Jego niedobór powoduje tycie. Koniecznie włącz te produkty do swojego jadłospisu

Te objawy powinny Cię skłonić do wprowadzenia zdrowych nawyków.
Jego niedobór powoduje tycie. Koniecznie włącz te produkty do swojego jadłospisu
Fot. Unsplash.com (Alekseeva maya)
04.10.2022

Błonnik pokarmowy jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Kiedy go brakuje, nie kończy się to niczym dobrym. Jakie objawy świadczą o jego niedoborze?

Zobacz także: Najgorszy dodatek do kawy. Fatalnie wpływa na organizm

Objawy niedoboru błonnika pokarmowego

Kiedy ilość błonnika pokarmowego w naszym organizmie jest prawidłowa, czujemy się syci dłużej. Właśnie dlatego objawem, który świadczy o jego niedoborze, jest to, że odczuwamy głód zaraz po posiłku. To właśnie to powinno przekonać nas do wprowadzenia modyfikacji w jadłospisie.

Innym objawem, świadczącym o zbyt niskiej ilości tego składnika w organizmie, będzie podwyższone stężenie cukru we krwi. Nie każdy wie o tym, że odpowiednia ilość błonnika w diecie kontroluje wchłanianie glukozy, co pozwala zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy.
Osoby, które zmagają się z nadwagą bądź otyłością także powinny spożywać produkty, które dostarczą im właściwe ilości błonnika pokarmowego. Usprawni on przemianę materii oraz pomoże pozbyć się zalegających resztek pokarmowych. Dzięki temu łatwiej jest zredukować zbędne kilogramy.

Błonnik pokarmowy – w czym go znaleźć?

Jeśli chcesz uzupełnić zawartość błonnika pokarmowego w swoim organizmie, powinnaś zdecydowanie częściej sięgać po ziarna takie jak czarnuszka czy len. Dodatkowo, warto spożywać owoce leśne (jagody, maliny), czarne porzeczki, awokado czy ciecierzycę. Zamień także białe pieczywo na pełnoziarniste.

Zobacz także: Co zjeść lub wypić, aby ukoić ból? Oto najlepsza domowa alternatywa dla tabletek
Źródło: o2.pl

Polecane wideo

7 cech najbardziej atrakcyjnych ludzi. Ile z nich posiadasz?
7 cech najbardziej atrakcyjnych ludzi. Ile z nich posiadasz? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.10.2022 08:24
Organizmy są różne. Nieraz dany suplement jest dla kogoś skuteczny, innym razem nie. Ze wszystkich na rynku najbardziej zauważyłam że działa figurena. Sama stosuje i również sobie chwalę. 7kg w miesiąc przy opdowiedniej diecie :)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie