Najmodniejsza dieta w 2021 roku, czyli jak schudnąć 2,5 kg dla planety?

Dieta dla Planety to nie tyle sposób odżywiania się, co styl życia, coraz chętniej stosowany przez polskie gwiazdy.
Najmodniejsza dieta w 2021 roku, czyli jak schudnąć 2,5 kg dla planety?
Fot. Unsplash.com (Noah Buscher)
07.02.2021

W tym roku najlepiej postawić na Dietę dla Planety! Doskonale wiedzą o tym Joanna Jabłczyńska, Zofia Zborowska, Daria Ładocha, Vienio, Jagna Niedzielska, Sylwia Majcher, Kasia Wągrowska, Gaja Kuroń i Piotrek Kucharski, którym bliski jest los Ziemi. Co robią, by dbając o siebie, zadbać i o Planetę?

To nie tylko modne, ale i skuteczne – Dieta dla Planety to nie tyle sposób odżywiania się, co styl życia, coraz chętniej stosowany przez polskie gwiazdy. W odróżnieniu od pozostałych filozofii żywieniowych, ta nie wiąże się z licznymi wyrzeczeniami, a stosowanie jej daje poczucie robienia czegoś dobrego. Joanna Jabłczyńska, Zofia Zborowska i Daria Ładocha to tylko niektóre z gwiazd, które przekonują, że stosując kilka prostych zasad Diety Dla Planety można i zadbać o siebie, i odchudzić Planetę z kilogramów gazów cieplarnianych. Dzielą się nadwyżkami jedzenia, mrożą, skrupulatnie przygotowują listę zakupów, a zanim zdecydują się wyrzucić cokolwiek do kosza myślą, jaki negatywny wpływ może to mieć na środowisko. Dlatego w codziennym życiu skupiają się na przetwarzaniu resztek i właściwym przechowywaniu produktów, aby ograniczyć skalę marnowania.

Zobacz także: 6 produktów spożywczych, dzięki którym będziesz miała idealne pośladki

dieta dla planety

DIETA DLA PLANETY – z czym to się je?

Podstawowym założeniem Diety dla Planety jest niemarnowanie jedzenia. Jak podaje raport „2021 Trends Report” agencji Baum + Whiteman , eksperta w dziedzinie doradztwa w branży żywnościowej, ten rok należy do walki z marnowaniem jedzenia, które co roku obciąża naszą planetę 12 000 000 ton gazów cieplarnianych. Czas zgubić zbędne kilogramy CO₂e!

Co najważniejsze, podejmując się Diety dla Planety nie musisz z niczego rezygnować. Możesz jeść wszystko na co masz ochotę. Wystarczy, że zastosujesz się do paru prostych zasad:

- dokonując codziennych wyborów zwrócisz uwagę na świadome planowanie zakupów,

- postawisz na produkty lokalne

- w razie nadwyżek przerobisz, podzielisz się lub uratujesz żywność.

Tym samym wypracujesz nawyki, które staną się Twoim nowym sposobem myślenia o odżywianiu się i pozwolą realnie wpłynąć na poprawę stanu środowiska, w którym żyjemy.

dieta dla planety

Jeżeli uratujesz choć jeden kilogram jedzenia przed wyrzuceniem, „odchudzisz”, czyli zaoszczędzisz Ziemi zbędnych 2,5 kg CO₂e - to ekwiwalent emisji CO₂ związany z produkcją jedzenia. Chcąc działać na rzecz naszej Planety podobnie jak Joanna Jabłczyńska możesz wybierać produkty lokalne, które są dostępne bez konieczności sprowadzania ich z zagranicy. W ten sposób eliminujesz konieczność transportu i potencjalne zanieczyszczenia środowiska, jakie się z tym wiążą. Tym samym zaopatrujesz się w produkty, których wytworzenie emituje najmniej gazów cieplarnianych.

Dobrą praktyką jest też planowanie posiłków z góry i maksymalnie wykorzystywanie wszystkich jadalnych części produktów. Doskonale o tym wie Jagna Niedzielska czy Sylwia Majcher, które od dawna żyją w duchu zero waste. Sylwia czasami pozwala sobie na odrobinę lenistwa w kuchni i korzysta ze wsparcia Pogromców Marnowania Jedzenia – aplikacji Too Good To Go. Znajduje się tam niesprzedane danego dnia jedzenie z lokalnych restauracji, sklepów czy kawiarni, które czeka na ratunek. Kupując „paczkę niespodziankę” za 1/3 jej ceny początkowej zapobiega się marnowaniu jedzenia i zaoszczędza CO₂e dla Planety. Od niedawna jej fanem został również Vienio, doceniający możliwość zakupu gotowych posiłków po atrakcyjnej cenie. Zaledwie jedna taka paczka dziennie, ratowana przez rok – to oszczędność emisji CO2e, odpowiadająca 10 wycieczkom samochodem na trasie Warszawa-Kraków.

Troska o klimat przez zminimalizowanie wyrzucanej żywności jest niezwykle ważnymi bardzo prostym krokiem, który każdy z nas może zrobić nie tylko dla siebie, ale i dla Planety.

dieta dla planety

O Too Good To Go

Too Good To Go zrzesza użytkowników we wspólnej walce z marnowaniem żywności, łącząc klientów z miejscami, w których zostało nadwyżkowe jedzenie. Aplikacja wystartowała w Danii w 2016 roku i od tamtej pory zyskała ponad 30 milionów użytkowników w 15 krajach. Wśród partnerów Too Good To Go w Europie są m.in.: Carrefour, Paul, Costa, czy sieć hoteli Accor i Scandic. W Polsce z Too Good To Go współpracują takie miejsca, jak: Lindt, Costa Coffee, Green Caffe Nero, Starbucks, Pizza Hut, A. Blikle, North Fish, Robusta Coffee, 77 Sushi, Natura Cold Press, MOD Donuts i wiele innych.

Misją Too Good To Go jest inspirowanie społeczeństwa i udostępnienie narzędzi do walki z marnowaniem jedzenia poprzez budowanie Ruchu Przeciw Marnowaniu Jedzenia, stworzonego, by wywrzeć wpływ na czterech płaszczyznach: Gospodarstw domowych, Przedsiębiorstw, Edukacji i Polityki.

Too Good To Go należy do grona B Corp, społeczności około 2600 certyfikowanych firm z różnych branż, stawiających pozytywny wpływ na świat ponad zyski. W tym gronie znajdują się takie znane marki, jak: Patagonia, Ben & Jerry’s czy Alpro. Obecnie certyfikat B Corp posiada tylko 500 firm w Europie.

Globalną CEO jest Mette Lykke, która wcześniej współtworzyła Endomondo.

Dowiedz się więcej na www.toogoodtogo.com

Polecane wideo

Schudli tak bardzo, że dziś wyglądają jak zupełnie inne osoby. 20 najlepszych metamorfoz (CZĘŚĆ 2)
Schudli tak bardzo, że dziś wyglądają jak zupełnie inne osoby. 20 najlepszych metamorfoz (CZĘŚĆ 2) - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.02.2021 08:48
ciotka mi mówiła o tabletkach figurena Slim ale nie wierzyłam ze schudła, a jaki jest efekt tego ? że teraz ona jest chuda a ja zamówiłam aby rozpocząc swoją kuracje. Nie raz warto uwieżyć że prosty suplement diety jest w stanie pomóc nam w odchudzaniu. Jak przejdę kurację ze figurena Slim dam znać czy na mnie również tak dobrze zadziałało. Poprzeczka wysoko ponieważ ciocia schudła aż 14kg.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.02.2021 15:24
Popierd.... PAPILOCIE gwiazdy to są na niebie i nie żrą
odpowiedz

Polecane dla Ciebie