Myjesz zęby zaraz po wypiciu kawy? Nie rób tego więcej

Ma to negatywny wpływ na szkliwo.
Myjesz zęby zaraz po wypiciu kawy? Nie rób tego więcej
Fot. Unsplash.com
02.10.2022

Kawa jako jedna z używek może powodować pojawianie się osadu na zębach. Jak się okazuje, to czy myjesz zęby przed, czy po wypiciu kofeinowego napoju ma znaczenie. Zatem kiedy najlepiej jest to robić? Wyjaśniamy.

Zobacz także: Co jeść, aby spowolnić starzenie się skóry? Te produkty włącz do swojej diety

Kawa ma wiele prozdrowotnych właściwości, wśród których jest poprawa koncentracji czy zmniejszenie ryzyka rozwoju cukrzycy, co potwierdzają badania naukowe. Poza tym ten napój pobudza i dodaje energii, właśnie dlatego ma tylu zwolenników. Jednak kawa spożywana w nadmiernych ilościach może być także szkodliwa. Niestety, jej nadmiar w organizmie powoduje wypłukiwanie cennych elektrolitów takich jak potas czy magnez.

Kawa a mycie zębów

Ten napój może powodować przebarwienia na zębach. Właśnie z tego powodu niektórzy z nas po wypiciu kawy od razu myją zęby, a to duży błąd. Jak się okazuje, czynność ta wykonywana od razu po wypiciu kawy ma niekorzystny wpływ na szkliwo. Bowiem właśnie w ten sposób jest ono ścierane i osłabiane. Ta powłoka chroni zęby przed uszkodzeniami, warto więc o nią dbać. Dlatego o higienie jamy ustnej warto pomyśleć przed wypiciem kawy. Pasta, której przy tym używasz, zapobiega pojawianiu się osadu, a to zmniejsza ryzyko przebarwień.

Jeśli chcesz cieszyć się dobrą kondycją zębów, przed poranną kawą warto je umyć. Z kolei po wypiciu tego napoju dobrze jest przepłukać usta wodą. Stomatolodzy twierdzą, że zęby powinno się myć dopiero po ok. pół godziny po spożyciu kofeinowego napoju.

Zobacz także: Niepokojące odkrycie na temat Coli Zero

Źródło: o2.pl

Polecane wideo

Wskazówki z kart tarota. Co czeka Twój znak zodiaku w najbliższych dniach?
Wskazówki z kart tarota. Co czeka Twój znak zodiaku w najbliższych dniach? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie