Czego nie jeść przed wejściem do wody? Tego lepiej unikaj

Te dania nie wpłyną dobrze na Twój organizm.
Czego nie jeść przed wejściem do wody? Tego lepiej unikaj
Fot. Pexels
15.07.2023

Będąc na wakacjach, często rozpieszczamy się kulinarnie. Kto z nas nie chciałby zjeść gofry czy smażonej ryby z frytkami, będąc nad morzem. Jak się okazuje, jest jednak pewna grupa dań, z której lepiej zrezygnować przed pływaniem. Ważne, aby zrezygnować także z alkoholu.

Zobacz także: Śniadania, które mają zgubny wpływ na ciało. Od jakich posiłków tyjemy najbardziej?

Jakich posiłków lepiej unikać przed wejściem do wody?

Planując spędzenie dnia na plaży, warto zwrócić uwagę nie tylko na to, co jemy, lecz także na odstęp czasowy pomiędzy ostatnim posiłkiem a czasem wejścia do wody. Jeśli chcesz uniknąć bólu brzucha, warto odczekać ok. 30 minut po lekkostrawnym posiłku i nawet 2 godziny po spożyciu obfitego dania, zanim zaczniesz pływać.

Jeśli planujesz spędzać czas w wodzie, pamiętaj, że lepiej będzie dla Ciebie, jeśli zrezygnujesz z tłustych dań takich, jak kebab, hamburger czy podwójna porcja frytek. Stoisk z tego typu jedzeniem będzie mnóstwo w okolicy plaży. Warto się jednak dwa razy zastanowić. Spożywanie ciężkostrawnych posiłków przed pływaniem może bowiem spowodować uczucie ciężkości na żołądku, a to z kolei wpłynie na spadek Twojej koncentracji. Dodatkowo, obfity posiłek może skutkować skurczami żołądka, a nawet nudnościami. Warto wiedzieć, że zabronione przed wejściem do wody jest również spożywanie wysokoprocentowych trunków. Dzieje się tak, ponieważ alkohol nie tylko upośledza zdolności motoryczne, lecz także opóźnia refleks i utrudnia ocenę ryzyka.

Zobacz także: Produkty wegańskie - 5 korzyści z dodania ich do diety

Źródło: kobieta.gazeta.pl 

Polecane wideo

Stylowe kostiumy kąpielowe, które optycznie wyszczuplają sylwetkę. Francuzki je kochają ♥
Stylowe kostiumy kąpielowe, które optycznie wyszczuplają sylwetkę. Francuzki je kochają ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Kobieto (Ocena: 5) 15.07.2023 07:07
Wał kloca do wody-bądź sobą.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie