Hamburgery na depresję

Niejedna z nas może potwierdzić tę teorię. Często w stresujących sytuacjach lub gdy jesteśmy po prostu przygnębione, mamy ochotę na coś mało zdrowego. Okazuje się, że fast foody mogą świetnie sobie radzić z leczeniem depresji!
Hamburgery na depresję
27.11.2009

Australijscy naukowcy z University of New South Wales dostarczyli dowodów na to, że jedzenie fast food ma moc leczenia urazów z dzieciństwa. Oznacza to, że słodkie i tłuste ciastka oraz hamburgery mają działanie podobne do... antydepresantów.

Co prawda naukowcy wiedzieli już wcześniej, że jedzenie tego typu generalnie poprawia ludziom samopoczucie, jednak tym razem postanowili dokładnie zbadać, jaki wpływ wywiera ono na mózg.

Przeprowadzili badania na dwóch grupach szczurów, które, by wywołać u nich uczucie stresu, zostały długotrwale oddzielone od swoich matek. Zwierzęta z pierwszej grupy były w tym czasie karmione "zdrowym jedzeniem", natomiast te z drugiej grupy mogły do woli spożywać pokarm typu fast food.

Następnie, po przeprowadzeniu testów, okazało się, że u szczurów z grupy żywiącej się jedzeniem określanym potocznie jako "śmieciowe", poziom hormonu stresu był znacznie niższy. Jak podkreśla profesor Margaret Morris, efekt był porównywalny z tym, jaki osiąga się po podaniu antydepresantów.

Odkrycie to może być w przyszłości kluczowe, jeśli chodzi o radzenie sobie z zaburzeniami nastroju u ludzi. Profesor ostrzega jednak przed wyciąganiem pochopnych wniosków - w końcu trzeba by przeanalizować nieco więcej czynników, by określić w pełni wpływ pożywienia na mózg.  

Źródło: PAP life

Zobacz także:

Czy fast foody naprawdę tuczą?

Fakty i mity na temat śmieciowego jedzenia. 

Antydepresanty zabijają miłość

Nie tylko wpływają na jakość stosunków seksualnych, ale blokują też zdolności nawiązywania kontaktów i umiejętność komunikacji.

 

Polecane wideo

Komentarze (26)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2015 17:13
Miałam problemy z psychiką. Dręczyły mnie negatywne myśli, pomimo że moje Zycie układało się nie najgorzej. Aby poradzić sobie z tymi myślami zamówiłam rytuał oczyszczenia energetycznego na stronie moc-energii.pl – i rzeczywiście po 2 tygodniach od odprawienia negatywne myśli przestały mnie dręczyć. Czuję się od nich wolna, co pozwala cieszyć mi się życiem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.08.2015 19:30
Mi pomogło oczyszczenie aury ze strony energiaduchowa.pl. Po kilku sesjach zaczęłam żyć pełnią życia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.05.2012 17:53
Podawać szczurom jedzenie typu fast food, a potem porównywać ich reakcję do ludzi ? Co się dzieje na tym świecie...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.12.2009 05:36
na depresję najlepsze jest dobre bzykanko!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.11.2009 17:48
cudooo . ; ))
odpowiedz

Polecane dla Ciebie