Jedzenie, które... postarza. Oto produkty, które powinny zniknąć z Twojego menu

Nie jedz ich, jeśli chcesz długo cieszyć się młodością.
Jedzenie, które... postarza. Oto produkty, które powinny zniknąć z Twojego menu
Fot. Unsplash
30.05.2021

Popularne powiedzenie głosi: “Jesteś tym, co jesz”. I chociaż to oczywiste, że nie należy traktować go w sposób dosłowny, jest w nim sporo prawdy. Nasz sposób odżywiania się ma wielki wpływ nie tylko na naszą sylwetkę czy stan skóry, ale także na samopoczucie, a przede wszystkim na nasze zdrowie.

Zobacz również: Najlepsza dieta na świecie. Dietetycy wskazali ją już czwarty rok z rzędu

Ale to nie wszystko. Okazuje się, że nieodpowiednia dieta może nawet nas postarzać - przynajmniej jeśli chodzi o wygląd. Niektóre produkty spożywcze są wyjątkowo niekorzystne dla naszego wyglądu, donosi portal radiozet.pl i wymienia te z nich, które wizualnie dodają nam lat. Jakie produkty powinny zatem zniknąć z twojego menu jeśli chcesz jak najdłużej cieszyć się młodością?

Jedzenie, które postarza. Te produkty dodają lat

Fot. iStock

Jedzenie, które postarza. Te produkty dodają lat

Kofeina

Kofeina jest zaliczana do grona diuretyków. Jej picie powoduje częstsze oddawanie moczu, co może prowadzić do odwodnienia. Z kolei gdy organizm cierpi na niedobór wody, skóra przestaje oczyszczać się z toksyn, a to najprostsza droga do jej przesuszenia i powstawania zmarszczek.

Gotowe dania

Chodzi o tzw. gotowce, czyli gotowe dania obiadowe ze sklepu. Są one dosłownie naszpikowane solą, która pobudza pragnienie. Gdy pijemy więcej płynów niż normalnie, nerki nie nadążają z filtrowaniem, a nadmiar wody zatrzymuje się w organizmie. To przekłada się na opuchliznę, która najszybciej objawia się na twarzy i na rękach.

Pikantne potrawy

Gdy zjemy coś wyjątkowo ostrego od razu czujemy, że zaczyna nam się robić gorąco. Naczynia krwionośne zaczynają obrzmiewać, czasami może nawet dojść do ich pęknięcia, co powoduje zaczerwienienia skóry. Spożywanie ostrych potraw może też pogorszyć stan cery u osób, które cierpią na trądzik.

Alkohol

Picie napojów alkoholowych sprawia, że organizm staje się odwodniony. Jak już zostało powiedziane, niedobór wody przekłada się na przesuszenie skóry, a to oznacza ryzyko przedwczesnego powstawania zmarszczek.

Napoje gazowane

Napoje gazowane mają w swoim składzie olbrzymią ilość cukru, którego nadmiar ma zdecydowanie zły wpływ na nasz organizm, a przez to również na wygląd. Nie tylko niszczy szkliwo i powoduje próchnicę, ale także może prowadzić do nadwagi.

Zobacz również: 11 produktów spożywczych, dzięki którym szybko wypiękniejesz

Polecane wideo

Uznano ją za właścicielkę największych policzków na świecie. Jak wygląda dzisiaj?
Uznano ją za właścicielkę największych policzków na świecie. Jak wygląda dzisiaj? - zdjęcie 1
Komentarze (17)
Ocena: 4.53 / 5
Cyborg (Ocena: 1) 06.02.2022 20:13
Nie wiedziałem że napoje się pije xD a w wodzie gazowanej mnóstwo cukru 'Autor powinien się trochę poduczyć'
odpowiedz
jura (Ocena: 1) 21.08.2021 15:07
woda gazowana ma mnóstwo cukru? Autor chyba jeszcze podstawówki nie skończył.
zobacz odpowiedzi (1)
ciasteczko (Ocena: 5) 30.05.2021 21:59
To jest bardziej specyfik dla ludzi niż jedzenie..gotowe dania to się wcale nie dziwie bo już to dawno wiem,że są szkodliwe,niezdrowe i skaracają życie,ale reszta nie powiem troszkę mnie zadziwia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.05.2021 14:00
Jedzenie, które postarza - alkohol, napoje, kofeina. Od kiedy to jest coś do jedzenia?!
odpowiedz
Natasza (Ocena: 5) 30.05.2021 11:26
Co ro za specyfik ? I gdzie można go dostać ?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie