Ten zwyczaj zwiększa ryzyko otyłości aż o 74 proc. Wielu z nas robi tak każdego dnia

Wzrost wagi spowodowany tym zjawiskiem zagraża zwłaszcza kobietom.
Ten zwyczaj zwiększa ryzyko otyłości aż o 74 proc. Wielu z nas robi tak każdego dnia
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/121808364909447893)
27.01.2021

Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Zdaniem ekspertów od odżywiania absolutnie nie powinniśmy z niego rezygnować. W przeciwnym wypadku wzrasta prawdopodobieństwo, że szybko sięgniemy po niezdrową i kaloryczną przekąskę, a to zdecydowanie gorsze rozwiązanie niż zjedzenie pożywnego i wartościowego posiłku. 

Zobacz również: Zaskakująca rzecz, która dzieje się z Twoim ciałem, kiedy nie zjesz śniadania

A jak to jest z innymi posiłkami spożywanymi w ciągu dnia? Wielu z nas jest tak zabieganych, że odpuszcza sobie nie tylko śniadanie, ale rezygnuje też z obiadu. Zdaniem naukowców to wyjątkowo szkodliwy nawyk. Badacze odkryli, że osoby, które nie jadają obiadów są narażone na wystąpienie otyłości aż o 74 proc. 

Pomijanie obiadu zwiększa ryzyko otyłości i nadwagi 

Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytet Osakijskiego w Japonii. Wcześniej przeanalizowali oni zwyczaje żywieniowe aż 26 tys. studentów. U osób, które rezygnowały z obiadów “okazjonalnie” lub “częściej niż okazjonalnie” występowało zdecydowanie większe ryzyko wzrostu wagi aż o 10 proc. masy ciała w ciągu następnych 3 lat w porównaniu z osobami, które nie pomijały tego posiłku. Ryzyko to wynosiło aż 67 proc. Rezygnowanie z obiadów przekłada się też na większe prawdopodobieństwo nadwagi lub otyłości i zdaniem ekspertów wynosi 74 proc. 

Naukowcy doszli też do zaskakujących wniosków jeśli chodzi o pomijanie obiadów a płeć badanych. Okazało się, że ryzyko przybrania na wadze dla mężczyzn wynosiło 42 proc., a dla kobiet – 67 proc. 

Te wyniki sugerują, że rezygnowanie z obiadów, co jest o wiele mniej powszechnym zjawiskiem niż pomijanie śniadania, ma silniejszy związek ze wzrostem wagi i ryzykiem nadwagi lub otyłości w porównaniu z rezygnowaniem ze śniadania 

- komentowali naukowcy. Dodali też, że osoby pomijające śniadanie w codziennej diecie na ogół mają gorsze zwyczaje żywieniowe. 

Jednocześnie eksperci zwrócili uwagę na fakt, że w tym temacie potrzebne są dalsze badania. Dopiero one mogą pomóc ustalić czy rezygnowanie z obiadów rzeczywiście niesie ze sobą tak wielkie ryzyko otyłości. 

Zobacz również: „Najgorsza dieta świata”. Eksperci przed nią przestrzegają, a wciąż bije rekordy popularności

Polecane wideo

Kiedyś mówiono o niej „żywa lalka”. Dziś znacznie wydoroślała i zachwyca wyglądem
Kiedyś mówiono o niej „żywa lalka”. Dziś znacznie wydoroślała i zachwyca wyglądem - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4.75 / 5
gość (Ocena: 5) 27.01.2021 15:59
Opinie na temat tabletek na odchudzanie są różne a to z powodu tego że cześć nie działa a inne tak. Przekonałam się do tabletek figurena Slim a to dlatego że bardzo mi pomogły schudnąć. Bez nich wiele miesięcy walczyłam o spadek wagi, który nie przychodził na tyle by mnie motywowało to do dalszych działań. figurena Slim dała mi spadek wago i 14kg przez pełny okres kuracji.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.01.2021 11:17
E bzdura, ja często omijam śniadania , i jestem szczupła, mam 35 lat, znacznie wolniejszy metabolizm niż miałam 10 lat temu, więc jem mniej iż kiedyś . Generalnie chodzi o ilości jakie się je oraz o jakoś jedzenia, tak uważam. Ja jem tylko dopóki się najem, potem przestaje. Jem dużo warzyw , mało miesa, chipsów i słodkich napojów zero, słodycze prawie wcale, fast food raz na kilka miesięcy.
zobacz odpowiedzi (2)
Misia 1988 (Ocena: 5) 27.01.2021 10:10
Zbilansowana dietka to podstawa dziewczyny, u mnie plus ziołowe herbatki i spacery dała mega efekty, odkąd odkryłam herbatki super linia z fitoapteki to jestem w niebie, smaczne, tanie, fajny składzik i co wazne współgrają z moim metabolizmem, efekt wow! I nie wcinajcie za dużo chipsów na wieczór to będzie dobrze!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.01.2021 01:56
To nie chodzi o samo pomijanie obiadów, ale o obzarstwo potem pod wieczór
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie