Czy lody na śniadanie to dobry pomysł? Okazuje się, że takie rozwiązanie ma pewne plusy...

Obstawiamy, że chętnych na taką dietę nietrudno będzie znaleźć.
Czy lody na śniadanie to dobry pomysł? Okazuje się, że takie rozwiązanie ma pewne plusy...
fot. ROMAN ODINTSOV z Pexels
04.09.2021

Co warto jeść na śniadanie? Lody. Żart? Niekoniecznie, o czym zresztą świadczą wyniki naukowych badań. Dlaczego warto sięgać o poranku po ten słodki przysmak? Co prawda nie wpłynie on na naszą inteligencję, ale wesprze kreatywne myślenie!

Przeczytaj też: Zagadka na koniec lata, która przerasta większość internautów: który lód nie pasuje do pozostałych?

Co na śniadanie? Wypróbuj lody!

Jeśli więc teraz będziesz chciała spełnić marzenie z dzieciństwa i miskę płatków owsianych zamienić o poranku na lodowe kulki, masz ku temu dobre argumenty. Jakie? Wyniki badań przeprowadzonych na uniwersytecie Kyorin w Tokio. Japońscy eksperci udowodnili w nich, że lody zjedzone tuż po przebudzeniu podnosiły zdolności umysłowe. A sprawdzono to za pomocą ćwiczeń, które respondenci rozwiązywali przed komputerem. Co więcej – okazało się, że reakcje mózgu były szybkie i występowały niemal od razu po zjedzeniu słodkiego przysmaku. Ciekawostka? Gdy badanym dano do picia po przebudzeniu szklankę zimnej wody, eksperyment nie przynosił podobnych efektów.

Przeczytaj też: Miętowe lody z czekoladą na patyku. FIT przekąska, która podbija TikToka

Dlaczego warto jeść lody na śniadanie?

Zastanawiasz się, dlaczego to akurat lody mają taką magiczną moc? Klucz leży w dużych dawkach glukozy, która pobudza mózg. Wspomniany smakołyk jednocześnie jest też kaloryczny i słodki, a więc momentalnie budzi nas i stawia w gotowości do działania.

Przypomnijmy też, że to nie są pierwsze badania dotyczące wpływu lodów na nasze samopoczucie i możliwości. Kilkanaście lat temu brytyjscy naukowcy sprawdzili bowiem, jak jedzenie lodów waniliowych wpływa na nasz nastrój. Wyniki? Zaskakująco pozytywne. Okazało się bowiem, że sięgając po ten przysmak, w naszym mózgu pojawiają się reakcje podobne do tych, które są, gdy na przykład słuchamy ulubionej piosenki.

To co, od dziś serwujesz lody na śniadanie?

Polecane wideo

„Top Model”. Na castingu w tajemnicy przed mężem pojawiła się... żona ministra z PiS
„Top Model”. Na castingu w tajemnicy przed mężem pojawiła się... żona ministra z PiS - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 05.09.2021 10:04
Koniecznie ciepłe lody z połykiem?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie