gorzkiego, bo mowa o deserowym wariancie czekolady. Jak to możliwe, że wspiera ona nasz mózg? Wszystko dzięki flawonoidom, które świetnie wpływają na rozwój neuronów i powstawanie nowych naczyń krwionośnych w mózgu.

Cytrusy

Z kolei owoce takie jak na przykład pomarańcze czy mandarynki usprawniają przepływ krwi przez mózg.

Pomidory

Pomidory, dzięki dużej zawartości likopenu, wpływają ogólnie korzystnie na zdrowie mózgu. Poza tym zwiększają one funkcje poznawcze.

Woda!

I choć trudno nazwać wodę przekąską, nie mogło zabraknąć jej na naszej liście. Woda jest bowiem najlepszym pokarmem dla głowy. Poza tym, jeśli będziesz pić jej za mało, z pewnością pogorszy się twoja koncentracja i zaczną pojawiać się problemy z pamięcią.

Przeczytaj też: Czy możliwe jest, by w ciągu dnia wypić za dużo wody?

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 13.05. – 19.05.
Horoskop tygodniowy 13.05. – 19.05. - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie