Właśnie przez te żywieniowe błędy Twoja waga nie spada. Gdy je wyeliminujesz, szybko zauważysz różnicę

To powody, przez które Twoja waga wciąż stoi w miejscu.
Właśnie przez te żywieniowe błędy Twoja waga nie spada. Gdy je wyeliminujesz, szybko zauważysz różnicę
Fot. iStock
25.05.2023

Przeszłaś niedawno na dietę odchudzającą i pomimo wielu wyrzeczeń, w tym odmawiania sobie łakoci i fast foodów nadal nie chudniesz? Zapewne regularnie popełniasz błędy żywieniowe, które skutecznie rujnują Twój plan zgubienia zbędnych kilogramów. Oto powody, przez które Twoja waga wciąż stoi w miejscu.

Zobacz także: Polki nie dbają o swoje zdrowie intymne. Wiele z nich robi cytologię nawet co kilkanaście lat

Najczęściej popełniane błędy żywieniowe

Nieregularne spożywanie posiłków

Przez nieregularne posiłki, tracisz kontrolę nad tym, co jesz w ciągu dnia. Nie kontrolujesz po prostu poczucia sytości, przez co mogą Ci się przytrafiać napady wilczego głodu. Wraz z przejściem na dietę odchudzającą najlepiej prześledzić swój tygodniowy harmonogram i wybrać najdogodniejsze stałe godziny, w których będziemy przyjmować pokarmy. 

Pomijanie śniadania

Nie jesz nic tuż po wstaniu, a do śniadania szykujesz się dopiero około godziny 12? To wielki błąd! Przez podobne przyzwyczajenie często przyjmujesz potem znacznie więcej kalorii niż powinnaś. Jeśli skusisz się na małe co nieco poranną porą, wyjdziesz na tym znacznie lepiej. 

Podjadanie pomiędzy posiłkami

Podjadanie pomiędzy posiłkami to jeden z najczęstszych powodów niepowodzeń w odchudzaniu. To wymówka dla przyjmowania nadprogramowych kalorii, które wprowadzają chaos do jadłospisu. Jeśli masz skłonności do zajadania stresu, zawsze miej pod ręką butelkę niegazowanej wody mineralnej. Warto zacząć wypracowywać nawyk sięgania po nią w kryzysowych momentach. 

Zbyt późne jedzenie kolacji

Spożywanie posiłków późną porą zaburza metabolizm, bardzo obciąża układ trawienny i rozregulowuje poziom glukozy we krwi, co hamuje wydzielanie się glukagonu, czyli hormonu umożliwiającego skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej. Warto mieć na uwadze, że jedząc późno kolację, zaburzamy również nasz sen. Zbyt silne uczucie sytości skutkuje wielkimi problemami z zasypianiem. W opinii dietetyków optymalną godziną spożywania ostatniego posiłku jest 18 lub 19. 

Picie zbyt małych ilości wody

Pijąc zbyt małe ilości wody, spowalniasz swój metabolizm. Regularne picie sporych ilości H₂O to po prostu bardzo istotny element diety odchudzającej. Dzięki temu szybciej pozbędziesz się niechcianej tkanki tłuszczowej. 

Zobacz także: Piękne ciało w dwa miesiące. 3 podstawowe zasady, dzięki którym będziesz wyglądać cudownie w sukni ślubnej

Polecane wideo

Ten kontrowersyjny trend podzielił świat mody. Jedni uważają go za ciekawą nowinkę, inni za kicz w najgorszym wydaniu
Ten kontrowersyjny trend podzielił świat mody. Jedni uważają go za ciekawą nowinkę, inni za kicz w najgorszym wydaniu - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie