Niepokojąca moda na jedzenie muchomorów. Lekarze ostrzegają

Oto powody, dla których lepiej tego nie robić.
Niepokojąca moda na jedzenie muchomorów. Lekarze ostrzegają
Fot. Unsplash.com (Geran de Klerk)
11.10.2022

Nie od dziś znane jest szkodliwe działanie muchomorów na organizm człowieka. Może to wywołać silne zatrucie, a nawet prowadzić do śmierci. Tym bardziej dziwi trend, który w ostatnim czasie staje się coraz popularniejszy, a który zachęca do jedzenia tego typu grzybów. Dlaczego lepiej tego nie robić, poza tym że to oczywiste działanie na własną szkodę? Oto kilka powodów.

Zobacz także: Twaróg pomoże zbudować Ci masę mięśniową. Wypróbuj te trzy fit-przepisy

Niepokojąca moda na jedzenie muchomorów

Jednak z influencerek udostępniła post, który podzielił internautów. Kobieta o nicku „o zapachu słońca” opisała, co planuje zrobić:

Dzisiaj rozpoczęłam nową przygodę w moim życiu. Związana jest ona ze zbieraniem, suszeniem a następnie - jedzeniem muchomora. Większość moich znajomych je te magiczne grzyby regularnie i od wielu lat, a ja nigdy nie czułam takiej potrzeby, aż do września tego roku. Zawołał mnie ten starszy, mądry pan z czerwonym kapeluszem i siwą brodą.

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy zachwyconych osób, które z zapartym tchem czekają na dalsze publikacje dotyczące spożywania muchomora czerwonego i jego dobroczynnego wpływu na organizm człowieka. Niestety, to nie jest żart…

Lekarze ostrzegają przed spożywaniem muchomora czerwonego

Lekarze ostrzegają przed najnowszym trendem promowanym przez influencerów. Jedna z doktorek, która prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą „doktorka_od_7_bolesci”, zwraca uwagę na fakt, że do tej pory zdarzały się przypadki zatruć spowodowane przypadkowym spożyciem muchomorów. Teraz wszystko wskazuje jednak na to, że się to zmieni.

Eksperta przypomina, że jedzenie tego typu grzybów może skończyć się tragicznie z racji na toksyny, które zawierają. Poza tym, obraz zatrucia jest niejednorodny. W ciężkich przypadkach może nawet dojść do porażenia ośrodka oddechowego. Zatrucie muchomorem może mieć ciężki przebieg, któremu będą towarzyszyć objawy wzrokowe i słuchowe. Dodatkowo, mogą pojawić się drgawki czy epizody psychozy paranoidalnej trwając nawet kilka dni.

Zobacz także: Co się dzieje z Twoim organizmem, jeśli zbyt często sięgasz po alkohol?

Źródło: www.poradnikzdrowie.pl

Polecane wideo

Widzowie oburzeni rozbieraną sesją w TOP MODEL. „Wyglądają, jakby byli tu za karę”
Widzowie oburzeni rozbieraną sesją w TOP MODEL. „Wyglądają, jakby byli tu za karę” - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.11.2022 12:53
Byłam w lesie obok mnie pani jola
odpowiedz

Polecane dla Ciebie