Nigdy nie łącz tych produktów z kawą. To bardzo niezdrowe

Z czym lepiej nie zestawiać kawy, aby sobie nie zaszkodzić?
Nigdy nie łącz tych produktów z kawą. To bardzo niezdrowe
Fot. Unsplash (Jacek Ceborski)
11.10.2022

Kawa od wielu lat przoduje w rankingach na ulubiony napój świata. Sprawa wygląda bardzo podobnie w naszym kraju. Gigantyczna liczba Polaków nie wyobraża sobie dnia bez skosztowania filiżanki aromatycznej, relaksującej i dodającej niemałej energii kawy. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Food Research Institute, Polacy wypijają rocznie średnio ponad pięćset porcji kawy na osobę.

Zobacz także: Tiktokerka na cztery lata zrezygnowała z ogrzewania mieszkania. Zdradziła, jak przetrwała zimy

Czego lepiej nie łączyć z kawą?

Naukowcy już dawno udowodnili, że kawa wcale nie jest niezdrowym napojem, za jaki uważano ją przez długi czas. Pita regularnie i w rozsądnych ilościach, pomaga chronić nasze ciała przed rozmaitymi schorzeniami cywilizacyjnymi. Przeciwdziała udarom, zawałom, rozwojowi miażdżycy, czy cukrzycy. Działa też ochronnie na jelita. Jeśli chcemy, aby kawa korzystnie wpływała na zdrowie, musimy pamiętać o tym, że nie można zestawiać jej z niektórymi produktami. Z czym kawa tworzy niezdrowe połączenie?

Kawą lepiej nie popijać potraw, czy przekąsek, w jakich znajdują się warzywa strączkowe. Gdy zestawimy je z kawą, jednocześnie zaburzymy wchłanianie się zawartego w nich żelaza i innych cennych składników mineralnych. Nasz posiłek będzie syty, ale niezbyt wartościowy. Podobnie działa kawa łączona z daniami mięsnymi

Poza tym unikajmy łączenia jej z alkoholem, a także z lekami, jako że kawa wzmacnia ich działanie i podrażnia wątrobę oraz żołądek. 

Zobacz także: Jesienny spadek energii i humoru? Pij często ten pyszny napój i zapomnij o podobnych dolegliwościach

Polecane wideo

Szukasz pomysłu na oryginalny kobiecy tatuaż? Od tych pięknych wzorów trudno oderwać wzrok!
Szukasz pomysłu na oryginalny kobiecy tatuaż? Od tych pięknych wzorów trudno oderwać wzrok! - zdjęcie 1
Komentarze (100)
Ocena: 4.94 / 5
Napiszcie co lubicie robić ba marsie? (Ocena: 5) 14.04.2023 18:58
Ja. Tańczyć cały czas i lecieć jak samolot . A wy?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.04.2023 15:21
Lllpuu uprawnienia i nie jest i00xdewr.lqqcfds Dkewl Well be
odpowiedz
Kottteeeexx (Ocena: 5) 09.04.2023 15:45
Weronika Marczuk kandyduje z list SLD w Łodzi Katowicach Wrocławiu i Gdyni pracują bez zmian w rezerwacjach w tym roku będzie można zobaczyć w Lublinie w tym roku nie będzie to możliwe dzięki temu że codziennie będziesz wchodził na nasz portal nie ominą cię żadne z nas ma na to co się stało z twarzą z fałszywego alarmu pożarowego w tym roku nie będzie to możliwe dzięki za info i foto i video 📸 w Polsce jest organizowanie imprez okolicznościowych obsługa JavaScript żeby go zobaczyć konieczne jest włączenie obsługi JavaScript
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.04.2023 18:35
V już nn G nie mkjhjjk ub cvca
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.03.2023 17:59
Dnnfa
odpowiedz

Polecane dla Ciebie