3 błędy żywieniowe, które najczęściej popełniamy będąc na diecie

Też masz je na sumieniu?
3 błędy żywieniowe, które najczęściej popełniamy będąc na diecie
Fot. Unsplash (Paulina Kamińska)
17.11.2021

Czy jest wśród nas ktoś kto przynajmniej raz w życiu nie był na diecie? Obstawiamy, że taka osoba nie istnieje. I choć trzymanie się pewnych reguł żywieniowych nie wydaje się zadaniem trudnym, w rzeczywistości wielu z nas prędzej czy później porzuca swoją dietę i wraca do wyjściowej wagi. Błędów, które popełniamy ograniczając się jedzeniowo może być kilka. Poniżej przedstawiamy te, które najczęściej mamy na sumieniu.

Przeczytaj też: Kobieta piła codziennie przez miesiąc cztery litry wody. Efekty tego eksperymentu są niesamowite!

Dieta – te błędy popełniamy najczęściej

WIERZYMY, ŻE JEDZENIE JEST TYLKO PRZYJEMNOŚCIĄ

Już od dziecka wpaja nam się przeważnie niewłaściwe przekonania na temat jedzenia. Wielu z nas łączy je głównie z przyjemnością i nagrodą, zapominając, że jest ono jedynym źródłem energii, składników odżywczych, witamin, minerałów czy błonnika. W związku z tym należy zachować równowagę pomiędzy przyjemnością a zdrowiem. Jak to zrobić? Stawiaj przede wszystkim na to co zdrowe, pożywne i dobre. Od czasu do czasu możesz pozwolić sobie na małe zachcianki.

ZAKŁADAMY, ŻE DIETA MA SWÓJ KONIEC

Hasło „bycie na diecie” właściwie od razu możesz wykreślić ze swojego słownika. Dlaczego? Bo jeśli uzyskasz upragnioną wagę czy sylwetkę, a nie będziesz wciąż trzymać się odpowiedniego jedzenia, kilogramy wrócą szybciej, niż myślisz. Oczywiście nie mamy tutaj na myśli żadnego głodowania. Zdrowe odżywianie to klucz do pożądanego wyglądu przez długi czas.

WIERZYMY, ŻE ZDROWE ODŻYWIANIE RÓWNOZNACZNE JEST Z UTRATĄ WAGI

Czy zdrowy talerz to mniej kaloryczny talerz? Niekoniecznie. Niemniej jednak nie należy rezygnować ze zdrowych posiłków. Wręcz przeciwnie. Jeśli więc chcesz schudnąć, jedz pełnowartościowe produkty (nawet te bardziej kaloryczne), ale zwiększ wówczas wysiłek fizyczny.

Polecane wideo

Ile ważą najpiękniejsze aktorki na świecie?
Ile ważą najpiękniejsze aktorki na świecie? - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gosc (Ocena: 5) 22.11.2021 19:25
jeśli juz jestesmy przy temacie żywienia, to pomoc moze nam w tym blender bezprzewodowy, teraz 40% tanszy https://blendygo.pl/produkt/przenosny-blender-bezprzewodowy/?a_aid=jagoda___&a_bid=ce47c233
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.11.2021 11:27
Chcesz schudnąć? Niedobór kaloryczny. Tylko. Magii nie ma. Cudowne środki odwadniają, przez tak szybko jak tracisz wagę, nabierzesz jej znowu, jak odstawisz to świństwo.
odpowiedz
Diana (Ocena: 5) 17.11.2021 14:39
Z tego co obserwuje wśród moich znajomych to często zapominają o nawadnianiu organizmu. Ja z tym problemu nie mam, cisowianka do torby czy plecaka i w drogę. Zawsze pod ręką.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie