Tego produktu już niedługo może zabraknąć w sklepach

To też stanie się towarem deficytowym?
Tego produktu już niedługo może zabraknąć w sklepach
Fot. Unsplash.com (David Clarke)
24.09.2022

Makaron to jeden z podstawowych produktów, bez których trudno skomponować jadłospis czy zrobić ulubione danie. Na rynku pojawiły się jednak obawy, że już niedługo mogłoby go zabraknąć na sklepowych półkach. Prezes Polskiej Izby Makaronu Marek Dąbrowski zabrał głos w sprawie.

Zobacz także: Polak wyrzuca do kosza 235 kg jedzenia w ciągu roku. 5 porad, jak nie marnować żywności

Makaronu już niedługo zabraknie na sklepowych półkach?

Czy obawy dotyczące braku makaronu są uzasadnione? Jak powiedział Prezes Polskiej Izby Makaronu Marek Dąbrowski w rozmowie z Portalem Spożywczym, niepokoi się o dostępność produktu. Dodał także, że największym wyzwaniem dla producentów tego towaru jest obecnie nieprzewidywalność rynku, która jest spowodowana m.in. wysoką inflacją. Jak zauważył prezes Polskiej Izby Makaronu:

Wśród producentów panuje nerwowa atmosfera, planują produkcję w krótkich okresach, np. miesięcznych i tracą wiarę w przyszłość. Przy tak gwałtownych zmianach cen podstawowych surowców bardzo trudno jest prowadzić biznes, w tym makaronowy.

Marek Dąbrowski dodał:

Wzrost cen wszystkich komponentów kosztów może być bardzo duży. Producenci makaronu stają znowu przed trudnym i nierównym procesem negocjacji nowych kontraktów na przyszły sezon. Wierzymy, że po partnersku - wspólnie producenci i handel - uporamy się z problemami generowanymi przez inflację.

Prezes Polskiej Izby Makaronu ujawnił, że do ministra aktywów państwowych Jacka Sasina skierowano specjalny apel. Marek Dąbrowski nie ukrywa, że Polska Izba Makaronu wraz z Polskim Związkiem Pracodawców Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego oczekują podjęcia dialogu.

Zobacz także: Dwa popularne oleje, które są rakotwórcze. Czym najlepiej je zastąpić?
Źródło: o2.pl

Polecane wideo

Wskazówki z kart tarota. Co czeka Twój znak zodiaku w najbliższych dniach?
Wskazówki z kart tarota. Co czeka Twój znak zodiaku w najbliższych dniach? - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 5) 24.09.2022 19:31
Straszycie dalej, ostatnio pisaliście że braknie cukru czy soli a jakoś nie mam problemu żeby czegoś brakowało w sklepie. Sami nakręcacie strach.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 24.09.2022 11:42
Cukru tez miało braknąć a jakoś ciągle jest na półkach.... Paranoja
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie