Dietetyczka zdradza, o jakiej porze najlepiej jeść śniadanie

Zaskoczona?
Dietetyczka zdradza, o jakiej porze najlepiej jeść śniadanie
fot. Pexels/ picjumbo.com
07.04.2024

Ludzie dzielą się na dwie grupy. W pierwszej znajdą się osoby, które uwielbiają śniadania. W drugiej natomiast wszyscy ci, którzy zazwyczaj je pomijają lub jedzą cokolwiek, byleby zaspokoić tak zwany pierwszy głód. Warto jednak wiedzieć, że pomijanie ich to całkiem duży grzech żywieniowy. Podobnie jak jedzenie o złej porze. 

Przeczytaj też: Czy herbata z cytryną jest zdrowa? Tak, ale pod jednym warunkiem

Kiedy najlepiej jeść śniadanie?

Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, ponieważ dostarcza energii na całą dobę, poprawia metabolizm i polepsza nastrój i koncentrację. Czy zastanawiałaś się kiedyś, kiedy właściwie jest najlepszy czas, by je spożyć? Jedni mówią, że najlepiej między godziną 7:00 a 8:00. Drudzy natomiast, że w ciągu godziny od przebudzenia.

Przeczytaj też: Francuzki dużo jedzą i nie tyją. Jaki jest sekret ich smukłych sylwetek?

Rhiana Stephensona, dietetyk i były sportowiec, twierdzi, że nie ma jednej, uniwersalnej dla wszystkich godziny na spożycie śniadania. Niemniej dobrze jest, gdy między kolacją a pierwszym posiłkiem kolejnego dnia minie 12 godzin. Dlaczego? Odpowiedź tkwi w zegarze biologicznym.

Warto wiedzieć, że w naszym przewodzie pokarmowym znajduje się wiele bakterii, który tworzą mikrobiom jelitowy. I tak jak cały organizm, musi on mieć czas na odpoczynek i regenerację.

Pamiętaj też, że jeśli ominiesz śniadanie i zaczniesz jeść od bogatego w węglowodany lunchu, fatalnie zadziałasz na energię i metabolizm. Oczywiście dostarczysz też organizmowi za mało kalorii, a to prosta droga do podjadania i przybierania na wadze.

Źródło: glamourmagazine.co.uk

Przeczytaj też: Wprowadź do diety ten produkt - genialnie wpływa na zdrowie i zapewnia długowieczność

Polecane wideo

Żywieniowe nawyki i dziwactwa gwiazd. Co ląduje na talerzu Kim Kardashian i Hailey Bieber?
Żywieniowe nawyki i dziwactwa gwiazd. Co ląduje na talerzu Kim Kardashian i Hailey Bieber? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie