4 niebezpieczne przekonania na temat kawy, które powoli niszczą Twoje zdrowie

Te nawyki faktycznie sprawiają, że picie kawy robi się szkodliwe.
4 niebezpieczne przekonania na temat kawy, które powoli niszczą Twoje zdrowie
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/255438610102333641/ & https://pl.pinterest.com/pin/126804545747287919/)
28.12.2020
Wiktoria Sobocińska

Każdemu od czasu do czasu zdarza się gorszy dzień czy nieprzespana noc. Co wówczas lubimy zrobić o poranku? Oczywiście sięgnąć po gorącą kawę. Nie wszyscy wiedzą, że ten niepozorny napój może mieć bardzo szkodliwe konsekwencje dla naszego zdrowia, kiedy spożywamy go nieumiejętnie.

Zobacz również: 6 niepokojących objawów, których doświadczasz, gdy pijesz za dużo kawy

Jeśli masz wybór, możesz sięgnąć po rozgrzewającą herbatę albo energetyczną Yerba Mate. Natomiast jeżeli nie jesteś w stanie zrezygnować z "porannej kawusi", przynajmniej nie pij jej na pusty żołądek i w pierwszej kolejności sięgnij po śniadanie.

Poniższe stwierdzenia mogą sprawdzić się w praktyce, ale tylko i wyłącznie, kiedy spożywanie kofeiny masz pod wystarczającą kontrolą. Udowadniają to naukowcy na łamach portalu eatthis.com.

Czy picie kawy jest szkodliwe?

Kawa poprawia humor

Poranne picie kawy ma szkodliwy wpływ na nasz metabolizm, zwłaszcza, kiedy robimy to po nieprzespanej nocy. Jeżeli poszukujesz endorfin w jedzeniu, sięgnij raczej po banany, ananasa, prawdziwą czekoladę czy łososia albo po prostu pobiegaj.

Kawa zamiast śniadania

Picie kawy stało się już poniekąd stylem życia. Do tego stopnia, że traktujemy ten napój na równi z posiłkiem. Nie ma nic gorszego, niż czarna kawa o poranku na pusty żołądek. Zupełnie rozstraja to pracę jelit, a przy wrażliwszym organizmie może nawet pogonić nas do toalety... Chyba nie chcemy doświadczyć takiej wpadki w pracy, prawda?

Kawa stymuluje umysł

Poziom cukru we krwi dosłownie zaczyna wariować, jeśli pierwszym co robimy po przebudzeniu, jest napicie się kawy. Im bardziej zmęczeni jesteśmy, tym po mocniejszą dawkę kofeiny sięgamy.

Jeżeli musisz, na kubek tego gorącego napoju zdecyduj się dopiero w porze lunchowej w pracy. 

Kawa pomaga zrzucić zbędne kilogramy

To stara szkoła, ponieważ to przekonanie powoli zaczyna już być wypierane przez naukę. Niektórzy nadal twierdzą, że filiżanka kawy jest w stanie... zastąpić im zajęcia fitness.

Niezupełnie, chociaż po wysiłku zawartość kofeiny pomoże zmniejszyć ból mięśni. Przed treningiem jednak warto sięgnąć po wartościowe produkty, które dostarczą nam siły i niezbędnych składników.

Zobacz również: Jesz, chociaż nie jesteś głodna? Anna Lewandowska zdradza sposób na zajadanie emocji

Polecane wideo

Mięciutkie kapcie-chmurki. Absolutny hit wśród influencerek
Mięciutkie kapcie-chmurki. Absolutny hit wśród influencerek - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 4.2 / 5
TerrySchul (Ocena: 5) 30.12.2020 23:23
Zacznij zarabiać 82 $ / godzinę za pracę online z domu przez kilka godzin każdego dnia ... Otrzymuj regularne płatności co tydzień ... Wszystko, czego potrzebujesz, to komputer, łącze internetowe i trochę wolnego czasu....... 𝘄𝗼𝗿𝗸𝗿𝗲𝘃𝗶𝗲𝘄𝘀𝟭𝟬.𝗰𝗼𝗺
odpowiedz
Marzenka (Ocena: 5) 28.12.2020 19:08
Byłam uzależniona od kawy, ale szkodziła mi mocno na cere, wypłukiwała magnez z krwi i zamieniłam ją na zieloną herbatę gunpowder z malwy, nie dość że lepiej sypiam, cera jak marzenie to czuje się lżejsza i wiem, że moje ciało jest zadowolone, jest spory wybór smaków i skład ma naturalny
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 28.12.2020 11:11
straszne pitolenie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.12.2020 09:15
artykuł napisany przez idiotę. Już dawno obalono mit ze kawa szkodzi.... kawa jest jednym z najbardziej prozdrowotnych napojów
odpowiedz
asafsasfa (Ocena: 5) 28.12.2020 00:56
Zarabiam ponad 90 dolarów za godzinę pracy zdalnej z dwójką dzieci w domu. Nigdy nie myślałem, że będę miał możliwość zrobienia tego, ale moja najbliższa towarzyszka zarabia ponad 18 tysięcy miesięcznie, robiąc to, i przekonała mnie, żebym spróbował. Potencjał z tym jest wieczny. Oto co robiłem.... 𝐰𝐨𝐫𝐤𝐫𝐞𝐯𝐢𝐞𝐰𝐬𝟏𝟎.𝐜𝐨𝐦
odpowiedz

Polecane dla Ciebie