Wychodzisz rano bez śniadania? Mogą czekać Cię niemałe zdrowotne problemy

Śniadanie rzecz święta. Lepiej o tym nie zapominajmy...
Wychodzisz rano bez śniadania? Mogą czekać Cię niemałe zdrowotne problemy
Fot. Unsplash (Lena Mytchyk)
07.11.2022

Żyjemy nieprawdopodobnie szybko. Wciąż się spieszymy, ale wiecznie mamy wrażenie, że i tak jesteśmy z wszystkim spóźnione. Z podobnymi myślami zaczynamy każdy dzień. O poranku raczymy się kilkoma łykami mocnej kawy i jak zwykle w wielkim pośpiechu wybiegamy w domu. Robienie śniadań, a co więcej jedzenie ich w błogim spokoju stało się dla wielu osób prawdziwym luksusem. Warto wygospodarować sobie na niego czas, ponieważ niejedzenie śniadań może bardzo negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. 

Zobacz także: Kuchnia zero waste. Co można zjeść po terminie?

Dlaczego śniadanie jest tak istotne?

Z jakimi zdrowotnymi konsekwencjami wiąże się wychodzenia z domu na czczo? Jeżeli regularnie nie jemy śniadań, nasz organizm zaczyna się buntować. Śniadanie nie na darmo nazywa się przecież najważniejszym posiłkiem dnia.

Omijanie go prowadzi do znacznie szybszego przybierania na wadze. Gdy przez długi czas wstrzymujemy się ze zjedzeniem pierwszego posiłku, nasz głód niezdrowo rośnie. W związku z tym przejadamy się, a nie najadamy. Metabolizm zaczyna kuleć. 

Niedożywione ciało to niedożywiony mózg. Wychodzenie rano bez śniadania i jedzenie go dopiero kilka godzin po wstaniu sprawia, że zaczynamy mieć problemy z koncentracją. Męczymy się każdym zadaniem, jakie jest związane z logicznym myśleniem. W takim stanie trudno o genialne pomysły. Poranne niejadki mogą spodziewać się więc obniżenia sprawności intelektualnej. 

Ponadto zapominanie o posileniu się rano wiąże się z uczuciem zmęczenia i sennością. Niestety zazwyczaj nie znikają nawet po zjedzeniu późnego śniadania, towarzysząc nam przez wiele godzin. Osoby, które nie jedzą śniadań miewają też problemy z cerą - zaczyna być ziemista lub blada. 

Jednym słowem, śniadanie rzecz święta. Lepiej o tym nie zapominajmy... 

Zobacz także: Znaki zodiaku, które nie widzą nic złego w zerwaniu przez SMS. Łamanie serc to ich specjalność

Polecane wideo

Ta modelka plus size zachęca inne kobiety, żeby kochały siebie
Ta modelka plus size zachęca inne kobiety, żeby kochały siebie - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.05.2023 20:01
Totalna nieprawda. Pierwszy posiłek jem 12-13 i jest to obiad. Polecam okno żywieniowe 16na8. W ciągu 8 godzin jesz max 3 posiłki a w pozostałe 16 godzin bez jedzenia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.11.2022 20:27
Największy mit to 5 posiłków na dzien. 24h doby - 8 h snu = 16h 16h / 5 posiłków = w zaokragleniu wpychanie w siebie jedzenia co 3h. Trzustka nie wytrzymuje takiej ciągłej pracy i potem mamy tyle cukrzyków.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.11.2022 11:39
Bzdura.Słyszeliście o czymś takim jak okno żywieniowe? Śniadanie należy jeść dopiero, kiedy się jest głodnym, a nie zaraz jak ledwo się otworzy oczy. A autorem słynnego stwierdzenia, że to najważniejszy posiłek dnia, jest nie kto inny jak twórca super zdrowych płatków śniadaniowych Nestle.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.11.2022 09:12
szukałam skutecznego ale i zdrowego. Było to dla mnie bardzo ważne dlatego sprawdzałam składy i odrzucałam te które miały nie naturalne składniki. Wybrałam w końcu figurena. Podziałały. Pozwoliły mi schudnąć bezpiecznie i skutecznie :) 12kg wynik to było i jest coś z czego jestem bardzo dumna i zadowolona.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie