Jedzenie w samotności ma BARDZO zły wpływ na zdrowie. Co wtedy dzieje się z Twoim organizmem?

Naprawdę warto jeść w towarzystwie.
Jedzenie w samotności ma BARDZO zły wpływ na zdrowie. Co wtedy dzieje się z Twoim organizmem?
Zdjęcie autorstwa Hanna Auramenka z Pexels
14.11.2021

Pandemia nasiliła problem samotności. I to nie tylko w przypadku osób starszych. Taki stan rzeczy niesie ze sobą wiele negatywnych konsekwencji, w tym między innymi te ze zdrowie. A potwierdziły to badania wykonane przez naukowców na całym świecie.

Przeczytaj też: Produkty spożywcze, których nie lubi Twój żołądek. Będzie Cię po nich bolał brzuch

Jedzenie w samotności nie służy naszemu zdrowiu

JEDZENIE W SAMOTNOŚCI ZWIĘKSZA RYZYKO CHORÓB SERCA U SENIOREK

A wykazały to badanie wykonane przez Północnoamerykańskie Towarzystwo Menopauzy (NAMS). Co konkretnie wynika z ich eksperymentów? Starsze i samotne kobiety nie przykładają dużej wagi do kaloryczności swoich posiłków. W związku z tym przeważnie jedzą mniej wartościowe dania. Dodajmy, że sam wiek i zmniejszona produkcja estrogenu już sprawiają, że ryzyko chorób serca jest u nich wyższe. A zatem… jeśli dodamy do tego jeszcze niewłaściwą dietę, mamy przepis na poważną chorobę.

SAMOTNI MĘŻCZYŹNI OPUSZCZAJĄ WIĘCEJ POSIŁKÓW

Dowiedli tego japońscy naukowcy. Według nich samotni mężczyźni mają tendencje do niedojadania, co może prowadzić do niedożywienia. A nie musimy chyba tłumaczyć, jak poważne konsekwencje niesie ze sobą taki stan rzeczy?

W SAMOTNOŚCI CZĘSTO JEMY NIEZDROWO

I nie chodzi tu wyłącznie o starsze kobiety. Kiedy gotujemy tylko dla siebie, przeważnie nie zwracamy aż tak dużej uwagi co do wartości posiłku. Chcemy, żeby było szybko i względnie smacznie. Niestety przeważnie wiąże się to z przetworzoną żywnością, która prowadzi do nadwagi. Natomiast gdy przygotowujemy posiłek również dla najbliższych, wtedy staramy się i chcemy, by zjedli oni coś smacznego i pożywnego.

SAMOTNOŚĆ MOŻE POWODOWAĆ ZABURZENIA ODŻYWIANIA

Samotny człowiek przeważnie jest nieszczęśliwy. Lęki i depresyjne stany są pierwszym krokiem do kompulsywnego objadania się, anoreksji czy bulimii. A tego typu działania fatalnie wpływają na nasz organizm.

Polecane wideo

10 osób, które zmieniły fryzurę i… nigdy tego nie żałowały
10 osób, które zmieniły fryzurę i… nigdy tego nie żałowały - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
Ministerstwo Zdrowia (Ocena: 1) 01.03.2022 12:30
Naprawdę? Jesteście śmieszni, w dodatku niczego takiego nie ma. Z poważaniem, Minister Zdrowia
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.11.2021 21:45
Na szczęście ja mam męża i jak zamawiamy coś na wynos przez roomservice czy jak ja gotuje to zawsze jemy we dwoje. :) A z tym, że jak nikt nie widzi to jemy niezdrowo to się zgodzę. Często wtedy zagryza się stres.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie