Czy banana można zjeść na pusty żołądek?

Istnieją takie produkty, których nie powinniśmy spożywać na czczo. Czy banan się do nich zalicza?
Czy banana można zjeść na pusty żołądek?
fot. Eiliv-Sonas Aceron/ unsplash.com
01.10.2021

Są smaczne, łatwo się je przygotowuje do jedzenia i można pochłonąć je niemalże w locie. Nic więc dziwnego, że wielu z nas, gdy nie ma czasu na zjedzenie śniadania, wychodząc z domu sięga po banana. Czy to dobry odruch? Można by rzec – znakomity.

Przeczytaj też: Dieta bananowa: Po trzech dniach schudniesz na niej 3 kg, po tygodniu - 5, a po miesiącu...

Banan – czy można go jeść na pusty żołądek?

Istnieją takie produkty, których nie powinniśmy spożywać na pusty żołądek. Do grupy tej zaliczyć można między innymi surowe warzywa, kiszonki, ciasta drożdżowe i francuskie, a także słodycze. Mogą one bowiem podrażniać układ pokarmowy i w efekcie prowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości. A co z bananami? Mówi się, że niektórych owoców również lepiej nie serwować sobie jako pierwszego posiłku. Dietetycy zastrzeżenia mają jednak głównie do cytrusów. Banan natomiast otrzymuje zielone światło. Dlaczego?

Przeczytaj też: Lody bananowe robią furorę na TikToku. Pokochacie ten banalnie prosty przepis

Banan – co nam daje zjedzenie go na czczo?

Warto wiedzieć, że banany są źródłem błonnika i potasu. Dzięki temu poprawiają pracę układu trawiennego i dają zastrzyk energii. Ponadto wzmacniają mięśnie i polepszają nastrój oraz redukują uczucie napięcia czy niepokoju. A gdyby tego było mało zawierają dużo witaminy A i C, czyli wpływają na naszą odporność. Dodajmy, że gdy spożyjesz je na pusty żołądek, przejdą one szybko do jelita cienkiego, dzięki czemu twój organizm szybko wchłonie składniki odżywcze.

Czy jedzenie bananów na czczo ma jakieś minusy? Niestety. W owocach tych jest nawet do 25 procent cukru. Dzięki temu dostaniesz od rana dużą dawkę energii, ale jednocześnie… szybko ją stracisz.

Polecane wideo

107 cm w biodrach i 90 kg. Ta modelka podbija wszystkie światowe wybiegi
107 cm w biodrach i 90 kg. Ta modelka podbija wszystkie światowe wybiegi - zdjęcie 1
Komentarze (85)
Ocena: 4.04 / 5
gość (Ocena: 2) 31.03.2022 13:56
Boże co za dennny artykuł, nie poparty zadnymi badaniami tylko filozofią wyssaną z palca i powielanie glupoty dotyczacej zasad żywieniowych.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.03.2022 08:50
Xddddd
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.03.2022 11:01
Zajebiste
odpowiedz
Mirydgt (Ocena: 5) 19.02.2022 14:16
Głupie pytanie tylko czy to jest to że to nie jest to że to nie jest to że to nie ma nic lepszego niż te które są w stanie idealnym stanie technicznym i wizualnym i technicznym i wizualnym i technicznym i wizualnym i technicznym i wizualnym w przypadku zakupu na ich podstawie przepisów ordynacji podatkowej i nie tylko jako pierwszy otrzymuj punkty baw się dobrze i nie
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 12.02.2022 17:57
Nie można
odpowiedz

Polecane dla Ciebie