Matcha. Eliksir na nieśmiertelność

Matcha ma szalenie pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie.
Matcha. Eliksir na nieśmiertelność
Fot. Stock
05.03.2022

Matcha to napój jedyny w swoim rodzaju. Jej energetyczny, intensywnie zielony kolor i charakterystyczny smak sprawiają, że nie da się pomylić z niczym innym.

Zobacz także: Polowanie na trufle. Wszystko o jednych z najdroższych grzybów świata

Czym jest matcha?

Matcha to zielona herbata, która została poddana sproszkowaniu. Jej niespotykany niesamowicie żywy zielony odcień to zasługa tego, że krzewy herbaciane przez pewien etap wzrostu rosną w zacienieniu. Zacienia się je natomiast dokładnie trzy tygodnie przed rozpoczęciem zbiorów. Wzrasta w nich tym samym produkcja chlorofilu.

Matcha wywodzi się z Japonii, a jej historia sięga XIII wieku. Jako pierwsi zaczęli rozsmakowywać się w niej buddyjscy mnisi. Ku ich zaskoczeniu znacznie lepiej aniżeli zwykła zielona herbata potrafiła utrzymywać ich koncentrację na wysokim poziomie podczas trwających wiele godzin modłów i medytacji. Pierwsze z nich rozpoczynały się bardzo wcześnie, jeszcze przed nastaniem bladego świtu, więc wzmożona koncentracja była czymś bardzo potrzebnym.

To właśnie w japońskich klasztorach zaczęto nazywać matchę eliksirem nieśmiertelności. To, że mnisi dożywali sędziwego wieku i do końca życia cieszyli się świetnym zdrowiem uważano za jej zasługę. 

Jak matcha wpływa na zdrowie?

Matcha ma fantastyczny wpływ na zdrowie. Jeśli pije się ją regularnie, a najlepiej każdego dnia, potrafi spowolnić proces starzenia się całego organizmu. Dzięki codziennej dawce matchy nasza skóra znacznie dłużej zachowa niespotykaną jędrność, a mózg będzie do późnego wieku działał bez najmniejszego zarzutu.

Ponadto poprawia koncentrację i pamięć. Dzięki matchy możemy przyspieszyć proces przyswajania informacji, a do tego być pewnym, że nie umkną nam z umysłu za szybko. Matcha doskonale wpływa też na metabolizm, dzięki niej można cieszyć się szczupłą sylwetką, nie odmawiając sobie smakołyków. Do tego pobudza lepiej niż kawa, a zwiększona energia po jej wypiciu utrzymuje się przez długi czas.

Matcha w kuchni

Matcha sprawdza się nie tylko jako napitek. Świetnie wypada także w roli deserowej. Jej specyficzny posmak czyni rozmaite desery jeszcze bardziej finezyjnymi, a ich wygląd zapamiętywanymi. Nie wahajmy się przed dodaniem jej do serników, czy kremów będących zwieńczeniem ciast i tart. Wraz z limonką tworzy duet wręcz idealny.

Zobacz także: Smakowicie wstrętne. Jak smakują jadalne owady?

Polecane wideo

Horoskop miłosny na MARZEC
Horoskop miłosny na MARZEC - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 08.04.2022 14:45
Kocham matcha <3
odpowiedz

Polecane dla Ciebie