4 przyprawy, które wpływają korzystnie na pracę mózgu. Dodawaj je wszędzie, gdzie się da!

Pomogą lepiej się skoncentrować, więcej zapamiętać i szybciej przyswajać nowe informacje.
4 przyprawy, które wpływają korzystnie na pracę mózgu. Dodawaj je wszędzie, gdzie się da!
fot. Pexels/ Shantanu Pal
11.05.2024

Ludzie dzielą się zazwyczaj na dwie grupy. W pierwszej znajdziemy osoby, które nie przepadają za zbyt przyprawionymi potrawami. Do drugiej natomiast zaliczymy wszystkich tych, którzy uwielbiają doprawiać swoje posiłki, a ich kuchenne półki uginają się od różnego rodzaju przypraw. Jednakże niezależnie od tego, do którego grona się zaliczasz, warto wiedzieć że te 4 „polepszacze smaku” genialnie wpływają na pracę mózgu.

Przeczytaj też: Ta przyprawa jest najczęściej fałszowana w Unii Europejskiej! Co więc jemy, gdy trafimy na "złe" opakowanie?

Te 4 przyprawy poprawiają pracę mózgu

Intensywna nauka, a może trudny tydzień w pracy? Niezależnie od tego, z jakiego powodu potrzebujesz wsparcia dla mózgu, wiedz, że możesz otrzymać je z jedzenia! W jaki sposób? Najprostszym sposobem okaże odpowiednie doprawienie twoich posiłków. Czym konkretnie? Te 4 przyprawy pomogą ci się lepiej skoncentrować, więcej zapamiętać i szybciej przyswajać nowe informacje.

Według eksperta do spraw żywności, Matta Webstera, warto upewnić się, że na kuchennej półce znajdziesz imbir i kurkumę. Te dwa składniki pomogą chronić twój mózg przed działaniem wolnych rodników, a także poprawią zdolność zapamiętywania. Poza tym dzięki nim zwiększą się też funkcje poznawcze. Imbir i kurkumę najłatwiej dodawać do dań obiadowych czy kolacji.

Na zakupowej liście warto regularnie wpisywać też cynamon. Dobrze bowiem zdawać sobie sprawę, że dzięki niemu polepszysz zdolność uczenia się i uchronisz się przed stresem oksydacyjnym. Cynamon świetnie sprawdzi się jako element deserów lub herbat!

Last but not least – czarny pieprz. Przyprawa ta wspomaga pamięć i funkcje poznawcze. Dodawaj ją zatem… wszędzie, gdzie tylko się da!

Przeczytaj też: Kiełki, czyli superfoods. Potrafią zdziałać cuda dla zdrowia i urody

Źródło: Radio Zet

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 6.05. – 12.05.
Horoskop tygodniowy 6.05. – 12.05. - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie