Dwa popularne oleje, które są rakotwórcze. Czym najlepiej je zastąpić?

A Ty masz je w swojej kuchni?
Dwa popularne oleje, które są rakotwórcze. Czym najlepiej je zastąpić?
Fot. Unsplash.com (Susan Wilkinson)
20.09.2022

Wielu z nas nie wyobraża sobie przygotowywania obiadu bez stosowania oleju. Jak się jednak okazuje, ten, który wykorzystujemy najczęściej, może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Dlaczego tak się dzieje i czym możemy go zastąpić?

Zobacz także: Co jeść, aby spowolnić starzenie się skóry? Te produkty włącz do swojej diety

Rakotwórczy olej

„The Telegraph” podaje, że do smażenia powinniśmy wybierać masło, olej kokosowy bądź oliwę z oliwek. Z kolei olej kukurydziany czy olej słonecznikowy to produkty, których najlepiej będzie pozbyć się ze swojej kuchni jak najszybciej. Naukowcy twierdzą, że tego rodzaju tłuszcze w trakcie obróbki termicznej wytwarzają substancje, które w negatywny sposób wpływają na pracę ludzkiego mózgu oraz układu sercowo-naczyniowego. Innym powodem, dla którego powinniśmy zrezygnować ze stosowania oleju kukurydzianego i słonecznikowego, jest to, że podgrzewanie ich może prowadzić do wydzielania aldehydu, który zwiększa ryzyko demencji.

Warto pamiętać, że nawet jeśli w procesie smażenia stosujemy zdrowe tłuszcze, to nadal smażenie jest jedną z najbardziej szkodliwych opcji przygotowywania pożywienia. Tak obrabiając jedzenie, zwiększamy poziom złego cholesterolu we krwi, a to z kolei może prowadzić do chorób takich jak miażdżyca.

Zobacz także: Niepokojące odkrycie na temat Coli Zero

Źródło: o2.pl 

 

Polecane wideo

Jury „Top Model” wręczyło jej ZŁOTY BILET! Kim jest przepiękna 19-latka?
Jury „Top Model” wręczyło jej ZŁOTY BILET! Kim jest przepiękna 19-latka? - zdjęcie 1
Komentarze (63)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.03.2023 16:59
Kom na
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.03.2023 16:59
a, sqy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.03.2023 16:58
Zz xnzmzmhlalz Lmq Qń😗
odpowiedz
R****j m""e🥴😍🥵😫 (Ocena: 5) 19.03.2023 20:35
🤷🤷🤷🤷🤷🤷🤷🤷🤷🤷🤷🤷🤷🧖🧖🧖🧖🧖🧖🧖🧖🧖
odpowiedz
Kotex 😺♥️♥️♥️ (Ocena: 5) 15.03.2023 19:30
Poziom łatwy.znajdź😜.🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪😜🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪 poziom średni, znajdź 💩.🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵💩🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵🪵 poziom trudny, znajdź 💔.❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️💔❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
odpowiedz

Polecane dla Ciebie