6 bomb kalorycznych, które masz w swojej kuchni

Spożywasz je w nadmiarze? Na pewno odbije się to na Twoim zdrowiu.
6 bomb kalorycznych, które masz w swojej kuchni
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/159244536813850879/)
07.06.2021

Panuje moda na zdrowe odżywianie. Ludzie przykładają większą uwagę niż kiedyś do tego, co kupują. Sprawdzają etykiety, stosują zdrowe zamienniki niektórych produktów i uczą się gotować zdrowo.

Warto przyjrzeć się produktom nie tylko pod kątem zdrowotnym, ale także kaloryczności. Które produkty zawierają największą liczbę kalorii? Jeżeli zależy ci na tym, aby schudnąć albo utrzymać stałą wagę, zapoznaj się z poniższą listą.

Zobacz także: O której godzinie jeść ostatni posiłek? Jeśli sądzisz, że o 18:00, jesteś w błędzie

Najbardziej kaloryczne jedzenie

Sery

Najbardziej kaloryczne są sery żółte i pleśniowe. Jeżeli chodzi o kalorie, mają 300-400 kcal na 100 g. Właśnie dlatego należy uważać, aby nie przesadzać z ilością spożywanego sera. Z drugiej strony lepiej nie eliminować go zupełnie z diety, gdyż zawiera wapń.

Masło

Jest kaloryczne, ponieważ 100 g masła o zawartości 82 proc. tłuszczu zawiera ok. 750 kcal. Jednak podobnie jak w przypadku serów, nie warto rezygnować zupełnie ze spożywania masła. Zawiera ono witaminy (A, E i D) oraz kwas masłowy. Ten ostatni m. in. działa przeciwnowotworowo.

Oleje roślinne

Mieszczą się w przedziale 860-880 kcal na 100 g. Są nie tylko kaloryczne, ale także niezdrowe. Pod względem zdrowotnym lepsze są tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze roślinne spożywane w zbyt dużej ilości mogą się przyczynić do powstania nowotworu.

Chipsy

Trudno znaleźć bardziej kaloryczną, a jednocześnie niezdrową przekąskę. Chipsy mieszczą się w przedziale 500-600 kcal na 100 g. Ich spożywanie grozi rozwojem chorób układu krążenia, pojawieniem się nowotworu i powstaniu cukrzycy. Lepiej zupełnie wykluczyć je z diety.

Batony

Niektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez tej przekąski. Są kaloryczne, a jednocześnie niezdrowe. Zawierają m. in. syrop glukozowo-fruktozowy.

Wieprzowina

Co do tłustego mięsa, pod tym względem najgorsza jest wieprzowina, ale poszczególne części tuszy różnią się od siebie zawartością tłuszczu. Jeżeli chodzi o to, jak wpływa na zdrowie, również wszystko zależy od części tuszy i od tego, jak hodowano świnie.

Zobacz także: DZIWACZNE nawyki żywieniowe znanych ludzi. Okropność?

Polecane wideo

Zdjęcia, które trzeba zobaczyć: 10 osób, które całkowicie odmieniły swój wygląd
Zdjęcia, które trzeba zobaczyć: 10 osób, które całkowicie odmieniły swój wygląd - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.06.2021 09:57
szukałam skutecznego ale i zdrowego. Było to dla mnie bardzo ważne dlatego sprawdzałam składy i odrzucałam te które miały nie naturalne składniki. Wybrałam w końcu figurenaSlim. Podziałały. Pozwoliły mi schudnąć bezpiecznie i skutecznie :) 12kg wynik to było i jest coś z czego jestem bardzo dumna i zadowolona.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie