Niepokojące odkrycie na temat Coli Zero

Jak się okazuje, ten produkt nie jest wcale dietetyczny, a nawet może szkodzić zdrowiu.
Niepokojące odkrycie na temat Coli Zero
Fot. Unsplash.com (Bethan Abra)
14.09.2022

Ludzie coraz chętniej sięgają po produkty w wersji light. Jest wśród nich Cola Zero, która miała mieć niższą zawartość cukru i mniej kalorii. Jak się okazuje, ten produkt nie jest wcale dietetyczny, a nawet może szkodzić zdrowiu.

Zobacz także: Jogurt świetnie sprawdza się jako przekąska. Powinno się go jeść na diecie?

Pijąc colę zero, narażasz się na poważną chorobę

Coca Cola to bardzo popularny napój, po który chętnie sięgają ludzie na całym świecie. W epoce wszystkiego, co jest light, także producent tego produktu wypuścił napój, który z założenia miał być dietetyczny. Osoby chcące zredukować wagę często pozwalają sobie na Colę w wersji Zero. Tymczasem okazuje się, że picie tego napoju może powodować zmiany w organizmie.

Francuscy badacze poinformowali, że Coli Zero nie należy uważać za odpowiednią i bezpieczną alternatywę dla napojów słodzonych cukrem. Wyniki ich badań opublikowane w „British Medical Journal” sugerują, że sztuczne słodziki są niebezpieczne dla organizmu.

- Badania francuskich naukowców pokazują, że w ciągu dziewięciu lat, u osób, które piły Colę Zero, wystąpiły 1502 zawały serca, udary czy przypadki dławicy piersiowej. Do tego pojawiał się ból w klatce piersiowej z powodu zmniejszonego przepływu krwi do serca - czytamy na o2.pl.

Naukowcy odkryli, że osoby spożywając najwięcej sztucznych słodzików były bardziej narażone na choroby sercowo-naczyniowe.

Niezależni eksperci zwracają jednak uwagę na fakt, że powiązanie pomiędzy zamiennikami cukru a problemami z sercem są jeszcze niejednoznaczne. Dodają, że wysnucie odpowiednich wniosków co do sztucznych słodzików wymaga długoterminowych badań.

Zobacz także: Czy otyłość to faktycznie choroba? „Nie wystarczy jeść mniej, żeby się wyleczyć”

Źródło: o2.pl

Polecane wideo

Kobieta z największymi ustami na świecie. Poddała się… 26 zabiegom!
Kobieta z największymi ustami na świecie. Poddała się… 26 zabiegom! - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.09.2022 14:57
Co?!?!? Coca cola może szkodzić zdrowiu?! Kompletny szok, faktycznie przełomowe odkrycie, no kto by pomyślał... 🤣😂
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie