Prosty trik psychologiczny, dzięki któremu przestaniesz jeść słodycze

Koniec z kalorycznymi zachciankami.
Prosty trik psychologiczny, dzięki któremu przestaniesz jeść słodycze
Fot. Unsplash (Chris Hardy)
05.09.2020

Scenariusz zazwyczaj wygląda tak samo. Jesteśmy tuż po obfitym posiłku i obiecujemy sobie, że od jutra zaczynamy dbać o linię. Czas zrezygnować ze słodyczy, które psują zęby, pogarszają stan cery, a co najgorsze - raczej nie wyszczuplają. Następnego dnia znowu ulegamy pokusie i wmawiamy sobie, że to już ostatni raz.

Zobacz również: 7 produktów spożywczych, których nie wolno jeść codziennie

Z czego to wynika? Niektórzy twierdzą, że brakuje nam samozaparcia. W przeciwnym razie potrafilibyśmy odzyskać kontrolę nad swoim życiem i trzymać się założeń. Jednak w przypadku cukru to nie takie proste, bo słodkie przekąski działają na organizm niczym narkotyk. Bardzo łatwo się uzależnić.

Doskonale wie o tym Paul Mckenna, który dzieli się swoim sposobem.

praca

Co to jest NLP?

Wbrew pozorom, Brytyjczyk nie jest ani lekarzem, ani dietetykiem. To bardzo znany specjalista zajmujący się hipnozą i programowaniem neurolingwistycznym (NLP). A mówiąc wprost - przy pomocy odpowiednich technik jest w stanie wmówić pacjentowi niemal wszystko i zapanować nad jego emocjami.

Tego typu techniki coraz częściej znajdują zastosowanie w procesie odchudzania. Zwłaszcza wtedy, gdy szybko się poddajemy i wracamy do szkodliwych przyzwyczajeń. W najnowszej publikacji, którą cytuje thesun.co.uk, Paul zdradził sposób, jak poradzić sobie z niepohamowanym apetytem.

Zwłaszcza na słodycze.

Zobacz również: Dietetyczne triki, dzięki którym schudniesz w mgnieniu oka

jedzenie słodyczy

Jak odstawić słodycze?

1. Zamknij oczy i wyobraź sobie, że trzymasz w dłoni pączka (lub inny ulubiony przysmak). Zapamiętaj ten obraz w momencie, kiedy już prawie wkładasz go do ust.

2. W wyobraźni przesuń ten obraz na lewą stronę, a po prawej wstaw inny kadr. Pomyśl o sobie, kiedy masz kontrolę nad swoim apetytem. Jesteś szczupła, zdrowa i dumna ze swojej silnej woli. Czujesz się szczęśliwa.

3. Ponownie zamknij oczy i przypomnij sobie pączka. Niech zajmie całą twoją uwagę - na chwilę zapomnij o drugim obrazie.

4. Wróć do kadru silnej, zdrowej i zadowolonej siebie. Wyobraź sobie, że staje się coraz większy i wypiera obraz pączka. Ten rozpada się na miliony kawałków niczym potłuczone lustro. Zostajesz tylko ty - odważna i zadowolona

- zachęca hipoterapeuta. Według niego dzięki tej metodzie o wiele łatwiej odmówisz sobie niezdrowej przekąski.

Spróbujesz?

Zobacz również: 20 „zdrowych” produktów spożywczych, które wcale nie są fit

Polecane wideo

11 produktów spożywczych, które robią coś bardzo dziwnego z Twoim ciałem
11 produktów spożywczych, które robią coś bardzo dziwnego z Twoim ciałem - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.09.2020 09:09
Hahaha błagam was.. Wszystko można jeść z umiarem!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.09.2020 09:02
No tak, bo przecież jak czasem zjem tego pączka, czekoladę czy lody to nagle zmienię się w super otyłą i chorą osobę. Bez przesady. "Wszystko" jest dla ludzi, ale z głową.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie