Czy herbata z cytryną jest zdrowa? Tak, ale pod jednym warunkiem

Jak pić herbatę z cytryną, by nie szkodzić swojemu zdrowiu?
Czy herbata z cytryną jest zdrowa? Tak, ale pod jednym warunkiem
fot. Pexels/ Kübra Şakar
31.03.2024

Czy herbata z cytryną jest zdrowa? To pytanie od pewnego czasu zadaje sobie wielu z nas. A wszystko dlatego, że w sieci pojawiło się kilka artykułów mówiących o tym, że tego typu napar niespecjalnie dobrze wpływa na nasze zdrowie, żeby nie powiedzieć że mu szkodzi… Czy te teorie rzeczywiście mają coś wspólnego z prawdą? Poniekąd. Niemniej wcale nie musisz zapominać o piciu herbaty z cytryną. Jak to możliwe? Wyjaśniamy!

Przeczytaj też: Ketsueki-gata: Co grupa krwi mówi o Twojej osobowości?

Czy herbata z cytryną jest zdrowa?

Picie herbaty korzystnie wpływa na nasz organizm. Aby nie nudził się smak tego napoju, nierzadko dodajemy do kubka różnego typu dodatki. Najpopularniejszy? Na podium z pewnością znajdzie się cytryna. Czy to połączenie dostaje zielone światło? Tak, ale pod jednym warunkiem…

Jak pić herbatę z cytryną, by nie szkodzić swojemu zdrowiu? W pierwszej kolejności zaparz napar. Następnie wyciągnij liście czy torebkę z kubka. I gdy temperatura napoju nieco wystygnie, dodaj plastry cytryny. Dlaczego ważne jest, by trzymać się tej instrukcji?

Przeczytaj też: Suplementy diety, które dodadzą Ci energii i poprawią Twoje wyniki sportowe!

Rośliny, z których wytwarza się herbatę, rosną w ziemi, bogatej w aluminium, czyli glin. Składnik ten przenika do krzewów. W związku z tym nieduże jego ilości znajdują się również w herbacianym suszu. Czy to jest dla nas szkodliwe? Nie. Zresztą glin nie rozpuszcza się w wodzie, a więc osadza na fusach, które wyrzucamy z kubka. Niemniej jeśli połączy się on z sokiem z cytryny, powstanie dobrze wchłaniany cytrynian glinu. W konsekwencji aluminium może przedostać się do naszego napoju. A jeśli regularnie będziemy dostarczać go do naszego organizmu, możemy zachorować. I to poważnie.

Jeśli jednak po zaparzeniu herbaty wyciągniemy fusy czy torebkę i dopiero potem dodamy plaster cytrusa, do szkodliwej reakcji nie dojdzie. A gdy dodatkowo poczekasz, aż wrzątek nieco ostygnie i dopiero po chwili dolejesz sok z cytryny, dostarczysz sobie jeszcze więcej witamin.

Przeczytaj też: Francuzki dużo jedzą i nie tyją. Jaki jest sekret ich smukłych sylwetek?
 

Polecane wideo

Żywieniowe nawyki i dziwactwa gwiazd. Co ląduje na talerzu Kim Kardashian i Hailey Bieber?
Żywieniowe nawyki i dziwactwa gwiazd. Co ląduje na talerzu Kim Kardashian i Hailey Bieber? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie